وایرفریم چیست؟

وایرفریم چیست؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

وایرفریم

وایرفریمینگ یک مرحله مهم در هر فرایند طراحی سایت است. در طرح‌های پیچیده از این روش برای تعیین بخش‌های مختلف استفاده می‌شود تا مشخص شود صفحات و عناصر در کجا و با چه هدفی در طراحی به کار میروند. وایر فریم یا طرح اولیه سایت طرح‌بندی (layout) صفحه وب است که نشان می‌دهد چه عناصر رابطی بر روی صفحه اصلی و سایر صفحات سایت وجود خواهند داشت. هدف وایرفریم ارائه ساختار بصری پایه است که قرارگیری عناصر مختلف یک صفحه سایت را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر یک طرح کلی از طرح بندی صفحه وب است که به فرایند طراحی سایت کمک می‌کند.

وایر فریم ها که یکی از مهمترین مراحل در طراحی سایت است در واقع یک طرح کلی از اجزای تشکیل دهنده طراحی سایت در کرج می باشد. در این طرح نحوه قرارگیری امکانات سایت از جمله تصاویر ، محتوا، هدر، سایدبار و … مشخص می شود که پس از مرحله بررسی نیازهای مشتری توسط طراح سایت برای مشتری رسم میشود. این طرح را می توان توسط نرم افزارها ی مخصوص و یا سایت های رسم وایر فریم آنلاین و یا در برگه ی سفید طراحی کرد.
هدف اصلی استفاده از وایرفریم بررسی نیاز مشتریان و تمرکز بر رفع این نیاز ها میباشد .

مزایای استفاده از وایر فریم در طراحی سایت :

۱- مشخص شدن دقیق خواسته های مشتری

۲- اجرا ایده ها در زمان کم تر

۳- منجر به ساخت یک سایت کارآمد می‌شود

۴- ارائه یک تصویر اولیه و روشن برای نشان دادن به مشتری

تمرکز وایرفریم رو چه وضوعاتی است؟

  • چگونگی عملکرد محصول
  • قوانین نمایش انواع اطلاعات
  • اولویت‌های نسبی اطلاعات و عملکردها
  • اثر سناریوهای مختلف روی نمایش محصول

مراحل طراحی سایت با وایر فریم:

1- مشخص کردن دقیق نیاز مشتری
2- رسم وایر فریم و شمای کلی سایت با توجه به نیاز مشتری
در انتها پس از مشخص شدن طرح اولیه و توافق طرفین بر سر قالب طراحی شده با وایر فریم جزئیات کار تکمیل می شود. در حقیقت میتوان گفت استفاده از تکنیک وایر فریم منجر به افزایش سرعت پیشرفت پروژه و صرفه جویی در هزینه می شود.

چرا برای طراحی سایت از وایرفریم استفاده می‌کنیم؟

به عنوان یک مدل طرز کار را نشان میدهد. یک وایر فریم کمک میکند که بدانیم هر چیز کجای سایت قرار می گیرد. کمک به شناسایی مناطق مشکل می‌ کند.
با کمک وایرفریم شناسایی نقاطی که ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند ساده می شود.

این مسائل اگر شناسایی شوند در همان ابتدا اصلاح می‌ شوند. و تغییرات مورد نیاز برای طراحی سایت کرج بدون تأخیر انجام می‌ شود. صرفه‌جویی در زمان بهتر می‌توانند برای مشتری‌ها ایده خود را ارائه دهند.

عناصر رنگ و گرافیک می‌توانند مشتریان را منحرف و توجه آنها را از هدف واقعی سایت دور کنند. وایرفریم‌ها ارائه ساده‌ای از طراحی سایت در کرج هستند. و شامل این عناصر نیستند. آنها کمک به برقراری ارتباط ایده‌ها به صورت یک روش واضح و سازمان یافته می‌ کنند. که منجر به درک بهتر می‌شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]