16 نکته سئو برای پیشرفت وب سایت های تجارت الکترونیکی

خانه / آموزشی / 16 نکته سئو برای پیشرفت وب سایت های تجارت الکترونیکی

16 نکته سئو برای پیشرفت وب سایت های تجارت الکترونیکی

سئو وبسایت تجارت الکترونیک

سئو وبسایت تجارت الکترونیک ، نمونه یک وب سایت کاملاً تجاری،‌ دارای چند صد صفحه می باشد. وب سایت آمازون نمونه ای از یک غول تجارت الکترونیک بوده که شامل میلیونها صفحهء ‌وب و هزاران محصول مختلف می باشد. بهینه سازی وب سایت هایی مانند آمازون کار دشواری نیست، اما نیازمند استراتژی های بسیار قوی سئو می باشد.

بهینه سازی وب سایت های تجارت الکترونیکی کمی متفاوت از بهینه سازی وب سایتهای استاتیک می باشند. برای این کار ابتدا نیاز به برنامه ریزی و ایجاد استراتژی مناسب جهت سئو می باشد. این کار به صرفه جویی در وقت و انرژی شما در آینده کمک بسیار شایانی خواهد کرد. سئو وبسایت تجارت الکترونیک

16 نکته در مورد بهینه سازی وب سایتهای تجارت الکترونیکی برای ارتقاء رتبه بندی و افزایش ترافیک وب سایت شما:

1- نگهداری وضوح و یکنواختی ساختار وب سایت

صفحهء اصلی طراحی سایت شما باید دارای دسته بندی محصولات بوده و تمامی صفحات داخلی از ساختار صفحات معمول وب سایت پیروی کنند.

2- استفاده از تگ های منحصر به فرد در عنوان

هر صفحه باید یک عنوان محصول منحصر به فرد داشته باشد. سایت های تجارت الکترونیکی می توانند دارای هر تعداد صفحه وب باشند. می توانید از برنامه نویس درخواست نمایید برای محتوای صفحات و نام محصولات در عنوان صفحه کد گذاری انجام دهد. این امر بهینه سازی وب سایت شما را بسیار پویا تر خواهد کرد.

3- انتخاب کلیدواژه مناسب

کلمات کلیدی برای هر صفحهء وب باید منحصر به فرد باشد.حتماً باید عبارت مهم در داخل محتوای صفحهء وب منعکس شود. می توانید برای یک وب سایت تجارت الکترونیک از برنامه نویس خود درخواست نمایید تا برای محتوا و نام محصولات، کلمه کلیدی مناسبی پیدا کند.

4- ایجاد توضیحات مرتبط برای هر صفحهء وب

ایجاد توضیحات مرتبط برای هر صفحهء وب در موتورهای جستجو به صورت یک چیز کوچک ظاهر میشود. هر بازدیدکننده آن قطعه کوچک را خوانده و بعد بر روی نتایج موتور جستجو کلیک می کند. در این رابطه بسیار مهم است که توضیحات کاملاً مرتبط با محتوای صفحهء وب باشد.

5- استفاده از breadcrumb برای تمامی صفحات داخلی

Breadcrumb مانند ساختار حرکت در صفحات ثانویه می باشد. به بازدیدکنندگان برای حرکت و بازگشت به صفحهء اصلی و دسته بندی محصولات کمک می کند. Breadcrumb به اتصال لینکهای داخلی وب سایت نیز کمک به سزایی خواهد داشت. به طور کلی وجود breadcrumb باعث ایجاد سئوی دوستانه در وب سایت می شود.

6- استفاده از تگ سرفصل

در رباتهای جستجو، تگ های سر فصل حاوی مطالب مهمی می باشند. تگ سرفصل مورد پسند سئو بوده و می تواند به عنوان فرمت عنوان مطالب در صفحهء‌وب مورد استفاده قرار بگیرد.

7- اجتناب از کاربرد فلش در طراحی وب

در هیچ یک از صفحات وب در وب سایت های تجارت الکترونیک از فلش استفاده نکنید. فلش، زمان بارگذاری صفحات را افزایش می دهد. اگر استفاده از فلش برای شما اجتناب ناپذیر باشد، از محتوای متنی در فلش استفاده نمایید. موتورهای جستجو قادر به خواندن متن در فایل فلش می باشند.

8- بهینه سازی تصاویر

به تمامی تصاویر در طراحی سایت در کرج خود تگ توضیحات اضافه نمایید. موتورهای جستجو قادر به خواندن تصاویر نمی باشند. برچسب توضیحات به معنای تضمین خوانده شدن متون جایگزین به جای تصاویر در موتورهای جستجومیباشند.

9- بهینه سازی متنهای anchor

متن anchor بین anchor تگ باز و بسته قرار دارد. این تمرین خوبی برای استفاده از کلمات کلیدی به عنوان متن anchor می باشد.

10- ساخت URL با ساختار مورد پسند سئو

ساختار پیش فرض url در وب سایت های دینامیک شامل پارامترهایی می باشد که موتورهای جستجو قادر به درک این پارامترها نمی باشند. یک آدرس خوش ساختار، کلمات آن به وسیله خط ربط (hyphen) ها جدا سازی شده است.

11- ایجاد نقشه سایت XML

نقشه سایت xml شامل تمامی آدرسهای موجود در وب سایت بوده و کار رباتهای جستجو را برای پیدا کردن صفحات وب سایت و مشخص کردن آنها را آسان می نماید.اگر تعداد صفحات یک وب سایت زیاد باشد، می توان تعدادی نقشه سایت xml ایجاد کرده و توسط ابزار مدیریت سایت گوگل به این موتور جستجو ارسال نمایید.

12- محدودیت تعداد لینکهای خروجی

همیشه به وب سایت های امن و مطمئن لینک شوید. اگر در مورد کیفیت وب سایتی که از بیرون به آن لینک شده اید اطمینان ندارید، از هیچ کدام از ویژگی های آنها استفاده ننمایید.

13- ارسال وب سایت به دایرکتوری های جستجو

آدرس url وب سایت خود را به دایرکتوری های با کیفیت و مناسب ارسال نمایید. بسیاری از دایرکتوری ها بعد از گذشت چند هفته اتصال لینک شما را انجام خواهند داد. فرم اطلاعات مربوطه را به دقت پر نمایید؛ در این صورت ارسال شما مورد تایید مدیریت طراحی سایت در کرج قرار می گیرد.

14- ارسال آدرس وب به دایرکتوری های مقاله و وب سایتهای bookmarking اجتماعی

ارسال مقاله یکی از سریعترین راهها برای بدست آوردن بک لینک هایی با کیفیت بالا می باشد. همچنین یکی از وب سایت های bookmarking اجتماعی را انتخاب و آدرس خود را به آن ارسال نمایید. افزایش ترافیک ازجمله نکات مثبت دیگری از ارسال url به این شبکه های اجتماعی می باشد.

15- ادغام درگاه های امن پرداخت

یک درگاه پرداخت امن در وب سایت تجارت الکترونیکی به عنوان قلب آن وب سایت محسوب می شود. از درگاه های Versign- TrustE و … برای درگاه پرداختی وب سایت خود امنیت کسب نمایید. بازدیدکنندگان دوست دارند به طراحی سایت کرج شما اعتماد کرده و هزینه های خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.

16- نظارت بر کاربران با استفاده از ابزارهای مناسب تجزیه و تحلیل

با استفاده از ابزارهای مناسب تحلیلی می توانید بر رفتار و کارهای بازدیدکنندگان نظارت داشته باشید. ابزارهای تجزیه و تحلیل این کار را بر اساس نیازهای خود می توانید انتخاب نمایید. اگر وب سایت تجاری شما در مقیاس بزرگ را اندازی شده، می توانید با پرداخت هزینه،‌ابزار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در غیر این صورت می توانید از انواع ابزارهای رایگان برای بدست آوردن نتیجه بهتر استفاده نمایید.

با رعایت این نکات داشتن رتبه خوب و ترافیک مناسب بسار آسان خواهد بود. و ترفند آخر، حفظ تعادل بین سئو و وب کاربرپسند می باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 5 میانگین: 5]