سایدبار چیست

خانه / آموزش وردپرس / سایدبار چیست

سایدبار چیست

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزش وردپرس

 سایدبار چیست؟

سایدبار چیست :  قسمت های کناری یک سایت ( بخش مربوط به تبلیغات، آمار سایت، لینک دیگر مطالب و … ) را ساید بار (sidebar) می نامند. بعضی از سایت ها ۲ ساید بار در سمت چپ و راست خود دارند.

به تعریف دیگر نوار کناری یا ( سایدبار ) در وردپرس معمولا نواری افقی در کنار صفحات است. در این نوار، اطلاعات مفید به صورت فشرده در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. به طور مثال میتوان به لینک آخرین نوشته های طراحی سایت، لیستی از برگه های سایت و مانند آن اشاره کرد.

ساید بار همانند لوگو و header در تمام مطالب سایت و هر پیجی که کاربر باز کند، به صورت ثابت نمایش داده می شود. و دارای محتوای ثابتی است. در صورتی که محتوای مورد نظر برای آن انتخاب نشود، محتوای پیش فرض نمایش داده می شود. اما می توانیم محتوای آن را نسبت به محتوایی که در سایت خود قرار دادیم، سفارشی سازی کنیم.

قالب وردپرس به طراح سایت اجازه می دهد که سایدبارهای متعددی را در قالب مورد نظر پیاده کند. این قابلیت کاربردهای متعددی از جمله :

  • استفاده از ساید بارهای مختلف در صفحات مختلف سایت، به طور مثال محتوای سایدبار صفحه ی نخست با محتوای سایدبار صفحات داخلی طراحی سایت در کرج متفاوت باشد.
  • از دو ساید بار کنار هم یا در دو طرف صفحه استفاده کنیم.
  • ایجاد widget_area و درج یک یا چند ساید بار در پایین صفحه

افزونه های ایجاد ساید بار 

1.افزونه SMK Sidebar GeneratorReviewed by M.JonFeb 28Rating: 5.0

افزونه ایجاد سایدبار در قالب وردپرس SMK Sidebar Generator یکی از بخش های جدانشدنی هر وبسایت ستون های کناری قالب یا همان سایدبار ها هستند که بخش های مختلفی از سایت را در خود جای می دهند. شما در داخل سایدبار ها می توانید انواع ابزارک های مورد نیاز خود را قرار دهید. یکی از افزونه های ایجاد ساید بار در این زمینه افزونه SMK Sidebar Generator است.

2.افزونه سایدبار و ابزارک سفارشی Sidebar & Widget Manager وردپرس نسخه 3.17

Sidebar & Widget Manager نام افزونه که توسط آن قادر هستید بی نهایت ابزارک و سایدبارهای مورد نظر خود را بصورت سفارشی ایجاد و بهینه سازی کنید. سایدبار و ابزارک های ساخته توسط این افزونه کاملا واکنش‌گرا می باشد و به سادگی میتوان از آن استفاده کرد

سایدبار چیست

3.سایدبار سفارشی Custom Sidebars

هر وبسایتی برای زیباتر شدن و استفاده بهتر کاربر از وبسایت نیاز به سایدبار دارد. تا با کمک آن بتوانند به قسمت های مختلف طراحی سایت در کرج سریعتر و راحتر سر بزنند. در بعضی مواقع نیاز به سایدبار سفارشی دارید. تا در برگه یا نوشته خاصی نمایش داده شود. Custom Sidebars افزونه ای برای ایجاد سایدبار سفارشی می باشد. که در زمینه ایجاد سایدبار سفارشی بسیار حرفه ای کار میکند.

این افزونه در ایجاد سایدبار سفارشی و مدیریت آن به شما امکانات لازم را ارئه میدهد تا طراحی سایت کرج خود را با ایجاد ستون های فرعی زیباتر کنید.

سایدبار چیست

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 5]