هزینه و قیمت طراحی سایت

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / هزینه و قیمت طراحی سایت

هزینه و قیمت طراحی سایت

هزینه طراحی سایت به چه چیز هایی بستگی دارد؟ قیمت یک سایت به چه صورت محاسبه می گردد؟ طراحی سایت رایگان امکان پذیر است؟ هزینه برنامه نویسی را معین کنید ! هزینه بهینه سازی سایت را بگویید؟ طراحی سایت ارزان انجام می دهید؟

سیاری از مشتریان و دوستان از ما می پرسند که اگر یک طراحی سایت بخواهیم انجام بدهیم هزینه طراحی و راه اندازی وب سایت چقدر می شود؟ برای طراحی سایت تعرفه و قیمت واحدی وجود دارد ؟بر چه اساسی می توان قیمت طراحی سایت را معین و مشخص کرد؟ هزینه طراحی صفحات وب بصورت قیمت برای هر صفحه درست است ؟
طراحی سایت و راه اندازی آن همانند طراحی لوگو و یا کاتالوگ قیمت و تعرفه مشخصی ندارد. تفاوت قیمت در طراحی یک کاتالوگ از صفحه ای ۱۰٫۰۰۰ تومان تا ۳۰۰٫۰۰۰ هزار تومان وجود دارد. این تفاوت واقعا در چیست؟ هر دو نفر هم طرحی را آماده و برای چاپ ارسال می کنند.
در ابتدایی ترین بخش قیمت سفارش طراحی سایت به نوع شرکت یا شخص پیمانکار بر گردد که اصلا شما با شخص پروژه سایت خود را انجام می دهید که هزینه کمتری پرداخت کنید و یا برای اعتبار و کیفیت بالاتر با شرکتی که بصورت تخصصی و حرفه ایطراحی سایت انجام می دهد قرار داد و یا سفارش سایت خود را عقد می کنید؟ این شرکت دارای چه رزومه و پروژه هایی می باشد؟ سطح کاری و کیفی کارها و طراحی های سایت های انجام شده در چه حد و اندازه ای می باشد؟ کیفیت طراحی ، پشتیبانی و… در چه سطحی است؟
بخش عمده ای که در قیمت طراحی سایت بسیار اثر گذار است تصمیم گیری در مورد انتخاب ساختار سایت که از برنامه های آماده رایگان طراحی سایت استفاده گردد و یا بصورت سفارشی سایت از ابتدا طراحی گردد که قطعا حالت دوم هزینه و زمان بیستری را برای طراحی سایت در بر خواهد داشت.
تمام این موارد یکی از علل تفاوت در قیمت طراحی سایت می باشد امروزه دیده می شود که اختلاف قیمت در طراحی سایت ها به ۱۰ برابر رسیده است بعد از انتخاب نوع سطح کیفی پروژه سایت و مشخص شدن میزان بودجه، عوامل درونی طراحی سایتانجام شده در قیمت و سفارش شما بسیار تاثیر گذار می باشد. که در بخش زیر تمام مراحل طراحی و راه اندای سایت مشخص شده است.

انتخاب دامنه
اولین مرحله انتخاب نامه دامنه و پسوند آن می باشد که نام های دامنه ها با توجه به هر پسوندی قیمتی متفاوت دارند.ولی بصورت کلی هزینه انتخاب نامه دامنه و خرید دامنه برای هر سال حدود ۱۵ هزار تومان می باشد.

انتخاب سرورمیزبانی وب
انتخاب سروری در اینترنت جهت نمایش اطلاعات و مطالب آماده شده و طراحی شده دومین مرحله راه اندازی سایت است. در این مرحله در ابتدا باید با توجه به نوع مشتریان و مخاطبین سایت انتخاب کنید که محل سرور در ایران باشد و یا در خارج از کشور؟ هزینه های میزبانی سایت در ایران معمولا کمی گران تر می باشد. ولی بصورت حدودی هزینه میزبانی یک سرور ایده آل و خوب برای سایتی معمولی با حجمی ۲۰۰ مگابایت حدود سالانه ۷۰-۸۰ هزار تومان برای یک سال می باشد.

انتخاب نوع سبک طراحی سایت
حال باید انتخاب کنید که طراحی سایت خود را به چه روشی می خواهید انجام دهید؟ استفاده از برنامه های آماده و بسته های باز و رایگان CMS یا طراحی سایت بصورت حرفه ای و اختصاصی و بصورت سفارشی؟
استفاده از برنامه های آماده CMS خیلی ارزان و سریع طراحی سایت به پایان می رسد ولی در طراحی سایت های سفارشی هزینه سایت و زمان راه اندازی و تولید آن بسیار بالاتر می باشد.

هزینه طراحی سایت
هزینه طراحی سایت و آماده کردن گرافیک سایت مرحله بعدی از کار می باشد. اگر از برنامه های آماده CMS و ارزان قیمت می خواهید استفاده کنید که برای آنها هم طراحی و قالب گرافیک مجانی خود آنها وجود دارند و هم می توان بصورت خیلی ارزان گرافیک سایت را برای برنامه های آماده و ارزان قیمت خرید که هزینه خرید قالب آن حدود ۶۰-۷۰ هزار تومان می باشد
ولی در صورتیکه برای طراحی سایت خود به سمت شرکت های سفارشی روی آورده اید باید با توجه به سبک طراحی و نوع شرکت پیمانکار هزینه ای حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای گرافیک سایت پرداخت نمایید.

هزینه برنامه نویسی سایت
اگر استفاده از برنامه های رایگان را مد نظر خود قرار داده اید که بسیاری از امکانات و ماژول های این برنامه ها بصورت رایگان در اینترنت یافت می شوند و خیلی هم کار راه انداز می باشند (البته در صورتیکه نخواهید در سایت کار خاصی انجام دهید) هزینه ای ندارد و برنامه بصورت رایگان و مجانی در اینترنتی وجود دارد ولیکن بسیار افراد برای راه اندازی این برنامه ها هزینه ای را دریافت می کنند که تعرفه مشخصی اصلا وجود ندارد ولی بین ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان می باشد. به پیشنهاد ما اگر از برنامه آماده می خواهید استفاده کنید بهتر است که خودتان دست به کار شوید با استفاده از آموزشی بسیار ساده و دریافت این برنامه هاطراحی سایت را رایگان انجام دهید. از مهمترین این برنامه می توان به joomla , phpnuk , WP , dotnetnuk,…. نام برد.
اگر می خواهید به سایت بعنوان یک ابزار فروش و بازاریابی فکر می کنید و از آن می خواهید درآمدی کسب کنبد و سایت بتواند تمام نیاز های دلخواه شما را پوشش دهد بهتر است که از طرح ها آماده و رایگان استفاده نشود و بصورت سفارشی و اختصاصی سایت طراحی و راه اندازی گردد.
در این نوع روش شرکت کارفرما با توجه به نوع نیاز های شما ، درخواست و اتفاقاتی که در سایت روی می دهد قیمتی را اعلام می کند که قیمت هر قطعه و یا ماژول کاملا با هم متفاوت می باشد. و به صورت حدودی و کلی اصلا نمی توان هیج برآورد قیمتطراحی سایت را اعلام کرد.

بهینه سازی سایت
پس از طراحی سایت یکی از مهمترین بخش های هزینه بر سایت هزینه بهینه سازی سایت می باشد.که این بخش نیز کاملا بصورت توافقی ، با توجه به حجم و گستردگی سایت ، انتخاب کلمات کلیدی قیمت ها متفاوت است ولی حداقل قیمت بهینه سازی سایت از ۲۰۰ هزار تومان به بالا می باشد.