5 روش افزایش و تهیه محتوا در وب سایت

خانه / آموزشی / 5 روش افزایش و تهیه محتوا در وب سایت

5 روش افزایش و تهیه محتوا در وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

تهیه محتوا

تهیه محتوا ، هنگامی که برای اولین بار طراحی سایت شما راه اندازی و اجرا می شود. اولین فکری که به ذهن شما می رسد. اجرای برخی استراتژی های بازاریابی مقاله برای هدایت و افزایش ترافیک وب سایت تان می باشد. تنها فکر شما در این شرایط برای انجام در وب سایت تان ایجاد نتایج دلخواه تان می باشد.

البته یک مرحله قبل از این افکار باید مورد دیگری اتفاق بیافتد که اکثر صاحبان وب سایت آن را نادیده می گیرند. قبل از هر چیزی باید محتوای وب سایت خود را توسعه و گسترش دهید. ببینید… به منظور جذب خواننده، نیاز است. که برخی دلایل را برای افراد در وب سایت تان فراهم نمایید. تا تمایلی به حضور در وب سایت شما و خواندن مطالب طراحی سایت در کرج شما را داشته باشند.

مراحل تهیه محوا در وبسایت:

انتخاب موضوع: ابتدا باید موضوعی را که می‌خواهیم در محتوا خود بررسی کنیم، را انتخاب میکنیم

جمع‌آوری اطلاعات: برای نوشتن محوا، باید از منابع مختلفی اطلاعات جمع‌آوری کنیم. بهتر است از منابع معتبر و موثق استفاده کنیم که از انتشار اطلاعات غلط جلوگیری شود.

ساختاردهی: پس از جمع‌آوری اطلاعات، باید آن‌ها را به صورت منظم و ساختارمند در آورده و به ترتیب مناسب قرار داده شود.

نوشتن محوا: حالا می‌توانید با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده، محوا خود را بنویسیم. در نوشتن محوا، بهتر است از جملات کوتاه و مختصر یا به طور کلی از زبان ساده برای انتقال مطالب استفاده کنم.

ویرایش: پس از نوشتن محوا، باید آن را ویرایش و تدوین کنیم تا اشتباهات گرامری و املایی متن رفع شود.

انتشار: و در نهایت میتوانیم محتوا را در وبسایت خود منتشر کنیم و آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

باید بدانید که:

    • چه نوع اطلاعاتی باید ارائه دهید؟
    • چه نوع مشکلاتی را باید حل نمایید؟
    • چگونه می توانید به خوانندگان خود کمک کنید؟

ممکن است هنگامی که مقاله ارسال می کنید نظر خوانندگان خود را جلب نمایید. اما اگر هیچ “چسبندگی” در وب سایت تان نداشته باشید. بازدیدکنندگان زیاد شما، کار فوق العاده ای در وب سایت تان انجام نخواهند داد.

آنها فقط در وب سایت تان حضور پیدا کرده و به سرعت دکمهء خروج از صفحه را کلیک می کنند. زیرا که افراد اطلاعات لازمی که به دنبالش بودند را در طراحی سایت در کرج شما پیدا نکرده اند.

قبل از شروع بازاریابی وب سایت تان، سعی کنید. ابتدا بر روی افزایش و تهیه محتوای سایت تان که موجب جذب خواننده می شود کار کنید. در اینجا به ارائه برخی ایده ها برای انجام این کار اقدام کرده ایم:

1- ایجاد یک وبلاگ که در خود وب سایت شما قرار می گیرد

با استفاده از یک وبلاگ می توانید با ایجاد یک جریان به طور منظم از محتوا که بسیار جدید و مفید برای خوانندگان است. اقدام نمایید. محتوای جدید دلیلی برای بازگشت بازدیدکنندگان به وب سایت شما خواهد بود.

سایت هایی که به طور مرتب و روزانه اقدام به بروزرسانی محتوای خود می کنند. رنکینگ بهتری در موتورهای جستجو خواهند داشت.

شما می توانید این کار را به راحتی با راه اندازی یک وبلاگ WordPress انجام دهید. بعد از ارسال مطالب وبلاگ که برای هر ماه منتشر می شود. می توانید آنها را بازنویسی کرده و می توانید آن مقالات را به عنوان مطالب آزاد ارائه نمایید. 

ایجاد و تهیه محتوا دو وظیفه مهم انجام می دهد. که اولی بهینه سازی زمان به بهترین نحو و کمک به بالا بردن زمان لازم برای شما می باشد.

2- ایجاد یک صفحه در وب سایت تحت عنوان “سوالات متداول”

حال این ایده متناسب با نوع کسب و کاری که شما دارید بوده و به آن بستگی دارد. اما اگر کسب و کار شما مبتنی بر ارائه خدمات باشد. یک لیست از FAQ یا “سوالات متداول” می تواند واقعاً اطلاعات مفیدی برای ارائه داشته باشد.

این امر باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد. چرا که مشتریان بالقوه می توانند فوراً پاسخ سوالات خود را پیدا کرده و نیازی به شما برای پاسخگویی مکرر به سوالات مشابه برای هر فردی نخواهند داشت.

3- ایجاد یک لیست از وب سایت های مفید و ایجاد لینک به آنها

این امر ایجاد پیوند با وب سایت های دیگر ممکن است خلاف به نظر برسد. (در این صورت به نظرتان بازدیدکنندگان وب سایت شما را ترک نخواهند کرد؟) اما در واقع برعکس این قضیه درست است. شغل شما به عنوان صاحب طراحی سایت کرج ، ارائه اطلاعات مفید و سودمند برای کمک به خوانندگان می باشد.


بسیاری از اوقات وب سایت هایی هستند که اقدام به ارائه خدمات مکمل به افراد می کنند. که از آن بهره مند شوند.

(اجازه دهید بگوییم که مثلاً شما یک آژانس املاک و مستغلات هستید. و شما یک لینک محاسبه وام مسکن در وب سایت خود ارائه می کنید) 

هنگامی که این منابع را برای خوانندگان خود کامل می کنید. در واقع در حال ایجاد یک وب سایت بسیار با ارزش برای آنها هستید.

4- اضافه کردن یک صفحهء وب که مطالب آن در مورد اهداف شماست

بسیاری از افراد به وب سایت شما مراجعه می کنند. در صورتی که در مورد آنچه شما انجام می دهید و یا آنچه اهدافتان می تواند به آنها ارائه دهد. اطلاعات بسیار کمی دارند. 

به وضوح روشن است که تدوین برخی اطلاعات اولیه در وب سایت به عنوان مقدمه از زمینه فعالیت شما خواهد بود.

5- ایجاد یک صفحه به عنوان فهرست مقالات

هنگامی که شروع به ایجاد محتوا و تهیه مقاله می کنید، مطمئناً برای خوانندگان شما بسیار سودمند خواهید بود. حال چرا اجازه نمی دهید که خوانندگان شما در مورد مقالاتی که شما ارائه می کنید چیزی بدانند و یک راه آسان برای پیدا کردن مقالات وب سایت تان به آنها ارائه نمی کنید؟

می توانید مقالات خود را با دسته بندی از هم جدا کرده تا خوانندگان به راحتی بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. با این کار در واقع یک “کتابخانه” از مقالات خود ایجاد کرده اید. که این کتابخانه می تواند یک صفحهء وب که شامل عنوان مقاله، شرح کوتاه و لینکی به اصل مقاله باشد.


اگر می خواهید وب سایتی بسازید که خوانندگان تان آن را دوست داشته باشند، باید نیازهای آنها را پیش بینی کرده و محتوا و مطالب لازم را برای برآورده ساختن خواسته آنها ایجاد نمایید. واقعاً هر چه وب سایت شما به نحوی ساخته شود که به خوانندگان خود احترام گذاشته و آنها را درک کند. بیشتر گوگل را از خود خشنود خواهید ساخت.

گوگل فقط می خواهد مشتریان جستجوگر خود را به سمت وب سایت هایی که اطلاعات ارائه می کنند، هدایت نماید. شما می توانید وب سایت های خود را با موقعیتی مناسب ایجاد نمایید که پر از اطلاعات مفید در آن باشد.

تهیه محتوا با طول عمر بالا طراحی سایت در کرج

معمولا دو راه وجود دارد: یکی اینکه در مورد مسائل و رویدادهای روز مطلب تولید کنید و روش دوم این می باشد که محتوایی به تولید می رسانید که هر زمانی که خوانده گردد تازه و موثر باشد. عیب محتوای رویداد محور این می باشد که بعد از گذشت مدت زمانی از آن رویداد به سرعت خوانندگانش را از دست خواهد داد. پس اگر به دنبال رویدادها نمی باشید محتوایی تولید نمایید که حتی سالها بعد نیز مخاطب خودش را راضی کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 5]