8 وب سایت رایگان و کاربردی برای تست کد

خانه / آموزشی / 8 وب سایت رایگان و کاربردی برای تست کد

8 وب سایت رایگان و کاربردی برای تست کد

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

وب سایت رایگان

وب سایت رایگان ،رای یک توسعه دهنده وب ، داشتن مکانی برای تست سریع کدها می تواند بسیار سودمند باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از طراحی سایت کرج بسیار مفید که این اجازه را همراه با قابلیت خطایایی کد به شما می دهند، بپردازیم.

بسیاری از این طراحی سایت در کرج ها به شما اجازه به اشتراک گذاری و تهیه پشتیبان را نیز می دهند. که این موضوع در هنگام همکاری با توسعه دهندگان دیگر یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

jsfiddle

jsfiddle  برای توسعه دهندگان وب مانند یک زمین بازیست ، یک ابزار که ممکن است به روش های زیادی مورد استفاده قرار گیرد. یکی از موارد استفاده این وب سایت به عنوان یک ویرایشگر برای قطعه کدهایی از HTML,CSS  و Javascript است. علاوه بر این،  این وب سایت که خود با استفاده از کتابخانه mootools نوشته شده است.

به کاربر اجازه استفاده از سایر کتابخانه های جاوا اسکریپت مانند JQuery, Mootools , Dojo, Prototype و … را نیز می دهد. همچنین امکان به اشتراک گذاری کد با دیگران را نیز فراهم آورده است . ضمن اینکه با عضویت در این طراحی سایت از کدهایی که در آن می نویسید آرشیوی تهیه می شود. که همواره به آن دسترسی دارید.

به طوری که هر بار که کد جدیدی را نوشته و یا یکی از کدهای قبلی خود را ویرایش می کنید. نسخه جدیدی از کد شما ایجاد می شود و شما نسخه قبلی کدهای خود را از دست نمی دهید.

Codepad

Codepad یک کامپایلر و مفسر آنلاین  و یک ابزار همکاری ساده است.  شما در Codepad کد مورد نظر را که می تواند به یکی از زبان های C, C++ , Ruby , Python ,Perl , PHP  و …  باشد کپی می کنید. و Codepad کد را اجرا کرده و یک لینک برای به اشتراک گذاری به شما می دهد.

Google Code Playground

Google Code Playground یک ابزار تعاملی برای کشف ، آموزش و سرهم بندی کردن رابط های برنامه نویسی کاربردی(API) مختلف گوگل است. با این ابزار شما می توانید کد API  را ویرایش کنید و همزمان نتیجه را مشاهده کنید.

بعضی از رابط هایی که در Code Playground ارائه شده اند عبارتند از : رابط ترجمه (translation API) ، رابط وبلاگ نویس ( blogger API) ، رابط تقویم (calendar API) و …

لازم به ذکر است که همه ابزارهای Code Playground در تمام مرورگرها  پشتیبانی نمی شود.

ideone

وب سایت ideone یک کامپیالر و ابزار خطاگیری آنلاین است. که امکان کامپایل و اجرای آنلاین کد را با پشتیبانی بیش از 40 زبان برنامه نویسی فراهم آورده است. امکان به اشتراک گذاری آسان ، اجرای کد در سمت سرور ، ارائه یک API به عنوان یک وب سرویس و امکان مدیریت کدها از ویژگی های برجسته ideone می باشد.

PractiCode

PractiCode به کدنویس های تازه کار کمک می کند تا کدنویسی در دنیای واقعی را تجربه کنند . این وب سایت با امکان تست مهارت های کدنویسی یک برنامه به عنوان کارآموزی برای کدنویسان تازه کار فراهم کرده است.

jsdo.it

jsdo در واقع یک انجمن است که در آن  توسعه دهندگان وب کد های جاوا اسکریپت ، CSS و HTML5 خود را به اشتراک می گذارند. تا ضمن نمایش کارها ، با سایر توسعه دهندگان تبادل اطلاعات کنند.

cssdesk

cssdesk یکی از قدیمی ترین وب سایت های تست کد می باشد. که یک ابزار کوچک و ساده و البته مفید برای ویرایش و تست کد HTML و CSS است.

JS Bin

وب سایت JSBin یکی دیگر از وب سایت هایی است که امکان ویرایش و تست و خطایابی کدهای جاوا اسکریپت و CSS را دارد. شما می توانید کد را ذخیره کرده و آدرس آن را برای توسعه دهنده دیگری ارسال کنید. تا امکان ویرایش کد را به او بدهید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 4.3]