چگونه از رتبهء وب سایت خود در موتورهای جستجو محافظت کنیم؟

خانه / آموزشی / چگونه از رتبهء وب سایت خود در موتورهای جستجو محافظت کنیم؟

چگونه از رتبهء وب سایت خود در موتورهای جستجو محافظت کنیم؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی, بهینه سازی سایت

رتبهء وب سایت

رتبهء وب سایت ، اگر دارای طراحی سایت هستید. و سالهای متوالی از آن نگهداری کرده و آن را به روز می کنید، شانس با شماست. احتمالاً ترافیک مناسبی از طرف موتورهای جستجو برای شما ایجاد شده است. چیزی که اکثر مدیران سایت ها به آن توجه نمی کنند این است که ترافیک ایجاد شده از طرف موتورهای جستجو نمی تواند ابدی باشد.

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند برای وب سایت شما اتفاق بیافتد. که باعث پایین افتادن رتبهء شما در موتورهای جستجو شود. بدین منظور مدیران وب برای حفظ رتبهء خود در موتورهای جستجو چه کاری باید انجام دهند؟ برخی از سایت های قانونی و با کیفیت بالا توسط برخی از اقدامات صورت گرفته توسط موتورهای جستجو جهت بستن سایت های اسپم که توسط افراد غیر متخصص ایجاد شده، صدمه می بینند.

مواردی وجود دارد که مدیران وب سایت برای ایجاد آسیب کمتر و جلوگیری از اشتباه شدن وب قانونی خود با سایت های اسپم، می توانند انجام دهند.

1- در مورد لینک شدن سایتها با وب سایت خود کاملاً دقت نمایید

با اینکه لینک داشتن با دیگر سایت برای بالا رفتن آمار بازدیدکننده از طراحی سایت در کرج شما بسیار مفید است. اما باید مراقب باشید و بدانید که چه لینکهایی با وب شما پیوند می شوند. اگر با وب سایت هایی که به نام “بد نام” مطرح شده اند لینک شوید. منتظر افت رتبهء خود در موتورهای جستجو باشید. زیرا موتورهای جستجو فکر می کنند فقط برای افزایش رتبهء خود، با چنین وب سایت هایی لینک می شوید. از پیوند با سایت ها و صفحاتی که اغلب با لیستی از لینک های دیگر پیوند دارند اجتناب کنید. بسیاری از این وب سایت ها و صفحاتی که اغلب اسپم بوده و همچین با سایت های دیگری که نامشخص هستند. در ارتباط می باشند.

اگر تمایل دارید لینک خود را در دایرکتوری پیوندها قرار دهید. به دایرکتوری با کیفیت بسیار بالا بروید. مخصوصاً دایرکتوری هایی که لینک متقابل برای برگشت به سایت خود درخواست میکنند. گاهی با پرداخت چند دلار می توانید لیست لینک های اسپم که ارزش مسدود شدن دارند را دریافت نمایید. در بخشی از فعالیت های شما در پیوند با لینک های بد به شما ضربه می خورد. بنابراین شما می توانید در وهلهء اول برای کنترل این موضوع با چنین لینکهایی پیوند نداشته باشید.

اگر مطمئن نیستید که وب سایتی مناسب برای لینک شدن هست یا خیر، با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان می توانید به راحتی آنها را بررسی نمایید. ابزارهایی مانند bad-neighborhood.com اطلاعات دقیقی در مورد لینکهایی که با آنها پیوند دارید به شما خواهد داد.

2- از مناسب بودن تراکم کلمات کلیدی خود اطمینان حاصل فرمایید

چگالی کلمات کلیدی شما عامل بسیار مؤثر در رتبه بندی طراحی سایت کرج شما در موتورهای جستجو می باشد. موتورهای جستجو ارتباط وب سایت شما با یک موضوع خاص را توسط کلمات کلیدی در متون وب سایت شما تعیین میکنند.

تراکم بالای کلمات کلیدی، ارتباط بیشتری بین وب سایت شما با موضوع کلمات کلیدی ایجاد می کند. با این حال چگالی کلمات کلیدی خیلی زیاد برای موتورهای جستجو به این مفهوم است که شما برای اسپم کردن موتورهای جستجو تلاش می نمایید. و وب سایت شما به دلیل استفاده بیش از حد این کلمات و یا هرزنگاری شامل جریمه خواهد شد. محتوا با لحن محاوره ای و یا به اصطلاح (با عطر و طعم طبیعی) قادر به ایجاد تراکم مناسب کلمات کلیدی با کیفیت خوب در متن می شود.

شرایط اکازیون برای تراکم کلید واژه ها وقتی است که حجم این کلمات هرگز از نیمی از جملات هر صفحه تجاوز نکند. داشتن تراکم کلمات کلیدی به صورت 3/1 کل جملات یک صفحه رویکرد بهتری می باشد. با این حال استفاده از کلمات مترادف و دیگر کلمات مرتبط در صفحه برای ایجاد ارتباط بیشتر مناسب می باشد.

در مجموع چگالی کلمات کلیدی نباید بیشتر از 3٪ باشد. استفاده از ابزاری مانند keyworddensity.com می تواند مرجع مناسبی برای بدست آوردن سریع تراکم کلید واژه سایت شما باشد. مسائل ساده ای هستند. که با رعایت آنها می توانید طراحی سایت در کرج خود را در مکان مناسبی در لیست رتبه بندی موتورهای جستجو قرار داده. و از اسپم شدن و از دست دادن رتبه خود در لیست موتورهای جستجو جلوگیری نمایید.

این دو مورد راه حل ساده و سریعی است. که باعث بالا ماندن رتبهء وب شما در موتورهای جستجو میشود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]