طراحی سایت ریسپانسیو

خانه / طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی وبسایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو یا همان سایت واکنش گرا (responsive) سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف سازگاری دارد. تا کاربران صرف نظر از اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد. (مثل اکثر گوشی های هوشمند موبایل) یا نمایشگری متوسط و بزرگ داشته باشند. مثل تبلت، لپتاپ و کامپیوترهای رو میزی، تجربه کاربری راحتی داشته باشند.

مزایای طراحی وبسایت ریسپانسیو

  • سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای مختلف
  • محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجو
  • انعطاف پذیری بالا و کارآمد
  • مقرون به صرفه بودن
  • رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
  • افزایش قدرت سئو سایت
  • افزایش کاربران سایت

طراحی وبسایت ریسپانسیو

طراحی وبسایت ریسپانسیو به یکی از ضروریتهای طراحی وبسایت مبدل گشته و با توجه به اینکه بیشتر وبگردی ها توسط موبایل و یا تبلت انجام می شود،با داشتن سایتی هماهنگ با موبایل، به کاربران این اجازه را می دهید که به راحتی با تبلت و یا موبایل خود وارد وبسایت شوند و تجربه خوبی را داشته باشند.

بهینه سازی در طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی وبسایت ریسپانسیو  و یا واکنش گرا در  بهینه سازی سایت  و یا همان سئوی سایت تاثیر مستقیم و به سزایی دارد. زیرا که به یکی از ضروریات طراحی سایت مبدل گشته و باعث بهبود مطالعه کاربر در موبایل و تبلت  و اندازه های مختلف صفحه های نمایشگر میشود.

تفاوت طراحی وبسایت ریسپانسیو با سایت های قدیمی

طراحی وبسایت ریسپانسیو نسبت به روش های قدیمی طراحی وبسایت متفاوت است. در طراحی های قدیمی، ستونها و اجزای سایت با عرض ثابت و چیدمان ثابت طراحی می شدند که این باعث می شد محتوای صفحه در نمایشگرهای کوچک ریز و ناخوانا شود و کاربر مجبور می شود از زوم استفاده کند که در این صورت نیاز داشت برای خواندن محتوا و استفاده از قسمتهای مختلف سایت دائما به چپ و راست اسکرول کند.در مجموع سایتی خوب و مفید خواهد بود که نیازی به اسکرول افقی نداشته باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]