انواع کش در طراحی سایت

خانه / آموزشی / بهینه سازی سایت / انواع کش در طراحی سایت

انواع کش در طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در بهینه سازی سایت

کش در طراحی سایت

کش در طراحی سایت انواع مختلف دارد که به دو دسته اصلی تقسیم می شود کش هاست و کش سرور . در ادامه توضیح بیشتری در مورد کش در طراحی سایت در کرج می دهیم:

کش سایت، ذخیره سازی موقت اطلاعات در طراحی سایت برای بهبود سرعت بارگیری صفحات است، این فرایند به عنوان “caching” شناخته می‌شود. وقتی یک کاربر به یک صفحه وب مراجعه می‌کند، مرورگر اطلاعات آن صفحه را در حافظه موقت  (cache) خود ذخیره می‌کند تا درصورتی که کاربران دیگر هم به همان صفحه دسترسی داشته باشند، بتوانند به سرعت آن را بارگیری کنند.

کش سرور

کش سرور سیستمی است که شرکت های ISP برای کاربران خود ارائه می دهند تا در مصرف پهنای باند صرفه جویی شود . زمانی که یک کاربر برای بازدید، یک سایت را در مرورگر وب خود درخواست می کند.

اگر اولین بازدید او از این سایت باشد برای ارسال اطلاعات پردازش هایی در سرور انجام میشود و نتیجه این پردازش ها در کش سرور ذخیره می شود و همچنین برای کاربر ارسال میشود. و بدین صورت کاربر می تواند وب سایت مورد نظر خود را بازدید کند.

در صورتی که نتیجه پردازشها در کش سرور ذخیره شود اگر کاربر دوباره به سایت مراجعه کند با سرعت بیشتری سایت برای او بارگذاری می شود چون دیگر پردازشی صورت نمی گیرد چون نتیجه آن در کش ذخیره شده و همچنین از پهنای باند نیز استفاده نمی شود.

در صورتی که در این مدت اطلاعات جدیدی در سایت آپلود شود. ممکن است کاربرنتواند آن را مشاهده کند به همین خاطر شرکت های سرور ، کش ها را بسته به زمان بندی خود خالی می کنند. تا اطلاعات جدید در سایت مورد پردازش قرار گیرد و کاربران بتوانند محتوای جدید در طراحی سایت در کرج را مشاهده کنند.

کش مرورگر

زمانی که کاربری با مرورگر خود وب سایت مورد علاقه خود را باز میکند. آن مرورگر باید برای مشاهده وب سایت فایل هایی را دانلود کند که مربوط به همه سایتها می باشد. که شامل فایل های کد نویسی جاوا ، HTML ، CSS و … می باشد.

و همچنین تصاویر سایتها ، این فایل ها در حافظه کش ذخیره می شوند تا بار دیگر که کاربر به سایت مراجعه کند با سرعت بیشتری سایت برای او بارگذاری شود. این فایل ها اغلب کم حجم هستند. و ذخیره آنها در کش تاثیر چندانی بر سرعت ندارد.

اما گاهی حجم فایل ها به چند مگابایت رسیده که هر بار باز کردن آنها با سرعت کمی امکان میپذیرد. اما اگر در کش ذخیره شده باشد با سرعت چند برابر بالا تر قابل مشاهده است. اگر حجم این فایل ها زیاد باشد برای هر بار دیدن آنها باید درخواست جداگانه به سرور ارسال شود و سرعت لود صفحه پایین می آید.

یکی از عوامل بهینه سازی وب سایت ها سرعت بارگذاری آنها است .وقتی صفحات خود را کش می کنید. در واقع هم سئوی خود را بهبود بخشیده اید و هم اینکه بازدیدکنندگان خود را افزایش داده اید.

زمانی که وب سایت شما به سرعت برای کاربران بارگذاری می شود یک امتیاز برای شما به حساب می آید و این امتیاز در رتبه شما تاثیر گذار است حال علاوه بر اینکه باید از تصاویر و فیلم های کم حجم در طراحی سایت کرج خود استفاده کنید.

باید کد نویسی خود را نیز بهینه کنید و همچنین برای وب سایت خود کش را فعال نمایید. این عوامل دست به دست هم باعث می شوند که سرعت وب سایت شما افزایش بیابد. و در نتیجه بازدید کننده بیشتری را داشته باشید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]