10 گام در طراحی سایت برای دریافت كلیك

خانه / آموزشی / 10 گام در طراحی سایت برای دریافت كلیك

10 گام در طراحی سایت برای دریافت كلیك

گرافیک سایت

گرافیک سایت ، مدیریت یك طراحی سایت برای تشویق بازدیدكنندگان به “كلیك كردن” بر روی لینك و یا گرافیک سایت باید چند نكته مهم را رعایت نمایند. مراحل زیر برای دریافت “كلیك” به شما كمك خواهد كرد.

گرافیک سایت

گرافیک سایت

1- رنگ ها

از رنگهای متضاد در لینكهای خود استفاده نمایید. این امر باعث تشخیص متنی از متنهای دیگر در صفحه طراحی سایت در کرج می شود. همچنین از قرار دادن لینكها در برابر یك پس زمینهء الگو اجتناب نمایید. زیرا خواندن متن لینك برای افراد بسیار مشكل خواهد شد. رنگ لینك در خطوط پایین صفحه باید از بقیه صفحه برجسته تر و بهتر نشان داده و آسان خوانده شود.

2- ویژگی های لینك

هنوز در سراسر دنیا از نشانه آندرلاین(زیرخط دار) برای لینك ها استفاده می كنند. استفاده از “آندرلاین” برای لینك، به بازدیدكنندگان پیام واضحی در مورد اینكه كدام متن در صفحه وب فقط متن بوده و كدام یك هایپرلینك می باشند، می دهد. در متونی كه از آندرلاین استفاده می نمایید، دقت كنید برای مطالبی كه لینك نیستند. آندرلاین استفاده نكرده و از سردرگمی افراد جلوگیری نمایید.

3- قابل رویت بودن لینك

تمامی لینك های صفحهء‌وب خود را به صورت قابل مشاهده برای افراد قرار دهید. از پنهان كردن لینك و یا سختی حركت در صفحات خودداری نمایید. برای نمایش لینك ها از برنامه نویسی اجتناب نمایید. زیرا این لینكها برای افرادی كه به دلایل امنیتی در مرورگر خود از script استفاده نمیكنند نمایش داده نخواهد شد.

4- لینك های متنی

لینكهایی كه دارای متن می باشند كلیك بیشتری بر روی آنها نسبت به لینكهای تصویری میشود. در نظر داشته باشید هنگام ایجاد لینك برای طراحی سایت کرج خود معمولاً یك استثناء در مورد لینكهای متنی وجود دارد. كه دكمهء ” خرید” می باشد. بیشترین گرایش به خرید از لینكی است كه دارای متن بوده و اصولاً بر روی لینك خالی “خرید” بدون توضیحات كلیك نمی كنند.

5- لینك های پایدار

محل قرار گرفتن لینك باید ثابت بوده تا بازدیدكننده از طریق حركت در صفحات بتواند لینك مورد نظر را پیدا كند. از تغییر مكان لینك مانند تغییر محتوای صفحات وب اجتناب نمایید.

6- موقعیت لینك

لینك های مهم را در محلی قرار دهید كه برای بازدید افراد، بدون حركت در صفحات آسان باشد. موقعیت لینك های مهم باید در ” نیمه بالای صفحه” باشد.

7- نوع فونت و سایز آن

برای آسان سازی نمایش وب سایت برای بازدیدكنندگان از اندازه و نوع فونت برای بهتر و راحت تر خوانده شدن مطمئن شوید.

8- لینك های گرافیكی

اگر از لینكهای تصویری استفاده می نمایید. این لینك های قابل كلیك گرافیكی باید از دیگر متون وب؛ برجسته تر مشخص تر و پرجنب و جوش تر باشند. برای این لینك های گرافیكی از رنگهای روشن تر، متضاد و حجیم تر استفاده نمایید. حتماً هر یك از تصاویر دارای متن مناسب توضیحی و الصاقی باشد. افراد با نگه داشتن موس بر روی تصاویر و اطلاع از محتوای متن تصاویر برای كلیك بر روی آن جذب خواهند شد.

9- تست دو بخشی

با تغییر رنگها و قرار دادن لینك ها در اطراف آن می توان تست رفتاری انجام داد. و بعد از آن نظارت و پیگیری كه چه گزینه ها و چه مناطقی از صفحهء وب دارای بالاترین آمار كلیك می باشد. آنچه از طریق حس درك میشود ممكن است آن طور كه شما فكر می كنید قابل روئیت نباشد.

10- چشمهای تیزبین

از دوستان و اقوام خود درخواست نمایید تا از وب سایت و گرافیک سایت شما دیدن كنند. آنها با اطلاعاتی كه در مورد چیزهایی كه در طراحی سایت در کرج شما می بینند بدست می آورند و بر روی آنها كلیك میكنند. شما را هیجان زده خواهند كرد. چند جفت چشم تیزبین به شما ایده های مناسبی در مورد اینكه دیگران چه دیدی از وب سایت شما دارند وچه مطالبی توجه آنها را برای كلیك كردن جلب می كند، خواهد داد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 9 میانگین: 5]