“گوگل1+” بخشی ازموتور جستجوی گوگل و تاثیر آن بر رنکینگ

خانه / آموزشی / “گوگل1+” بخشی ازموتور جستجوی گوگل و تاثیر آن بر رنکینگ

“گوگل1+” بخشی ازموتور جستجوی گوگل و تاثیر آن بر رنکینگ

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

گوگل1+

گوگل1+ ، بخش جدید موتور جستجوی گوگل با نام “گوگل1+” که جزء “لایه های اجتماعی” می باشد. در چند ماه آینده قابل استفاده خواهد بود. بر روی این بخش از گوگل زمان زیادی صرف شده و در حال حاضر چیزهای زیاد و مهمی برای گفتن در مورد این موضوع و تاثیر آن بر رنکینگ طراحی سایت داریم.

به طور خلاصه باید بگویم که استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی گوگل خیلی نزدیک به استراتژی شبکه اجتماعی فیس بوک می باشد. فیس بوک هنگامی که کلید “like” را ایجاد کرد. موج عظیمی از افزایش نمودارها و افزایش رنکینگ در وب سایت ها را ایجاد نمود. در حال حاضر، نزدیک به یک سال بعد از این جریان، گوگل ظاهراً برای تکرار این ماجرا در حال تلاش می باشد.

  • آیا گوگل می تواند موفقیت فیس بوک در ایجاد کلید “like” را برای خود تکرار نماید؟ گوگل 1+ در مورد قرار دادن قرار دادن کلید “1+ ” در تمامی شبکهء وب و در نتایج جستجوی گوگل و تبلیغات می باشد. گوگل 1+ اصلاً شبیه call-to-action و یا کاملاً شبیه کلید “like” در فیس بوک نمی باشد. شاید هم من اشتباه می کنم، شما چطور فکر می کنید! گوگل1+ مانند بسیاری دیگر از خدمات گوگل بسیار عمومی می باشد. گوگل ممکن است آیکون آن را در هر صفحه ای که signed in کاربران در آن هست. وجود داشته باشد. با این حال کاربران نمی توانند آن را علناً در صفحهء پروفایل گوگل خود انتخاب و نمایش دهند.

منسوخ شدن Google buzz

  • آیا کلید 1+ می تواند موجب منسوخ شدن Google buzz شود؟سوال منصفانه ای به نظر می رسد. اما به نظر گوگل اینگونه نیست. اگر کاربران وب به این نتیجه برسند، تاثیر آن را خواهیم دید. موضوع این است که کلید Buzz در گوگل برای شروع گفتگوها در مورد محتوای وب سایت های جالب می باشد. کلید 1+ به افرادی که در حال جستجو در گوگل هستند. محتوای وب سایت های مختلف و جالب طراحی سایت در کرج را توصیه می نماید. 1+ در ارتباطات اجتماعی می تواند به بهبود نتایج جستجوی شما در گوگل و ارتقاء میزان ارتباط نتایج با موضوع جستجوی شما کمک نماید. به زودی می توانید از کلید 1+ و یا کلید buzz و یا هر دو استفاده نمایید. پس آنچه را که مناسب حال شما و مطالب مورد نیاز شماست را انتخاب نمایید. به نظر می رسد تا حدودی counter-intuitive باشد. خواهیم دید که چه تعداد از ناشران تمایل به نمایش دادن هر دو کلید مختلف گوگل در صفحات طراحی سایت در کرج هستند. فیس بوک هم دکمهء “like” را با گزینهء کامنت ارائه کرده بود. اما چرا این دو را با هم ترکیب نمی کند!؟

ارتباطات

  • خبر بزرگ و مهم برای جستجو البته که گوگل در 1+ یک سیستم جستجو قرار خواهد داد. که این نشان دهندهء این موضوع خواهد بود که همهء مطالب در جستجو ها مرتبط می باشد. برای توصیهء یک سری از موارد، همهء شما باید بر روی 1+ صفحهء وب کلیک کرده و یا موارد مفید را پیدا نمایید. 1+ ابتدا در صفحهء لیست جستجوی گوگل ظاهر خواهد شد. هنگامی که یک کاربر در حال جستجو می باشد و یا در حال sign in کردن است. نتایج جستجوی آنها ممکن است با مشروح تمامی اتصالاتی 1+ که دارای صفحه می باشد، ظاهر شود. هنگامی که هیچ یک از ارتباطات کاربران دارای صفحات 1+ نباشد. تعداد صفحات دریافت شدهء 1+ را برای شما نمایش خواهد داد. “هدف ما در گوگل این است که شما تا حد امکان و به سرعت به نتایج مرتبط تری در جستجو ها دست پیدا کنید.” اما این مرتبط بودن در مورد “ارتباطات” همانند ارتباط کلمات با مطالب و محتوای صفحات می باشد.

به همین دلیل به تازگی شروع به کسب اطلاعات بیشتری از افرادی که شما می شناسید نموده ایم. کسانی که در تویتر هستند. و یا فلیکر و دیگر وب سایت ها… مدیر پروژهء موتور جستجوی گوگل Rob spiro می گوید: ” امروز ما یک قدم به جلو برداشتیم، این قدم شما را قادر خواهد ساخت تا توصیه ها و موارد مفید را توسط نتایج موتور جستجوی گوگل در کل وب به اشتراک بگذارید.”

موتور جستجوی گوگل 1+

مثلاً فرض کنید که قصد دارید به یک سفر زمستانی به تاهو در کالیفرنیا بروید. کنار لیست نتایج در موتور جستجوی گوگل 1+ به نظر کاریری که در آنجا اسکی کرده بر خواهید خورد. و یا اگر به دنبال دستور جدیدی برای طبخ پاستا در اینترنت هستید. ما به شما در گوگل1+ از نبوغ آشپزی هم اتاقی اتان در کالج نشان خواهیم داد.

اگر ترجیح می دهید که نتایج دوستان تان که به احتمال زیاد در حال حاضر از فیس بوک استفاده می کنند. و در این مورد صحبت می کنند را مشاهده کنید. باید به طور مستقیم آن را به نتایج جستجوی گوگل و مرورگر خود اضافه نمایید. گوگل می گوید 1+ برای شناسایی توصیه های مفید، همانند افرادی که در گوگل با آنها در ارتباط هستند، می باشد. (مخاطبین – افرادی که در گوگل talk و چت لیست شما هستند. افرادی که در گوگل ریدر یا buzz با آنها در ارتباط هستید.)

همچنین گوگل می گوید که ممکن است شروع به استفاده از سیگنال های دیگری مانند ارتباطات تویتر نماید. می توانید همیشه به “دایره اجتماعی” خود در صفحهء گوگل مراجعه کرده و برای بررسی و چک کردن اینکه با چه کسانی در ارتباط هستید. اتفاقات جدید را مشاهده نمایید.

بدیهی است که ممکن است برای استفاده از گوگل1+، حساب کاربری گوگل مورد نیاز باشد. در واقع پروفایل گوگل مورد نیاز می باشد. ( من بر این باورم که این نسخه به سرعت تبدیل به ورژنی از wall فیس بوک خواهد شد؛ البته اگر برای استفاده از تمامی خدمات گوگل لازم به اضافه کردن آن به toolbar باشد.) در نهایت گوگل1+ به یکی دیگر از عوامل رنکینگ تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر ما در حال بررسی دقیق در مورد چگونگی تاثیر گوگل1+ بر روی رنکینگ طراحی سایت کرج و کیفیت آن در طول زمان هستیم.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]