استانداردهای ECMA

خانه / آموزشی / استانداردهای ECMA

استانداردهای ECMA

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

استانداردهای ECMA

استانداردهای ECMA ،انجمن سازندگان اروپایی رایانه (ECMA) یک سازمان است که رسما در سال 1961 تاسیس شده تا نیازهای استاندارد سازی قالب های عملیاتی رایانه از جمله زبانهای برنامه نویسی و کدهای ورودی/خروجی طراحی سایت و طراحی سایت در کرج را برآورده کند.

ECMA در ژنو سوئیس و در نزدیکی اداره مرکزی سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و کمیسیون علوم الکترونیکی بین المللی (IEC) مستقر شده است. در 1994 نام سازمان ECMA به “انجمن اروپایی برای استاندارد سازی اطلاعات و سیستم های ارتباطی” تغییر یافت به این منظور که بازتاب گسترده تری از حوزه فعالیتهایش داشته باشد.

وظیفه ی ECMA

استانداردهای ECMA وظیفه اصلی ECMA گسترش استانداردها و گزارش های فنی در زمینه اطلاعات و فناوری های ارتباطی است. از آنجایی که ECMA یک انجمن از شرکتهاست و نه یک موسسه استاندارد سازی رسمی ، اغلب با نهادها و موسسه‌های ملی یا بین المللی همکاری می‌کنند.

استانداردهای ECMA به عنوان یک اساس و بنیاد برای استانداردهای بین المللی و اروپایی پذیرفته شده اند. تا جایی که بیش از 270 استاندارد ECMA و70 گزارش فنی منتشر شده.

از این استانداردها 85 مورد به عنوان استاندارد بین المللی توسط سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) پذیرفته شده اند. علاوه بر اینکه 25 مورد به عنوان استاندارد اروپا توسط موسسه اروپایی استانداردهای ارتباط از راه دور (ETSI) پذیرفته شده.

استانداردهای ECMA

و ECMA Script (جاوا اسکریپت استاندارد شده)

ECMA Script یک زبان برنامه نویسی طراحی سایت کرج استاندارد شده است که تا حد زیادی بر مبنای JavaScript از Netscape و JScript از Microsoft است. ECMA Script توسط هیئت فنی 39 از ECMA تعریف شده است.

کاربرد اصلی ECMA Script ، که یک زبان مبتنی بر شیئی است. اداره اشیائی است که در صفحات وب توسط الگوی شیئی سند (DOM) مشخص شده اند. این اشیاء (به طور موثر، عناصری که صفحات طراحی سایت در کرج یا صفحات کامل وب را می سازند). می‌توانند اضافه شده، حذف شده، جابجا شده و یا از لحاظ خصوصیات تغییر کنند. این به توسعه دهندگان وب اجازه می‌دهد اثراتی مانند متن متحرک، کلیدهای گرافیکی و صفحاتی که بر اساس ورودی کابر بدون نیاز به بارگذاری مجدد تغییر می‌کنند، ایجاد کنند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]