DKIm چیست ؟

خانه / آموزشی / DKIm چیست ؟

DKIm چیست ؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

DKIm چیست ؟

DKIm چیست؟ اکثر اسپم هایی که در اینترنت استفاده می شود. توسط حقه بازان اینترنتی در جهت برداشتن و در واقع دزدیدن اطلاعات مهم کاربر انجام می گیرد. مانند اطلاعات کارت اعتباری و یا شماره حساب بانکی از طریق مقابله با ارسال اسپم و هرزنامه استفاده از پروتکل پیشرفته DKIm است.

DKIm سیستمی برای احراز هویت پست الکترونیکی در طراحی سایت است. که جهت کشف حقه های به کار رفته شده در آن به کار می رود. در این سیستم دامنه فرستنده ایمیل توسط Cryptographic Authentication بررسی می شود.

DKIm خلاصه  Internet Identified Mail و Domain Key است.

Domain Key یک سیستم تصدیق هویت پست الکترونیکی در طراحی سایت در کرج می باشد. که در زمان ارسال ایمیل مواردی شامل نام فرستنده , نام دامین و موضوع نامه را به عنوان امضا در هدر پست الکترونیکی قرار می دهد. درنتیجه وقتی که ایمیل توسط گیرنده دریافت شود. اطلاعات موجود در امضای پست الکترونیک بررسی و از عدم هرزنامه و اسپم بودن آن اطمینان پیدا می شود.

بهترین سرویس دهنده های ایمیل در دنیا Yahoo Gmail Aol  این سیستم را برای خود پیاده سازی کرده اند.

سازمان مهندسی اینترنت یا IETF پروتکل آن را به عنوان یک استاندارد جهانی معرفی کرده است. که در حال حاضر بسیاری از ارگان ها برای کنترل ایمیل های خود از این سیستم استفاده می کنند.

DKIM چگونه کار میکند؟

امضای (DKIM Signature) شامل یک لیست با قالب “Tag=Value” می باشد. Tag ها به صورت معمول یک یا دو حرف هستند. پر استفاده ترین Tag ها عبارتند از:

B : امضای دیجیتال واقعی محتوا (محتوای Header و متن ایمیل)

BH : بدنه کد رمز شده

D : دامنه مورد نظر

S : Selector (انتخاب کننده)

مکانیزم پیش فرض رمزنگاری DKIM روش SHA-256 می باشد. برای رمزنگاری Public Key از الگوریتم RSA استفاده می شود و جهت رمز گشایی کد رمز شده از الگوریتم Base64 استفاده می شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]