5برنامهء جایگزین فتوشاپ در طراحی وب سایت

خانه / آموزشی / 5برنامهء جایگزین فتوشاپ در طراحی وب سایت

5برنامهء جایگزین فتوشاپ در طراحی وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

فتوشاپ

فتوشاپ ، برای بسیاری از طراحان وب سایت، برنامهء نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر و دستکاری آن با وجود همه نوع ابزار و امکاناتی برای رفع نیاز و ایجاد خلاقیت، بسیار مناسب می باشد. نرم افزار فتوشاپ برای انجام کارهای گرافیکی در طراحی سایت بسیار مناسب، راحت و کاربرپسند و بسیار قابل تنظیم و متنوع می باشد.

با این حال استفاده از آن گاهی بسیاری گران می باشد. برخی کاربران حتی ممکن است گاهی مشکلاتی با صورت ظاهری و یا کلاً مشکل سازگاری با آن پیدا کنند. صرف نظر از دلایل شخصی شما، برنامه های بسیار دیگری برای انجام کارهای گرافیکی و تصویری در طراحی سایت در کرج وجود دارد. که بسیار امن، ارزان قیمت و ساده، جایگزین فتوشاپ وجود دارد.

بسیاری از آنها open source بوده که برای هزینه های شما در طراحی سایت در کرج صرفه جویی ایجاد می کند. متن زیر تعدادی از این برنامه های جایگزین فتوشاپ را به شما ارائه می نماید:

  • GIMP(برنامه دستکاری تصاویر گنوGNU):

این نرم افزار همهء امکاناتی که برای ویرایش کارهای گرافیکی و تصویری در طراحی سایت کرج نیاز دارید. را دارا میباشد. تا در آثار خیره کنندهء شما ایجاد تنوع نماید. اگر هنوز به یاد ساختار منحصر به فرد فتوشاپ هستید.یکی دیگر از جایگزین های مشابه آن GIMPShop می باشد. که یک فرم از GIMP بوده و کاملاً شبیه فتوشاپ عمل می نماید.
از لحاظ ناوبری و حرکت تقریباً یک ابزار برجسته فتوشاپی است. و اجازه می دهد تا به راحتی در دسترس و قابل استفاده باشد.
نه تنها با انواع سیستم های عامل سازگاری دارد، بلکه مهمتر از همه، یک برنامهء open source بوده و این بدان معنی است. که به طور کامل برای داونلود رایگان می باشد.

  • Paint.net :

این برنامه یک ویرایشگر عکس بر پایهء سیستم ویندوز است. که برای کاربرانی که می خواهند کارهای سادهء گرافیکی و ویرایش انجام دهند بسیار ایده آل می باشد. این جایگزین از تمامی این جایگزین های فتوشاپ ذکر شده در این مقاله ساده تر و کاملاً basic می باشد. فقط به این دلیل که همان امکانات پر آب و تاب که در برنامه های مشابه وجود دارد. را نداشته و به هیچ عنوان کمتر از آنها کارایی نداشته و به همان اندازه کارآمد می باشد.
این برنامه دارای ویژگی های متنوع و ساده، کاربرپسند بوده و برای عکاسانی که ترجیح می دهند. بیشتر بر روی گرفتن عکس تمرکز نمایند تا ویرایش آن، مناسب می باشد. همچنین open source بوده و به صورت رایگان می توان آن را داونلود نمود.

  • Splashup :

در برنامه های ویرایش عکس که بر پایه و اساس مرورگر ها می باشند(Browser based) داونلود ضروری نمی باشد. و به راحتی می توانید طبق راهنمای وب سایت عمل نمایید. ظاهر ساده و ظریف این برنامه باعث مباهات کاربر شده و دارای ابزارهای محبوب زیادی می باشد. همچنین دارای برنامه های کاربردی در دسترسی برای انجام کارهای گرافیکی و تصویری در طراحی سایت می باشد. در عین حال بسیاری از امکانات ارائه شده پیشرفته می باشد. آرشیو splashup یک جایگزین بزرگی است که به شما اجازه می دهد. تا کار شما بدون ایجاد مشکل هنگام جستجوی ابزار در برنامه انجام شود.
مهمتر و بهتر از همه، هر دو نسخهء این برنامه به شما این اجازه را خواهد داد. که تصویر کامل شده و تنظیم شده را بدون هیچ دردسری در وب سایت به اشتراک بگذارید؛ وب سایت هایی مانند flicker-facebook-picasa و…

  • Fotoflexer :

یکی دیگر از جایگزین های فتوشاپ است که از طریق مرورگر ها به اجرا در می آید. این برنامه راه حل مناسبی برای تغییر و ویرایش کوچک عکس قبل از ارسال آن به flicker و facebook می باشد. با این حال بر خلاف Splashup ، این برنامه بسیار ساختار ساده ای دارد. در حالی که بسیاری از برنامه هایی که شما در انجام کار در کارهای گرافیکی طراحی وب سایت لازم دارید. را به شما ارائه می کند اما آن را به عنوان جایگزین کامل برای فتوشاپ در نظر نگیرید. در عوض می توان به عنوان یک ابزار اضافی با کاربری بسیار راحت آن را در نظر داشت.

  • Photoline :

این برنامه منحصراً در لیست برنامه های ویرایشی Mac وجود دارد. که به شما ویژگی های طراحی زیادی برای ویرایش عکس و تنظیم تصاویر برای کارهای گرافیکی طراحی سایت ارائه می نماید. البته این برنامه ظاهر زیبا و خیره کننده ای ندارد. در عین حال به اندازه کافی کاربر پسند بوده وکارها را آسان می نماید. شاید باور نکنید که این برنامه در حال حاضر خیلی شناخته شده هم نیست و اما قطعاً برنامه ای است. که باید برای انجام کارها به صورت ساده و به عنوان یک ویرایشگر تصاویر قابل اعتماد، آنرا در خاطر داشته باشید. این برنامه مجهز به ابزاری است که می توانید به صورت تفکیکی بر روی هر عکس کار کوچکی انجام دهید. پس به سراغش بروید و کارتان را شروع کنید!

  •  Pixelmator Pro

نرم‌افزار Pixelmator Pro تجربه ویرایش سریع‌تر عکس نسبت به فتوشاپ را به شما وعده می‌دهد.

Pixelmator مدتی است که معرفی و عرضه گردیده اما اخیرا تیم سازنده آن، Pixelmator Pro را به انتشار رساند. در زمانی که نسخه قبلی از پنجره‌های شناور مورد استفاده قرار می داد، نسخه Pro دارای یک رابط کاربری تک پنجره‌ای قابل شخصی سازی می باشد و رابط کاربری مدرن‌تر و بروزتری دارد. تجربه استفاده از رابط کاربری نرم‌افزار Pixelmator Pro در طراحی سایت در کرج بسیار ساده می باشد. همچنین گزینه‌ای تحت عنوان “Hidden Interface” وجود دارد که با فعال کردن آن گزینه‌های اضافی حذف شده و قادر هستید عکس را بدون حواس پرتی ویرایش نمایید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]