Google Adsense چیست و چگونه کار می کند؟

خانه / آموزشی / Google Adsense چیست و چگونه کار می کند؟

Google Adsense چیست و چگونه کار می کند؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

Google Adsense

Google Adsense

  1. Google Adsense ،یک سایت دست و پا میکنید، برای ثبت نام در Google Adsense اقدام میکنید. تیلیغات را در طراحی سایت خود قرار میدهید. ترافیک سایت تان را بالا میبرید.
  2. این بازدیدکننده ها بر حسب سلایقشان بر روی تبلیغات کلیک میکنند. گوگل از آگهی دهندگان پول میگیرد.
  3. گوگل به شما پول میدهد. آخر هر ماه به تناسب کسب درآمدی که از آگهی‌ها داشته‌اید، برای شما به آدرستان «چک» میفرستد.

Google Adsense چگونه کار میکند؟

اگر به سایت گوگل بروید و درباره کلمه های معروف و معتبر جستجو انجام دهید. حتما قسمتی با نام Sponsored Links در سمت راست صفحه‌ای که مربوط به جستجوی شماست را میبینید.
این آگهی ها توسط صاحبان سایت هایی که سعی دارند تعداد زیادی بازدید کننده به طراحی سایت در کرج خود بیاورند، توسط گوگل به شما نمایش داده میشود.
آگهی دهندگان هرزمان که توسط بازدیدکننده بر روی تبلیغاتشان کلیک شود، به گوگل پول میپردازند.

با امکاناتی که گوگل فراهم کرده است، شما نیز میتوانید همین آگهی ها را مانند گوگل در وبسایت خود نشان دهید، و از گوگل پول بگیرید. هر زمانی که بر روی یک آگهی در سایت شما کلیک شود، درصدی معین از مقداری که گوگل از آگهی دهنده دریافت کرده است به شما میرسد. هرزمان که حساب شما به ۱۰۰ دلار رسید یک چک از طرف گوگل دریافت میکنید.

چه وب‌سایت‌هایی شانس بیشتری در گوگل ادسنس دارند؟

گوگل ادسنس موتور هوشمندی دارد که قادر هستند بر اساس محتوای وب‌سایت‌تان در طراحی سایت ، تبلیغات مرتبط و تخصصی را به شما پیشنهاد دهند

در حقیقت، کسانی که تبلیغات خود را برای نمایش در اختیار گوگل می گذارند قصد دارند تبلیغ‌شان برای افرادی که واقعاً به دنبال محصولشان می باشند، به نمایش گذاشته گردد. بنابراین، هرچه وب‌سایت شما به موضوعات تخصصی‌تر بپردازد، شانس بیشتری برای قبولی در گوگل ادسنس و دریافت تبلیغات پرسودتر دارد.

به عنوان مثال وب‌سایتی که به طور تخصصی در زمینه تلفن همراه و فناوری‌های وابسته به آن تولید محتوا می‌نماید،برای دریافت تبلیغات شانس بیشتری دارند تا وب‌سایتی که درباره تکنولوژی می باشد. یا یک سایت تخصصی فوتبال، تبلیغات مرتبط بیشتری را نسبت به سایتی که به تمام رشته‌های ورزشی می‌پردازد، دریافت می‌نماید. هر چند این یک قانون کلی نمی باشد و از نگاه گوگل برخی از موضوعات، جذابیت بیشتری دارند و به همین علت، تبلیغات بیشتری نیز دریافت می‌نمایند. به عنوان مثال موضوعی مثل وام مسکن، در آمریکا و کشورهای اروپایی متقاضی بسیاری دارد.

چرا گوگل به ما پول میدهد؟

ممکن است تعجب کنید که چرا به این راحتی گوگل پولهایی که از آگهی دهندگان میگیرد را به ما می بخشد. با توجه به اینکه تبلیغات آگهی دهندگان بر روی سایت های بیشتری در کل اینترنت انتشار می یابد.

(در اینجا فقط توسط گوگل) طبیعتا ترافیک بیشتری بر روی طراحی سایت کرج خود خواهند داشت. و مشتریان بیشتری سراغشان خواهند آمد و بیشتر در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. این خبر خوبی برای آگهی دهندگان است. چون در مدت زمانی کوتاه ترافیک زیادی بر روی سایت خود به دست خواهند آورد.

همچنین این کار برای گوگل هم سود زیادی خواهد داشت. چون هرچه ترافیک برای آگهی‌دهندگان بیشتر باشد، پول بیشتری از آنها خواهد گرفت. همچنین گوگل امیدوار خواهد بود که با آگهی دهندگان تمدید کند. این یک ابتکار جالب از گوگل برای درآمد بیشتر است. تجارتی که به سود هر سه طرف معامله است!

چه مقدار میتوان درآمد داشت؟

متاسفانه یا خوشبختانه گوگل اعلام نکرده است که از «هر کلیک» بر روی آگهی‌ها چه مقدار به ما میرسد. پولی که شما دریافت میکنید دقیقا برمیگردد به مقدار پولی که آگهی‌دهنده حاضر است بابت هر کلمه کلیدی خاص به گوگل بپردازد. شما قسمتی از آن پول را دریافت میکنید. تا آنجایی که خبر دارم بابت هر کلیک از ۲ سنت تا ۱۵دلار متغییر است.

پس منطقی است که باور داشته باشیم. کلمات کلیدی محبوبتر (مانند Free , Blogs, MP3, Movie) ممکن است به شما سود بیشتری از کلمات دیگر برسانند. در نتیجه آگهی‌دهندگان پول بیشتری بابت کلمات کلیدی مهمتر، میپردازند. پس به نفع شما خواهد بود که سایتی بسازید. که بر روی کلمات کلیدی محبوبتر متمرکز باشد، تا شانس شما را برای درآمد بیشتر از آگهی‌ها افزایش دهید.

اگر چه گوگل اعلام نکرده است بابت هر کلیک بر روی آگهی‌ها چه مقدار به شما خواهد داد. هر لحظه که بخواهید می‌توانید به حساب خود در سایت گوگل وارد شوید و علاوه بر اینکه مقدار درآمد خود را مشاهده می‌کنید. یک گزارش کامل بر حسب روز، هفته، ماه و … از کارکرد آگهی‌ها بدست آورید.
فرمول ساده کسب در آمد از آگهی‌ها به این صورت است:

بازده = (ترافیک* تعداد کلیک بر روی آگهی‌ها* قیمت هر کلیک)

بعد از اینکه سایت خود را آماده کردید به صفحه مخصوص گوگل برای Adsense بروید و درخواست خود را بدهد. (Apply کنید.)
اگر گوگل سایت شما را به عنوان نشان دهنده آگهی بپذیرد، در مدت زمان ۲۴-۴۸ ساعت از طریق ایمیل به شما پاسخ خواهد داد. و لازم نیست مدت زمان بیشتر از این منتظر بمانید.

البته گاهی اوقات ممکن است، پس از اینکه گوگل طراحی سایت در کرج شما را بررسی کرد. آن را مناسب نمایش آگهی‌های خود نداند و در این جور موارد ممکن است سایت شما را reject کند. در این حالت ناامید نشوید و سایت تان را با سیاست هایی که گوگل گفته است مطابقت دهید. (در قسمت‌های بعدی چند روش توضیح داده خواهد شد.) سایت های فارسی در این جور موارد دردسرساز میشوند و گوگل سایت شما را reject میکنند.

پس به طور یقین میشود گفت که روی سایت هایی با محتوای فارسی برای آگهی های گوگل حساب باز نکنید. بهترین گزینه زبان انگلیسی است که visitor های زیادی را برای سایت شما در بر میگیرد. اگر با زبان انگلیسی مشکلی ندارید به فکر دست و پا کردن یک وبلاگ یا وبسایت انگلیسی برای جذب آگهی های گوگل باشید.

دومین نکته منفی

که متاسفانه برای ما ایرانی ها در جذب آگهی ها و دریافت پول از گوگل دارد، این است که گوگل به هیچ وجه نباید بفهمد شما در ایران زندگی میکنید. چون در غیر اینصورت به محض اطلاع از «در ایران زندگی کردن» شما، حساب شما را میبندد و مقدار پولی را هم که قبلا دشت کرده‌اید به شما نخواهد داد.

بنابراین چون گوگل در پایان هر ۳۰ روز اگر حساب شما از ۱۰۰ دلار بیشتر شد برای شما چک مبلغ دار به آدرسی که به او میدهید میفرستد. پس بنابراین فکر آدرس داخل ایران را کاملا از سرتان دور کنید.

بهترین کار این است که اگر آشنایی، دوستی، فامیلی، در خارج از ایران (امریکا، کانادا، انگلیس و …) دارید، آدرس او را موقع Apply کردن برای Adsense بدهید تا چک به آدرس او برود تا بعدا برایتان به حساب شما در ایران واریز کند.

(متاسفانه این تنها راه است.) توجه کنید که هنگام Apply حتما نام Payee (گیرنده وجه) را به صورت صحیح و به نام کسی که آدرسش را داده اید بنویسید. چون بعدا هرگز نمیتوانید این نام را تغییر دهید. (گوگل این تدبیر را به خاطر مسائل امنیتی که خود اعلام کرده، اندیشیده است.)

بعد از اینکه گوگل به شما جواب مثبت داد و حساب شما فعال شد. میتوانید در کنترل پنل گوگل کدهایی که به شما میدهد را در صفحه خود بگذارید تا آگهی ها به نمایش در آید. حداکثر در یک صفحه میتوانید ۳ نوع آگهی بگذارید. صفحه بندی، رنگ بندی و نوع آگهی ها در این کنترل پنل قابل تغییر است.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]