تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

خانه / آموزشی / بهینه سازی سایت / تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در بهینه سازی سایت

تبلیغات کلیکی PPC

تبلیغات کلیکی PPC:

Pay Per Click به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است که مخفف آن PPC می باشد. درواقع آن دسته از تبلیغات که به ازای هر کلیک روی تبلیغ از بودجه تبلیغ کننده کم می کند را تبلیغات کلیکی میگوییم.

یکی از راه های موثر در تبلیغات، تبلیغات در موتورهای جستجو است.در این قسمت میزان مبلغ پرداختی بر اساس تعداد کلیک ها بر روی تبلیغ براورد می شود.

PPC مخفف عبارت ” Pay Per Click ” یک نوع پشتیبانی از تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی است که بر روی طیف گسترده ای از طراحی سایت ها، از جمله موتورهای جستجو، که در آن تبلیغ کننده فقط در صورت کلیک کاربر بر روی تبلیغ ، هزینه پرداخت می کند.

در تعریفی مختصر PPC یک راه حل کم هزینه برای جلب توجه مخاطبان هدف به سایت شما است در حالی که سایر استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای دریافت رتبه طبیعی به تدریج به سایت شما کمک می کند.

تبلیغ کنندگان پیشنهادات را بر روی کلمات کلیدی یا عباراتی که فکر می کنند مخاطبان در قسمت جستجو برای پیدا کردن یک محصول خاص آنها را تایپ می کنند، قرار می دهند. زمانی که کاربر در یک متن جستجو کلمات کلیدی تبلیغ و یا کلمات مرتبط با آن را تایپ می کند و یا از سایتی بازدید می کند که محتوای آن با کلمات کلیدی تبلیغ در ارتباط است ممکن است تبلیغات PPC ظاهر شوند. در موتورهای جستجو، یک تبلیغ PPC به طور کلی بالا و یا در سمت راست نتایج جستجو قرار دارد که به راحتی قابل مشاهده است. در انواع دیگر وب سایت ها، تبلیغات PPC ممکن است در محلی که طراح سایت تعیین کرده است که بیشتر به نفع سایت و تبلیغ کننده خواهد بود قرار بگیرد.

1. کلید واژه (Keyword)

کلماتی را که کاربران برای پیدا کردن نتایج مطلوب در موتورهای جستجوگر سرچ می کنند را کلید واژه گویند. در تبلیغات کلیکی قیمت کلماتی که بیشتر جستجو میشوند با سایر کلمات یکسان نیست و رنج قیمتی این کلمات که رقابت در آن ها زیاد است مسلما گرانتر هستند. قیمت گذاری بر روی keyword Bidding باید درست تعیین شود چرا که اگر قرار باشد بهای زیادی بابت کلید واژه ها انتخاب شده متقبل شویم به طور قطع بودجه تبلیغات سریعتر به اتمام می رسد.

2.نمایش (Impression)

تعداد شمارش نمایش کلید واژه که به ازای جستجو کلید واژه ها محاسبه و دیده می شوند .

3.کلیک (Click)

به اقدامی که کاربر برای مشاهده سایت مقصد پس از دیدن تبلیغ اتجام میدهد را کلیک می گویند. اصطلاح CPC) Cost Per Click) را برای تبلیغاتی که مبلغ پرداختی به ازای هر کلیک محاسبه می شود بکار می برند.

4.نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش (CTR)

Click Through Rate نرخ هر کلیک را بر اساس تعداد نمایش تبلیغ محاسبه نشان می دهد. فرمول محاسبه آن به صورت زیر است:

تعداد کلیک ÷ تعداد نمایش تبلیغ = CTR

5.صفحه فرود (Landing Page)

صفحه ای که حاوی درخواست فعلی برای انجام گرفتن است به نمایش می گذارد را صفحه فرود می گویند. در واقع صفحه فرود اولین صفحه ایست که کاربر پس از کلیک میبیند. در این نوع تبلیغات به متنی که در صفحه فرود قرار می گیرد باید توجه زیادی شود. به عنوان مثال متن تبلیغی در خصوص محصول خاصی است ولی درصفحه فرود کوچکترین اشاره ای به آن محصول نشده است.

در تبلیغات کلیکی اجباری نیست که صفحه اصلی را به عنوان صفحه فرود تعیین کنیم.PPC مخفف pay per click است. یعنی اینکه به ازای هر بار کلیک مبلغی بعنوان حق الزحمه به شما پرداخت می کنند و با کلیک کردن بطور روزمره دارای درآمد می شوید.

برخی از فروشگاه ها برای افزایش فروش خود، به تبلیغ در طراحی سایت در کرج و وبلاگ ها می پردازند. حالا در سیستم های کلیکی، میزان درآمد، بر حسب کلیک های بازدید کننده شماست. شما باید در سایت هایی که این سرویس را می دهند، عضو شوید. البته عضویت در چندین سایت هیچگونه مشکلی ندارد.

زیر مجموعه ها کسانی هستند که بوسیله شما به سیستم های مختلف معرفی می شوند. متاسفانه، خیلی ها به این مسئله اهمیت نمی دهند. اما شما با زیر مجموعه ها می توانید درآمدی کسب کنید. اکثر سایت ها زیر مجموعه یابی را داشته و می توانید با آنان رابطه داشته باشید.

تبلیغات کلیکی PPC

بسیاری از افراد مدت چند ماه تبلیغ می کنند اما فایده ای ندارد. باید یک روش تبلیغاتی درست را انتخاب کرد تا منجر به سود شود.برخی این اشتباه را می کنند که فقط یک سایت تبلیغاتی یا وبلاگ پر از بنر ایجاد می کنند و در واقع سایتشان هیچ محتوایی ندارد. این روش غلط است، چرا که شما هیچ محصولی ارائه نمی دهید که افراد را جذب کرده و دوباره به طراحی سایت در کرج شما بیایند. و افراد سود آور را از دست می دهید.

انتخاب سایت های درست و مناسب و واقعی دومین راهکار است. سایت های معتبر که افرادی از آن درآمد کرده اند و بازدید زیادی دارند و محصولاتشان مورد پسند است را انتخاب کنید. هیچ وقت بالاترین قیمت ها را انتخاب نکنید .

نکات مهم و ضروری برای افزایش درآمدنکاتی هستند که باید برای جلوگیری از ضرر و افزایش درآمد باید مد نظر داشته باشید.

– هرگز چند بار در یک سایت ثبت نام نکنید، انسان یک دفعه گیر می افتد.

– سعی کنید خود را در سایت های مختلف لینک کنید، این مسئله شما را در رتبه های برتر موتور های جستو جو قرار می دهد.

– حتماً خود را در موتور های جست و جو معرفی کنید.

– سایت را کم حجم کنید.

– گذاشتن بنر های اضافی، هیچ سودی ندارد! لذا فقط دو یا سه در مکان مناسب قرار دهید.

– محتوای وبلاگ یا سایت را زیاد کنید و خبرها و مطالب جالب را قرار دهید.

– امکانات مناسب شمارنده، خبرنامه، نظر سنجی و… را در وب خود استفاده کنید.

– کمتر از کد های بی خود جاوا در طراحی سایت کرج استفاده کنید.

– در صفحه نخست، عناوین مهم را قرار دهید. همچنین بیش از 8 پست قرار ندهید چون سایت دیر لود می شود.

– خود را در سایت های افزایش بازدید درج کنید.

– مسائل دیگر را که خود تشخیص می دهید را انجام دهید، تا بازدیدتان افزایش پیدا کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]