چگونه بازدیدکنندگان وب سایت را از جستجوی موتور جستجو بهینه سازی کنیم؟

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / چگونه بازدیدکنندگان وب سایت را از جستجوی موتور جستجو بهینه سازی کنیم؟

چگونه بازدیدکنندگان وب سایت را از جستجوی موتور جستجو بهینه سازی کنیم؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

آیا تنها راه جذب بازدیدکنندگان به سایت استفاده از تبلیغات کلیکی است؟ آیا می توان با استفاده از راه های بهینه سازی سایت مخاطبین خود را در دراز مدت جذب کرد؟ چرا بهینه سازی سایت را باید در دراز مدت انجام داد و برای آن محتوای  لازم را تولید کرد؟

در چند سال اخیر پول گرفتن برای هر کلیک  در تبلیغات کلیکی و ایجاد سود برای بازار یاب ها یک تحول بوده است.این کار یک راه ساده برای فرستادن بازدیدکننده های سایت به صفحات فروش و اندازه گیری نتایج ایجاد کرد و بعد از می توانیم صفحاتی از وب سایت را  که برای ارتقا دادن تبدیلات می آیند را بهینه سازی کنیم.

امروزه ( تبلیغاتی کلیکی گوگل)PPC جذابیتش را برای بیش تر ما از دست  داده است.و بازار برای کلیک ها اشباع شده است .بنابراین مشتریان بزرگ می توانند از تجارت های کوچک تر سود ببرند.یک ابزار مفید برای اندازه گیری تناوب ایجاد بازدید گننده RIO این است  که ببینیم چه شاخه هایی از بازاریابی انجام می شود.از یک شعبه  مغازه ای مربوط بپرسید از کجا بازدیدکننده های 3 سال پیش شان راگرفته اند،و آنها به شما PPC  را با بازدیدکنندگان دلخواه شما و کنترل راحت آن معرفی خواهند کرد.اما اگر امروزه از آنها بپرسید آنها یک نمونه کار- ایجاد بازدیدکننده- خیلی وسیع تر رو نشان می دهند .
نکته مهم اینجاست که،حتی برای سود های کوتاه مدت، PPC این قابلیت رو در خیلی از بازار های اینترنتی،به خصوص برای تجارت های کوچک تر،ندارد.اما همانطور که هرکسی می داند ایجاد متن و تولید محتوای یک وب سایت پر هزینه و سخت است،ساختن لینک جدید برای سایت سخت تر.
جست و جو های معمولی=    RIO بزرگ
شرکت های بهینه سازی وب سایت ها معتقد هستند  که ppc نمی تواند شبیه یک SEO  معمولی برای مراجعات بازدیدکنندگان از سایت دراز مدت باشد و می توانیم این را اثبات کنیم.

ارزش این بازدیدکنندگان وب سایت از سایت چیست؟ محبوب ترین مورد جستجو برای این صفحه از وب سایت این است:”بهترین طراحی های وب سایت”
لغات تبلیغاتی گوگل به ما می گوید که قیمت پیش بینی شده فعلی برای هر کلیک روی   عبارت2.27   بهترین طراحی وب سایت£$3.62)) می باشد.تصور کنید که یک آگهی دهنده معمولی می خواهد از هر کلیک این مقدار رو در بیاورد و اجازه بدهید این مقدار روقیمت هر بازدید از سایت در نظر بگیریم.

بنابراین با 20.162 مراجعه در ماه پیش صفحه من 72,986.44 درآمد داشته(یا 1/14 میلیون دلار در2 سال پیش).البته بعد از آن من مجبورم این حجم بازدید کننده را به تجارت تبدیل کنم ،که این یک موضوع دیگه است.
چقدر کار لازم بود تا در وب سایت انجام شود تا به آن حجم بازدید کننده برسید؟نوشتن و انتشار محتوای جدید سایت حدود 4ساعت طول کشید.4ساعت کار برای 72,000 $ از بازدیدکننده ها در یک ماه.این یک روند خوب برای سرمایه گذاری است.
اینجا یک نکته منفی وجود دارد،من آن متن جدید سایت رو 5 سال پیش نوشتم ،پس این می تواند یک زمان رسیدن به نتیجه باشد.این مثل یک ضرب المثل قدیمی چینی است”بهترین زمان برای کاشتن یک درخت 20 سال پیش است.زمان بعدی حالاست .
در طولانی مدت ،من جستجوی معمولی رو که شکست ناپذیر است برای RIO  پیشنهاد می کنم،به جای شکارچی بودن ودنبال کردن مزایای کوتاه مدت PPC  ما فقط به یک کشت معمولی بلند مدت برای جذب کاربران به سایت نیازمند هستیم
بنابراین حجم بازدیدکنندگان سایت ، جستجوی معمولی می تواند خیلی خوب باشد.اما این موضوع به نحوی کاملاً منطبق با مدل بهینه ی تبدیلنمی شود.PPC(و CRO) می خواهند که بر روی رسیدن به یک پایان خوب در تبدیل مسیر ها تمرکز کنند- جایی که مشتریان آینده احتمالی بیان کرده اند به چه چیزی احتیاج دارندکه درآن زمان می خواهند بخرند.این تبدیل مسیر ها کاملاً کوتاه و مستقیم هستند.
این خیلی سخت است که تصور کنیم چطور میتوانیم بازدیدکنندگان معمولی  سایت یا صفحات سایت را مدیریت و پیگیری  کنیم.به طور خاص تا عمق افکارآنها  رفتن ،زمانی که شروع می کنند تا یک نیازآگاهانه را پاسخگو باشند ،جایی که مقصود تجاری با صرفه وجود دارد.
وب سایت های راضی کننده می توانند مثل سوپ به نظر برسند.ما ورود بازدیدکنندگان سایت رو بیش تر از طریق هزاران عبارت بلند میبینیم.اما همین که بازدیدکنندگان داخل بشوند،می توانند به همه جای سایت دسترسی داشته باشند،از یک مقاله به مقاله دیگر می روند.ما می توانیم بین کار آنها با تبلیغات وقفه بیاندازیم.و حتی می توانیم با تقسیم این روند ها بعضی هرج و مرج ها را کم کنیم.
اما این روش مناسبی نیست.من معتقدم که متن وب سایت می تواند به قیف های تبدیل تأثیر گذار تبدیل شود.
بهینه سازی سایت  :
بیش تر ما می دانیم چطور جستجوی معمولی را در وب درست انجام بدهیم .چطور می توانیم این هرج و مرج های عادی رابه چیزی که معنی بدهد سازماندهی و کنترل کنیم؟آیا ممکن است که جلوی ساختن وب سایت های مبهم را بگیریم؟بله.حتماً.
من حدود 1 سال را به ابداع یک مدل واقعاً ساده برای ساختن یک پلت فرم خوب و عادی صرف کردم،چیزی که ارزشش در طول زمان زیاد می شود،تمام قدرت گوگل را استفاده می کند تا به شما تعداد بازدیدکننده بیش تری بدهد.به علاوه این مدل بهینه کردن و پیگیر ی تبدیلات را واقعاًٌ آسان می کند.
راه حل این است که مسیری که به هر تبدیلی معمول است رابشکنیم،که این کار شما را قادر به ایجاد یک متن جامع و دستورالعمل های اجرایی آن می کند.
جواب این سؤال در عمق روند مسیر تبدیل پنهان شده است.
بعد از مطالعه” Breakthrough Advertising, Eugene Schwartz’s ” مسیر تبدیلات رو به 6 مرحله مجزا از اخطار ها تقسیم کردم.این مراحل یک ترتیب معمول را شکل می دهد که هر کسی باید آن –به ترتیب-را کامل کند.
هر وقت که بخواهیم تعهدی بدهیم من اسم آن را نردبان آگاهی می گذارم.

نردبان(مراحل) آگاهی:

مرحله صفر: مشکلی وجود ندارد.(توجه کنید:شما نمی توانیداین بازار را از طریق جستجوی معمولی سایت مسیر دهی کنید،زیرا آنها دنبال هیچ چیز نمی گردند)
مرحله اول: آگاه بودن از مشکل،اما نه آگاهی از راه حل ها-مردم در این مرحله در جستجوی عبارت “مشکل”مثل “کمک به وسیله…” یا “چطور می توانم….” یا به طور ساده بیان کردن مشکل.
مرحله دوم: آگاه بودن از برخی راه حل های چندگانه اما در حال جستجودر اینترنت.شما می توانید مشتریان آینده را از روی عباراتی که جستجو می کنندبشناسید.مثل”گزینه های …” یا “بهترین ….چیست؟”
مرحله سوم: آگاه بودن از راه حل
مرحله چهارم: آگاه بودن از مزایای راه حل هابرای مشتریان
مرحله پنجم: آماده و موصق برای اجرا

 نکات از نردبان آگاهی گرفته شده:
1-    در یک گستره ی وسیع از بازار ها،بیش تر مشتریان در مرحله 0و 1و2 قرار دارد.اگرچه بیش تر تلاش بازاریابی بر روی مردمی است که در حال حاضر می دانند چه چیزی را می خواهند بخرند(مرحله 3).برای مثال “ساعت رولکس” یا ” لوله کش اورژانسی نیوپورت”.
2-     بیش تر وب سایت ها زحمتی نمی کشندتا در مرحله 1و2 برای مردم متن ایجاد کنند،به خاطر اینکه مسیر تبدیل به نظر خیلی بلند و لایه لایه است.
3-    هر جا که هرکسی روی نردبان آگاهی باشد،تنها چیزی که نیاز دارد این است که به مرحله بعدی برود.که این کار منتشران  محتوای وب سایت را خیلی راحت می کند.
4-    ما می توانیم متن را در محدوده ای مراحل آگاهی  به طور کنترل شده ای مرتب کنیم.هر قسمتی از متن فقط لازمه چند قسمت کوچک رو بگیره،بنابراین به مرحله منطقی بعد لینک می شود.
5-    بنابراین این بهینه سازی با کلیک کردن از یک مرحله به مرحله بعد ساده می شود.
6-    متن غیر تجاری در مراحل اولیه  برای SEO ی معمولی ،متن مفیدی است که برای جذب کردن لینک ها عالی است.
اگرچه که باید درخواستتان را اقتصادی کنید،من معتقدم این مدل عادی نیرویی است که شما برای گرفتن رتبه ی بهتر در موتر های جستجو ،بازدیدکننده ی بالاتر و یک قیف تبدیل مناسب نیاز دارید.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]