سئو – به نظر شما هر لینکی، بک لینک مناسبی برای وب سایت شما است؟

خانه / آموزشی / سئو – به نظر شما هر لینکی، بک لینک مناسبی برای وب سایت شما است؟

سئو – به نظر شما هر لینکی، بک لینک مناسبی برای وب سایت شما است؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

لینک

لینک ،چند سال پیش برای مبارزه با کامنت های اسپم وبلاگ ها، موتورهای جستجو بک لینک های nofollow را پیاده سازی کرده بودند.

این تغییرات به صورت آشکار موجب ویران شدن کسب و کارهای بزرگ و کسب و کارهای کوچک سئو شد. این بک لینکهای nofollow مظنون به این بودند که دارای هیچ گونه ارزش سئو نیستند. زیرا سایت های لینک دهنده هیچ رتبه بندی برای طراحی سایت مقصد ایجاد نمی کردند.

اما در حال حاضر به نظر می رسد اگر چه ممکن است. که هیچ PR یا رتبه بندی برای وب سایت ها ایجاد نکند. اما آنها دارای ارزش خاص خود هستند.

طی گزارش اخیر SEOMoz در مورد عوامل و فاکتورهای رتبه بندی (رنکینگ) وب سایت، همبستگی و ارتباطی میان رنکینگ و حضور nofollow لینکها وجود دارد.

به نظر می رسد که نسبت لینکهای nofollow به لینکهای follow به عنوان رتبه بندی های موتور جستجو بستگی دارد. اگر لینکهای follow زیادی با تعداد زیادتری از لینکهای nofollow کنار هم قرار گیرند. آن وب سایت و یا مشخصات صفحات آن به صورت غیر طبیعی به نظر می رسد.

موتورهای جستجو انتظار دارند که در موارد عادی در لینک بیلدینگ، لینکهای follow و nofollow سایت ها هر دو طبیعی باشند. اگر مشخصات لینک های وب سایت شما دارای نسبت بسیار بالا از لینکهای follow باشند.

احتمالاً نیاز به گرفتن لینکهای nofollow از وب سایت های رسانه های اجتماعی دارید. همچنین می توانید این لینکهای nofollow را از وبلاگ هاو منابع دیگر دریافت لینک برای متعادل کردن مشخصات لینک بیلدینگ وب سایت تان استفاده نمایید.


اعتبار لینکها

این موضوع احتمالاً درست است که رنکینگ صفحات وب با لینکهای nofollow تغییر نمی کند. این بیانیه ممکن است کاملاً درست نباشد. اما اجازه دهید ما به همین صورت فرض کنیم.

سوال ما در اینجا برای زمانهایی مثل همین حالاست. در حال حاضر حتی اگر این لینک ها هیچ رتبه رنکینگی ایجاد نکنند. اما باید ببینید که آیا لینکی از طرف یک وب سایت معتبر و مرتبط و با ارزش می باشد. یا خیر؟

برخی از متخصصین و مدرسین سئو می گویند. برای مدتی از لینک های nofollow استفاده نکنید و آنها را نادیده بگیرید. و فقط لینک های معمولی دریافت نمایید.

آنها می گویند در این آزمایش مسئله خاصی به نظر نمی رسد. مطمئناً شگفت زده خواهید شد. اگرچه آن لینک های nofollow باعث ارتقاء رنکینگ PR نمی شوند. اما دیگر سیگنال هایی که برای تعیین میزان ارتباط و اعتبار لینک است، مورد استفاده قرار می گیرد.


الگوریتم جستجو

به دلیل وجود دلایل بسیار زیاد، موتورهای جستجو طراحی و بهینه سازی شده تا بهترین نتایج را در اختیار افراد قرار دهد. الگوریتم های موتور جستجو به فاکتورهای سئوی Off page و On page نگاه می کنند.

اجازه دهید نگاهی به فاکتورها و عوامل off page بیاندازیم. یک لینک از یک طراحی سایت در کرج به وب سایت مقصد ارائه می شود. اگر آن لینک nofollow باشد.

رتبه بندی صفحات PR در نظر گرفته نمی شود. اما ما به دیگر سیگنال ها در الگوریتم نگاه می کنیم. که لینک از یک وب سایت ارزشمند و معتبر دریافت شده باشد.

گوگل می گوید که بیش از 200 فاکتور در الگوریتم هایش وجود دارد. و برخی معتقدند که این عوامل بیش از این حرفهاست. و چرا نباید مرتبط بودن لینکها را در عوامل مرتبط قرار دهند.

به این مثال توجه فرمایید: دو وب سایت دارای محتوا در صفحات خود هستند. و تمامی فاکتورهای آن صفحات دقیقاً شبیه هم می باشد. هیچ انتخاب متفاوتی بین این دو وب سایت نیست.

بر اساس فاکتورهای On page

یکی از وب سایت ها آمار بالاتری نسبت به دیگری داشته و یک رتبه رنکینگ بالاتری نسبت به دیگری دارد. فکر می کنید چرا؟

فاکتورهای موجود در طراحی سایت کرج هر دو مشابه هستند. بنابراین رنکینگ باید بر اساس عوامل بیرونی سایت (off page) رتبه بندی شده باشد.

باید بگوییم که در حال حاضر هر دوی این وب سایت ها دارای یک مشخصات مشابه PR می باشند. هر دو دارای 1000 لینک ارتباطی با توزیع یکسان PR می باشند.

همچنین دارای Anchor text هایی با توزیع یکسان و لینک های nofollow و follow به صورت یکسان هستند.

ما تمامی لینکهای پیوندی و فاکتورهای نادیده گرفته شده را بررسی کردیم. در نهایت متوجه شدیم اگرچه لینکهای وب سایت اولی اکثراً مرتبط با محتوای طراحی سایت در کرج بوده.

اما لینکهای وب سایت دوم از سایت های عمومی و نامرتبط دریافت شده و وب سایت اول رنکینگ بالاتری بدست آورده است.

تعداد کمی از افراد به این نقطه نظر و استدلال ها میرسند اما به نظر می رسد. که لینک های nofollow اگر چه ممکن است تاثیری در رنکینگ نداشته باشد. اما باعث ایجاد سیگنال های اعتباری و Relevancy در وب سایت خواهد شد.

یک زندگی جدید برای لینکهای nofollow ؟

خوب، شاید فقط لینک های nofollow کلاً دارای ارزش و اعتبار برای وب سایت ها باشند. اما ما نمی دانیم که این لینک ها چگونه دارای ارزش هستند.

اما اگر موتورهای جستجو به طور کامل این لینک ها را نادیده بگیرند. (که نمی گیرند)، لینک های nofollow باید به همین دلایل، سیگنال هایی ارائه کنند. به نظر می رسد این سیگنال ها مشخصات لینک ها باشد.

آیا یک یا چند علائم مرتبط برای لینکهای nofollow بیشتر وجود دارد؟ در حالی که ما نمی خواهیم نادیده گرفتن تگ های nofollow در سئو و برنامه های سئو داخلی را توصیه کنیم، اما حال به نظر می رسد که آن لینکهای nofollow بیشتر از آنچه ما فکر می کردیم دارای ارزش و اعتبار می باشند. 

رایج‌ترین روش‌های لینک‌سازی خارجی در طراحی سایت در کرج

مهم‌ترین دلیل برای دریافت لینک از سایت‌های دیگر کیفیت محتوای شما خواهد بود. با این وجود روش‌هایی برای لینک‌سازی وجود دارد که به شرح زیر می باشد؟

  1. خرید رپورتاژ آگهی
  2. خرید بک لینک متنی
  3. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
  4. کامنت‌گذاری در سایت‌های مرتبط
  5. ساخت پروفایل در سایت‌های معتبر
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]