میزان استفاده از متا تگ در طراحی سایت

خانه / آموزشی / میزان استفاده از متا تگ در طراحی سایت

میزان استفاده از متا تگ در طراحی سایت

متا تگ

متا تگ ، هر کسی که اصول اولیه سئو را آموخته باشد با این دو واژه برخورد داشته: متا تگ.

بسیاری معتقدند متا تگ بسیار مسئلهء مهمی است. در حالی که تعدادی دیگر استفاده از این دو را فراموش می کنند. متن زیر مطالبی در مورد اهمیت استفاده از متا تگ و مواردی که لازم است در مورد آن بدانید، به شما ارائه می کند. با توجه به روزهای آغازین کار سئو، بسیاری از رتبه های داده شده به هر طراحی سایت درموتورهای جستجو به شدت مبتنی بر فاکتورهای طراحی سایت در کرج بهینه سازی بوده. و این عوامل در درجهء اول شامل: متا تگ، تگ ها،سرفصل، چگالی کلمات کلیدی و غیره…می باشد.

همانطور که موتورهای جستجو تکامل داشته اند. تاکید خود را از عوامل On-site بر روی عوامل Off-site منتقل کرده اند. (همانند هاست) به همین دلیل استفاده از متا تگ ها زمان زیادی طول نکشید. اما مطمئناً هنوز نقش مهمی را ایفا می کنند.

متا تگ ها به سه نوع تبدیل شدند:

“تگ های عنوان”-“تگ کلمات کلیدی “-“تگ توضیحات” که دراین متن به طور جداگانه به هر سه نوع آن اشاره خواهیم کرد.

تگ عنوان آن چیزی است که در واقع در بالای مرورگر اینترنت نمایش داده می شود. (هر مرورگری مانند اکسپلورر-فایرفاکس-سافاری…) تگ عنوان بین این سه نوع تگ مهمترین محسوب می شود. بهترین مورد استفاده از تگ عنوان برای منعکس کردن کلمات کلیدی استفاده شده در صفحات به منظور رتبه بندی می باشد. این برچسب تگی است که به عنوان تیتر در نتایج موتورهای جستجو نشان داده می شود. بنابربن اطمینان حاصل فرمایید که در تگ عنوان از کلمات کلیدی استفاده کرده اید و یک کپی جذاب برای جلب توجه جستجو کننده تهیه نمایید.

به خاطر داشته باشید که موتورهای جستجو فقط عناوین اصلی خاص را نمایش می دهند. پس سعی کنید برای حفظ و داشتن عنوان خود، کمتر از 7 کلمه استفاده نمایید.

تگ کلمات کلیدی کاملاً بی نیاز از توصیف است.

این تگ برای منعکس کردن کلمات کلیدی که بهترین توصیف از محتوای صفحه می باشد استفاده می شود. بهترین تمرین برای وارد کردن کلمات کلیدی در این تگ، از روش اضافه کردن کلمات کلیدی با درجه اهمیت بیشتر، تا کم اهمیت ترین، به صورت کاملاً جدا شده توسط کاما می بشد. در این بحث در مورد تعداد کلمات کلیدی و بایدها و نبایدهای کاربرد در تگ کلمات کلیدی صحبت خواهد شد. اما بهترین شرایط استفاده کمتر از 6 کلمه یا عبارت جدا شده توسط کاما در تگ می باشد.

از همه مهمتر، از بازتاب کلمات کلیدی انتخاب شده در محتوای هر صفحه اطمینان حاصل فرمایید.

آخرین متا تگ، تگ توضیحات می باشد. این تگ همان چیزی است که توضیحات زیر تگ عنوان شما در نتایج موتورهای جستجو دیده می شود. و انعکاسی از تشریح محتوای مطالب می باشد.) هرچند برخی از موتورهای جستجو ترکیبی از این اطلاعات با مطالب و تگ های دیگر را نشان میدهند)

شما باید به این تگ ها به عنوان طعمه و یا فرصتی برای جلب توجه بازدیدکننده به صفحات طراحی سایت کرج تان نگاه کنید. بنابراین سعی کنید تا حد ممکن این امر را امکان پذیر نمایید. و در صورت امکان کلمات کلیدی را به کپی وب خود منتقل نمایید. اندازهء ایده آل برای این تگ ها بین 15 تا 25 کلمه می باشد.

این متن خلاصه ای از متا تگ های کوتاه وبلند بود، همانطور که اشاره شد. هر چند دیگر تاکید و فشار بر روی استفاده از متا تگ ها نیست. با این حال متا تگ ها در کیت ابزار وب مستر ها، ضروری ترین ابزار محسوب می شود. اطمینان حاصل فرمایید که برای هر یک از صفحات طراحی سایت در کرج خود متا تگ اختصاصی ایجاد نموده و از داشتن و به کار بردن خلاقیت در مورد چگونگی نوشتن کپی برای تگ توضیحات ، ترس نداشته باشید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 5]