پروتوتایپ در طراحی سایت چیست؟

خانه / آموزشی / پروتوتایپ در طراحی سایت چیست؟

پروتوتایپ در طراحی سایت چیست؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

پروتوتایپ

پروتوتایپ ، یک وب سایت کامل و قابل استفاده اما بدون هیچ گرافیکی می باشد. در واقع پروتوتایپ صفحات سیاه و سفیدی هستند. که به کاربر اجازه می دهد تا سایت را قبل از طراحی سایت، ارزیابی نماید. تحقیقات نشان می دهد که تایید عملکرد سایت قبل از پیاده سازی، به تسریع و تفهیم پروژه به ویژه وب سایت های بزرگ و پیچیده کمک بسیاری می کند.

دلایل اهمیت پروتوتایپ در طراحی سایت

به طور خلاصه می توان گفت دلیل استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت، نتیجه بهتری است که در بر دارد. طراحان سایت نیز همانند یک سازنده، معمار یا نقاش، قبل از شروع کار از یک طرح خام اولیه، نقشه ابتدایی یا شمای کلی استفاده می کنند. استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت در کرج به درک بهتر قابلیت های سایت و سازماندهی آن کمک بسیاری می کند.

فواید استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت

  • نمایش ساختار کلی سایت به صورت تصویری: مشاهده پیشرفت مرحله به مرحله سایت برای مشتریان بسیار خوشایندتر از دیدن طرح پایانی آن است. استفاده عناصری که عملکرد مربوط به کلیدها در صفحات سایت را شبیه سازی می کند. بهبود سایت را آسانتر می نماید.
  • نمایش قابلیت های سایت: مشاهده قابلیت ها و کارایی صفحات سایت به طور عملی یکی دیگر از فواید استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت است.
  • تمرکز بر اهداف اصلی سایت: استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت به دلیل عدم نمایش جزئیات صفحات، به کاربران این امکان را می دهد. تا بر روی اهداف اصلی سایت تمرکز بیشتری داشته باشند. بدون در نظر گرفتن کار طراحی، صاحب سایت می تواند از خود بپرسد. آیا ساختار سایت مرتبط با اهداف کلی سایت هست یا خیر؟
    حجم محتوی سایت چقدر است؟ چه قسمت هایی از صفحه به صورت داینامیک افزایش یا کاهش می یابد؟
    آیا اطلاعات تماس شما به طور واضح در سایت درج شده است؟ اهداف سایت شما به راحتی قابل تشخیص است؟

آیا کاربران می توانند به راحتی با سایت کار کنند؟

  • آسان تر کردن کار طراحان:طراحان سایت ترجیح می دهند. که به جای انجام تغییرات در فایل فتوشاپ، ابتدا یک ساختار کلی از سایت دریافت کنند. تا آزادی عمل بیشتری در کار طراحی داشته باشند.
  • صرفه جویی در زمان:شاید استفاده از پروتوتایپ در نگاه اول یک فرآیند اضافی به نظر برسد. اما طراحان به این نتیجه رسیده اند که بدون استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت، زمان اتمام یک پروژه افزایش می یابد.
  • ارائه طرح کلی مشخص و دقیق:هدف اصلی پروتوتایپ در طراحی سایت کرج تمرکز بر عملکرد سایت و ساختار کلی آن است. و مکان دقیق قرارگیری اجزاء سایت، در مرحله بعدی (فاز طراحی گرافیک) انجام می شود.
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]