10 قاعده ویدئو مارکتینگ

خانه / آموزشی / 10 قاعده ویدئو مارکتینگ

10 قاعده ویدئو مارکتینگ

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ ، امروزه جستجوی کاربران اینترنت برای محتوای ویدئو به صورت صعودی در حال رشد می باشد. در واقع، مردم بیشتر توسط ویدئو جذب می شوند و علاوه بر آن ویدئو را یک منبع قابل اعتماد می دانند. ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ویدئو شکلی از بازاریابی اینترنتی است که از طریق ویدئو به جذب مخاطب می پردازد.

با توجه به اینکه بازاریابی از طریق ویدئو یک ابزار قدرتمند برای افزایش ترافیک طراحی سایت است. و به رونق کسب و کار به طور چشمگیری کمک می کند. با این وجود هنوز بسیاری از صاحبان وب سایتها و مشاغل آن را نادیده می گیرند.

ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین، به استفاده از ویدئو برای تبلیغ محصول یا خدمات شرکت در شبکه‌های اجتماعی و طراحی سایت‌ ها اشاره دارد. این روش با استفاده از ویدئوهای تبلیغاتی، توانسته است در جذب مخاطبین و بالا بردن فروش شرکت‌ها موثر باشد. با توجه به اینکه ویدئو به عنوان یک رسانه جذاب و پرطرفدار، به راحتی می‌تواند توجه مخاطب‌ها را به خود جلب کند و با ارائه محتوای آموزشی، تفریحی یا تبلیغاتی، به ارتقای برند و افزایش فروش کمک کند.

از آنجایی که کاربران به صورت مداوم ویدئوها را جستجو می کنند. لذا موتورهای جستجو همانند گوگل لینکی تحت عنوان ویدئو قرار داده اند. و در نتایج جستجو، ویدئوهای مرتبط با کلمه کلیدی را نیز نمایش می دهند.

همچنین، با استفاده از ویدئو مارکتینگ، شرکت‌ها می‌توانند به راحتی با مخاطبین خود در ارتباط باشند و بازخورد آن‌ها را دریافت کنند. از دیگر مزایای ویدئو مارکتینگ می‌توان به افزایش نرخ تبدیل، ارتقای سئو و بهبود رتبه طراحی سایت در کرج در موتورهای جستجو اشاره کرد. به همین دلیل، ویدئو مارکتینگ به یکی از مهمترین روش‌های بازاریابی در دنیای آنلاین تبدیل شده است.

اگر شما در حال فکر کردن در مورد ایجاد ویدئوهای آنلاین برای ترویج کسب و کارتان هستید. ضروری است با اصول ویدئو مارکتینگ آشنا باشید. تا ویدئوی شما در موتورهای جستجو بهینه سازی شود و عملکرد خوبی از آن به دست آورید.

در زیر 10 قاعده ویدئو مارکتینگ ارائه شده است تا با استفاده از آنها رتبه صفحات فرود ویدئو را در نتایج موتورهای جستجو بهبود و تعداد بازدید را افزایش دهید.

1- ایجاد یک عنوان که شامل کلمه کلیدی است

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ویدئو باعث می شود. که موتورهای جستجو محتوای ویدئو را درک کنند. در این روش شما می توانید رتبه ای بالاتری برای جستجوهای مرتبط داشته باشید.

2- برای صفحه ویدئوی خود یک متن قرار دهید.

با قرار دادن یک متن خلاصه و بهینه شده بر اساس قوانین سئو در صفحه ویدئو، این امکان را به موتورهای جستجو می دهید. تا محتوای ویدئوی شما را درک کنند.

3- استفاده از کلمه کلیدی «ویدئو»

اغلب کاربران هنگام جستجو ویدئو، از کلمه کلیدی «ویدئو» در عبارت جستجو استفاده می کنند. لذا بهتر است که این کلمه در تمام متا تگها قرار گیرد.

4- ایجاد بخش بازخورد، ارسال نظر

با قرار دادن بخش بازخورد یا ارسال نظر این امکان را به کاربران بدهید. تا با شما در تعامل باشند. مطمئن شوید که همه نظرات را مشاهده و به همه آنها پاسخ می دهید.

5- ویدئو خود را در سایتهای اشتراک گذاری آنلاین و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ویدئوهای خود را در YouTube، Vimeo و سایر سایتها اشتراک گذاری منتشر کنید. زیرا این کار باعث افزایش ترافیک طراحی سایت در کرج می شود.

6- استفاده از استراتژی لینک

همانند همه محتواهای دیجیتال، در صفحات فرود ویدئو قواعد قراردادن لینک را رعایت نمایید. شما باید در این صفحات از لینکها داخلی و خارجی که مرتبط با ویدئوی شما هستند، استفاده کنید.

7- استفاده از عکس Thumbnail مناسب

یکی از عوامل مهم که به جذب کاربر کمک می کند و باعث می شود. کاربر سریعتر ویدئوی شما را برای تماشا انتخاب کند، عکس Thumbnail ویدئو می باشد. پس عکسی را از ویدئو قرار دهید که اولاً کاربر را جذب کند. و دوماً مفهوم فیلم را نمایش دهد.

8- استفاده از RSS

معمولاً کاربران ترجیح می دهند که یک RSS داشته باشند. و محتوای مورد علاقه شان را در آنجا ببینند. با قرار دادن دکمه RSS در صفحه ویدئو، این امکان را به کاربران می دهید. تا ویدئوهای را به RSS شان اضافه نمایند و در آینده به تماشای آن بپردازند.

9- ارسال بیش از یک ویدئو

قبل از راه اندازی کمپین بازاریابی از طریق ویدئو، مطمئن باشید. که تعداد ویدئوهای شما از یکی بیشتر است. در این روش زمانیکه کاربراز تماشای یکی از ویدئوهای شما لذت می برد، احتمالاً تمایل دارد که سایر ویدئوهای شما را مشاهده نماید.

10- افزایش تعداد بازدیدکنندگان صفحه یوتیوبتان

زمانیکه تعداد بازدیدکنندگان زیاد باشد. احتمال قرار گرفتن در رتبه های اول نتایج موتورهای جستجو بیشتر می شود. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]