۳۰۱ Redirections

خانه / آموزشی / ۳۰۱ Redirections

۳۰۱ Redirections

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

 ۳۰۱ Redirections

301 ریدایرکت ( ۳۰۱ Redirections ) به معنی انتقال دائم آدرسی به آدرس دیگر است. ۳۰۱ redirect زمانی که آدرس دامنه خود را تغییر می دهید یا می خواهید با آدرس های دیگر، سایت شما نمایش داده شود 301 ریدایرکت کاربرد دارد. روش اصولی استفاده از چند آدرس برای یک طراحی سایت استفاده از ۳۰۱ Redirections  می باشد  .کاربرد دیگر آن زمانیست که انتقال صفحات داخلی را میخواهید انجام دهید. مثلا اگر صفحه ای حذف شود، خوب است که آدرس آن صفحه، به صفحه مرتبط دیگر ۳۰۱ redirect شود

ریدایرکت ۳۰۱ موجب می شود اعتبار و رتبه صفحات شما حفظ شود. اگر قصد انتقال دامنه یا صفحه از طراحی سایت در کرج خود را به آدرس دیگری دارید و آدرس قبلی خود را ۳۰۱ redirect به آدرس جدید نکنید، کل رتبه شما و اعتباری که صفحات شما بدست آورده بودند، از بین خواهد رفت.

وقتی خزنده ها، به صفحه ای می رسند که به صفحه ای دیگر ۳۰۱ redirect شده است. خزنده ها، هم مقصد redirect را دنبال می کنند و متوجه می شوند. که صفحه ای که به آن مراجعه کردند، به آدرس جدید منتقل شده است. بنابراین اعتبار آدرس قبلی را به آدرس جدید منتقل می کنند. کد ۳۰۱ یکی از کد های وضعیت پاسخ سرور است که به معنی انتقال دائم به آدرسی دیگر می باشد.

استفاده از ۳۰۱ ریدایرکت برای زمانی که قصد تعویض آدرس صفحه ای از سایت خود را به هر دلیلی دارید توصیه میشود. به این خاطر که با این کار ترافیک قبلی خود را از دست نمی دهید و اعتبار و رتبه آن صفحه در گوگل و موتور های جستجو نیز حفظ می شود.

روش انتقال صفحات به صورت ۳۰۱ redirect در زبان php:

<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");

header("Location: http://example.com/newpage.html");

exit();
?>

روش انتقال صفحات به صورت ۳۰۱ redirect در asp.net :

Response.Status="301 Moved Permanently";

Response.StatusCode=301;

Repoonse.AddHeader("Location","http://newaddress.com");

Reposonse.End();

هنگام استفاده از ۳۰۱ ریدایرکت توجه کنید که از آنجا که ممکن است در طراحی سایت در کرج شما، قبلا تنظیمات url rewrite و redirect انجام گرفته باشد. دقت لازم را در ریدایرکت ۳۰۱ به کار ببرید تا موجب از کار افتادن سایر بخش های طراحی سایت کرج شما نشود. و دیگر اینکه برای انتقال کل دامنه، نباید فقط صفحه نخست شما ریدایرکت شود.باید همه صفحات ، به صورت یک به یک، ریدایرکت شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]