5 گام مهم در طراحی وب سایت برای بازاریابی بهتر

خانه / آموزشی / 5 گام مهم در طراحی وب سایت برای بازاریابی بهتر

5 گام مهم در طراحی وب سایت برای بازاریابی بهتر

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

طراحی وبسایت مناسب

طراحی وبسایت مناسب ،امروزه دوران تنوع محصولات می باشد. هر محصول و یا تولید کننده در حال تلاش برای شکست دیگری است. هزینه های بازاریابی اینترنتی گاهی بیشتر از هزینه های تولید می باشد.

همانطور که بازاریابی اینترنتی توانایی ارتقای فروش محصولات و خدمات را به سطح بالاتر داشته و به اصطلاح می تواند گرد و خاک به پا کند.

بدون بازاریابی اینترنتی، کالای خوب، وجود خارجی برای شما نخواهد داشت. قابل ذکر است که مشتریان و مصرف کنندگان نیز وقت کافی برای جستجوی کالا و یا خدمات ارائه شده توسط وب سایت های مختلف را ندارند.

معمولاً مشتریان همه چیز را مهیا می خواهند. به خاطر داشته باشید، اینترنت و یا بازاریابی آنلاین به سرعت برای شما و مشتریان شما نجات بخش خواهد بود.

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو


در واقع بازاریابی اینترنتی همانند پلی، شکاف میان خدمات و محصولات ارائه شده تا مشتریان و مصرف کنندگان را پر می کند. امروزه داشتن یک وب سایت، تبدیل به یک ابزار مهم به جهت بازاریابی اینترنتی شده است. تقریباً حضور تمامی محصولات و خدمات در اینترنت به صورت یک وب سایت می باشد.

با این حال وب سایت های متعددی وجود دارد که در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن تصمیمات مشتریان می باشند. بنابراین بازاریابی اینترنتی وب سایت، تبدیل به بخش مهم و جدایی ناپذیری از هر نوع استراتژی بازاریابی اینترنتی و تجاری شده است.

حال به شرح پنج نکته از مهمترین گامها در طراحی وبسایت مناسب به جهت بازاریابی بهتر وب سایت می پردازیم:

  • درک نیاز های مشتریان

درک آنچه مشتریان شما در اینترنت به دنبال آن هستند، راه حل موثر برای بازاریابی اینترنتی وب سایت می باشد. در میان خیل کثیری از وب سایت هایی که موضوع آنها نیز مشترک می باشد. معمولاً مشتریان تمایل به حضور در وب سایتی را دارند. که دقیقاً بر روی نیاز فردی آنها تمرکز کرده و به وب سایتی مراجعه می کنند. که اقدام به ارائهء همان چیزی را می کنند که دنبالش هستند. به طور مثال اگر مشتری به دنبال وب سایتی است که مطالب آن در مورد طب جایگزین می باشد. آن وب سایت باید دقیقاً بر روی داروهای جایگزین مختلف تمرکز نموده و نباید مطالب در همهء موارد تعمیم داده شود.

  • طراحی وب سایت مناسب و محتوای مرتبط 

یک طراحی سایت مناسب قادر به جلب نگاه افراد و توجه آنها میباشد. طراحی سایت در کرج شما نه تنها باید دارای گرافیک زیبا باشد بلکه حرکت در صفحات آن نیز باید به راحتی انجام پذیرد.
تعداد زیاد فلش که همزمان در حال چشمک زدن هستند. و یا استفاده از رنگهای بسیار روشن در تمامی صفحات، بعلاوه pop up ها برای یک وب سایت نگران کننده می باشد.
قرار دادن شاخه های مختلف از اطلاعات در صفحهء اصلی وب سایت ممکن است بازدیدکننده را بی جواب بگذارد. در عین حال اطلاعات ناقص و بسیار کم نیز موجب نا امیدی بازدیدکنندگان در وب سایت می شود. وب سایت برای ایجاد بازاریابی اینترنتی بهتر، باید دارای توازن صحیحی از اطلاعات در صفحات خود باشد.
هنگامی که بخش طراحی وب سایت شما انجام می شود، به بخش مهمتری به نام محتوا می رسیم. مطالب وب سایت شما همیشه باید واضح و شفاف باشد. همچنین این اطلاعات باید دقیق بوده و سریع الانتقال باشد( عاری از گزافه گویی) همچنین محتوای وب سایت باید منطقی، روان و گویا باشد.
به خاطر داشته باشید نوع زبان مخاطب خود را نیز هنگام طراحی وب سایت در نظر بگیرید. کیفیت مطالب و محتوای وب سایت شما منعکس کنندهء نگرش حرفه ای شما می باشد.

  • طراحی وب سایت کاربر پسند

هنگامی که افراد در وب سایت شما بتوانند اطلاعات مهم مانند انواع محصولات و خدمات، دسترسی به تصاویر و همچنین قابلیت دسترسی به لیست قیمت های محصولات و خدمات را داشته باشند. مورد پسند آنها خواهد بود. بعلاوه طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که روند سفارش آنلاین و خرید کالا و خدمات در آن کاملاً آسان باشد.
اطلاعات لازم مانند شماره های تماس دفتر اصلی و یا نمایندگان فروش شرکت شما و نیز امکان دسترسی به رزومه کاری و خدمات پس از فروش برای بازدیدکنندگان وب سایت شما باید فراهم باشد. همانطور که انتخاب مشتری و تمایلات آنها همیشه مشخص و متفاوت می باشد. و تمامی آنها مسلماً نمی تواند در وب سایت جا داده شود.
ارائه وایجاد تماس مستقیم در طراحی وب سایت یا بخش خدمات مشتریان به منظور پاسخ به نیازهای آنها ضروری می باشد. در صورتی که از ایمیل برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می نمایید. باید حتماً پاسخ آنها را به سرعت بدهید.

  • شیپور خود را به صدا در آورید!!

هنگامی که شما طراحی سایت کرج خود را انجام دادید. حالا زمان این است که به پشت بام بروید و به همه مردم بگویید که شما هم هستید! فکر می کنید مورد استفادهء زیبایی در طراحی وب سایت و گرافیک مناسب در طراحی وب سایت برای وب سایتی که تعداد افراد کمی از وجود آن باخبر هستند. و یا به سختی قادر به جلب توجه افراد می باشد چیست؟
بله، طراحی وب سایت هم مانند فواید دیگر رسانه های تبلیغی، سمینارها، مقالات، تلوزیون، روزنامه ها و غیره… برای گسترش جذب مشتری و دسترسی به هر گونه مصرف کننده می باشد. برای گسترش و شناخته شدن و بازاریابی اینترنتی وب سایت خود از تبلیغات رسانه های اینترنتی استفاده نمایید.
یک کمپین خوب برای جذب ترافیک اولیه وب سایت و ارتقای آن به جهت بازاریابی اینترنتی بهتر، بسیار ضروری می باشد.
بهره برداری و کاربرد اینترنت امروزه به حد کمال خود رسیده است. برای بازاریابی اینترنتی محصولات و خدمات وب سایت خود، وبلاگ نویسی را شروع کنید. و تا حد امکان لینک خود را به وب سایت های دیگر به جهت ایجاد بک لینک ارسال نمایید. از وب سایت های شبکه اجتماعی نیز لینک دریافت نمایید. به عبارت ساده تر برای بازاریابی آنلاین وب سایت خود دائم بحث، بحث و بحث نمایید.

  • حمایت از فعالیت های وب سایت خود

نوع خدمات و محصولاتی که شما در وب سایت خود ارائه می نمایید. و همچنین فعالیت های وب سایت شما باید توسط تیم کارآمدی بررسی شود. زیرا مشتری شما باید احساس کند. بابت زمانی که صرف کرده و پولی که پرداخته است. خدمات و یا محصول با کیفیتی دریافت می نماید.
با این کار به شهرت کسب و کار خود کمک کرده و برای خود نام تجاری ایجاد می نمایید. بازاریابی اینترنتی وب سایت تنها در صورتی موثر خواهد بود. که به وعده های خود جامهء عمل بپوشاند.
و کلام آخر؛ به کار به روز رسانی وب سایت خود ادامه داده. و با هر گونه تحولات جدید و انجام فعالیت های مستمر از وب سایت خود حمایت نمایید. طراحی وبسایت مناسب

انتخا منوی مناسب

نحوه چیدمان منو سایت یکی از نکات طراحی سایت در کرج می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. منوی سایت قادر است یک راهنمای بسیار خوب برای کاربران سایت شما باشد. در انتخاب نوع منو به این موضوع توجه داشته باشید که کاربران شما بتوانند به اسانی صفحات مختلف سایت شما را مشاهده کند و تعویض صفحات به راحتی صورت گیرد . در طراحی منو و زیرمنو سعی داشته باشید از یک ساختار درختی مورد استفاده قرار دهید به گونه ای که بخش های مهم سایت بطور واضح در آن مشخص شده باشد و صفحات مربوط به هر کدام از بخشها به صورت زیر مجموعه آن بخش نمایش داده شوند . البته متناسب با نوع وب سایت و خدمات شما انتخاب منو متفاوت خواهد بود . برای مثال اگر یک وب سایت فروشگاهی بزرگ می باشید که محصولات شما شامل دسته بندی های متفاوتی است استفاده از منو هایی با گرافیک خطی پیشنهاد نمی شود در این حالت مگا منو ها انتخاب درست تری است ولی اگر یک وب سایت شرکتی می باشید که در زمینه های خاصی فعالیت می کنید با یک منو ی خطی کاربر می تواند تمام خدمات شما را مشاهده کند

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]