نکات طراحی سایت – چه مواردی را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهیم؟

خانه / آموزشی / نکات طراحی سایت – چه مواردی را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهیم؟

نکات طراحی سایت – چه مواردی را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهیم؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت ، اگر مقاله های قبلی در زمینه طراحی سایت را مطالعه کرده باشید. حتما به یاد خواهید آورد که یک بازدیدکننده تنها چند ثانیه زمان نیاز دارد تا تصمیم بگیرد در سایت شما بماند یا آن را ترک کند.

پس در اصل، شما همین چند ثانیه را فرصت دارید تا از طریق سایت خود بر بازدیدکننده تأثیر بگذارید و آن ها را تشویق به ماندن و گشتن در سایت کنید. همین بازدیدکنندگان، به تدریج تبدیل به مشتریان بالقوه می شوند.

پس تأثیر بر ر وی آن ها برای کسب و کارتان بسیار مهم و حیاتی است. و شما فقط چند ثانیه را در اختیار دارید. با توجه به اهمیت این مسئله، شما ممکن است به این فکر افتاده باشید.

که چه مواردی را در صفحات وب سایت خود قرار دهید. که بتواند نظر بازدیدکنندگان را جلب کند. در زیر مواردی که بهتر است در صفحه اصلی طراحی سایت در کرج خود قرار دهید را مثال می زنیم.

نکات سئو در طراحی سایت در کرج

برای اینکه قادر باشید در نتایج موتور های جستجو قرار بگیرید و بازدید داشته باشید وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه گردد. سئو به عنوان فاکتوری در بازاریابی آنلاین سایت به بهبود عملکرد سایت یاری می رساند. بهترين و کم هزينه ترين راه براي جذب مخاطب برای وب سايت شما، استفاده از کليک ارگانيک می باشد. کليک ارگانيک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما وارد شده اند.

یکی از مواردی که در قرارگیری وب سایت در صدر فهرست موتورهای جست وجو پر اهمیت می باشد، رعایت کردن استاندارد های کدنویسی است. موتورهای جست وجو به طور اتوماتیک در اینترنت به دنبال وب سایت ها و قرار دادن اطلاعات آنها در بانک های اطلاعاتی خود می باشند. اگر در زمان ایندکس کردن صفحات وب سایت توسط کدهای نوشته شده در سایت سردرگم گردند، از آنها می گذرند و یا اعتبار سایت را پایین می آورند. هفت ستاره در پلفرم سایت ساز و فروشگاه ساز خود به سئوی تکنیکال توجه کرده و استاندارد های نیاز برای موتور های جستجو را رعایت کرده می باشد .
شاید برایتان جالب باشد که اگاه باشید موتورهای جست وجو به زیبایی سایت، تصاویر متحرک و یا ظاهر فوق العاده آن اهمیتی نمی دهند. آنها به صورت اتوماتیک تنها متون سایت را مطالعه می کنند.  البته این به این معنا نمی باشد که وب سایت شما قادر نیست زیبا و جذاب باشد، اما باید استانداردهای اصلی طراحی وب سایت در آنها رعایت گردد.

وصف شرکت و کسب و کار خود و محصولات اصلی

علت کلیدی و اصلی که باعث می شود افراد به سایت شما بیایند. این است که دوست دارند بدانند تا شرکت شما دقیقاً چه فعالیت، خدمات و محصولاتی را ارائه می دهد. در صفحه اول سایت خود توضیحی مختصر از فعالیت های کسب و کار خود بیان کنید. 

به همین علت صفحه تماس با ما در طراحی سایت بسیار مهم است. این صفحه به کاربران اجازه می دهد تا با شما در ارتباط باشند و پرسش های خود را مطرح کنند. همچنین، این صفحه به شما امکان می دهد تا با مشتریان و بازدیدکنندگان خود در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادات آنها را دریافت کنید. این ارتباط با مشتریان می تواند به تعاملات بیشتر و ارتباطات قوی تر با آنها منجر شود که در نتیجه آن، افزایش فروش و رضایت مشتریان خواهد بود.

در طراحی صفحه تماس با ما، نکات زیر را باید در نظر گرفت:

  • اطلاعات تماس با شما باید در بالای صفحه به صورت واضح و روشن قرار داده شود.
  • فرم تماس با ما باید ساده و کاربر پسند باشد.
  • ارائه اطلاعات در مورد زمان پاسخگویی و روش های ارتباطی با مشتریان می تواند به افزایش اعتماد مشتریان به شما کمک کند.
  • اضافه کردن نقشه موقعیت شما نیز می تواند به مشتریان کمک کند تا به آسانی به محل شما دسترسی پیدا کنند.

نکته بسیار مهم: جمله قبلی را یکبار دیگر با دقت بخوانید.

نکته همین جاست، صفحه اصلی سایت شما جایی نیست که بخواهید در آن متن های طولانی بنویسید. و یا درباره تاریخچه کسب و کار خود صحبت کنید. این موارد باید در داخل صفحه ای دیگر با نام “درباره ما” قرار بگیرد. 

همچنین در صفحه اصلی سایت خود می توانید ویژگی های چندی از محصولات و خدمات کلیدی خود را نام ببرید. و یا حتی آخرین محصولات یا محبوب ترین آن ها را. در هر صورت سعی کنید تعداد این ویژگی ها را محدود کنید.

و ما بقی را در صفحه مربوط به آن محصول قرار دهید. طراحی سایت در کرج کار ظریفی است و نیاز به دقت دارد و البته باید متناسب با نوع مخاطبانتان باشد.

لازم نیست بازدید کنندگان را با اطلاعات اضافی و بیش از اندازه، گیج کنید. فقط کافی است چندی از ویژگی های اصلی و کلیدی محصول خود را بگویید و بازدیدکننده را ترغیب به دانستن بیشتر در باره آن محصول کنید.

اخبار و رویداد ها

در صفحه اصلی سایت خود، آخرین اخبار و رویداد ها را قرار دهید. تا بازدیدکندگان بدانند که سایت شما به روز است. البته دقت داشته باشید. که فضای زیادی را به این قسمت اختصاص ندهید. فقط یک لینک کوچک از عنوان و توضیح مختصری از آن خبر را قرار دهید.

و بازدید کنندگان را به صفحه اختصاصی اخبار و رویداد ها هدایت کنید تا متن کامل خبر را در آنجا مطالعه کنند. در این صورت بازدید کنندگان بر روی هر خبری که مایل باشند کلیک می کنند و آن را مطالعه می کنند.

تعاملات کاربران

یکی از سریع ترین راهکارها برای این که به سایت خود اعتبار بخشید و باعث جذب کاربران شوید. قرار دادن لوگوی مشتریان شناخته شده، خبرگذاری ها و شرکت های وابسته در طراحی سایت کرج و البته صفحه اول آن است.

ممکن است شما بخواهید در همان صفحه اول، کلید فراخوانی را هم جای دهید. مثل دکمه های Sign in و یا Sign up که کاربر را برای اقدامی خاص فرا می خواند. این مورد به شما این اطمینان را می دهد. که کاربر بیش از آن چند ثانیه، در سایت خواهند ماند.

ویژگی های بصری صفحه اصلی

ویژگی های بصری و گرافیکی در طراحی سایت در تهران ، از دیگر نکات کلیدی است که کاربران را جذب می کند. به یاد داشته باشید که اندازه فایل های داخل صفحه را به حداقل برسانید.

وقتی یک عکس در صفحه اصلی، 4 یا 5 ثانیه زمان ببرد تا بارگذاری شود، حدوداً نصف زمانی است. که طول می کشد تا کاربر انتخاب کند که در سایت شما بماند یا آن را ترک کند. و این امر مطمئناً به نفع شما نخواهد بود.

مؤلفه دیگری که در طراحی سایت و ویژگی های بصری آن بسیار حائز اهمیت است. این است که، طراحی سایت شما نباید به گونه ای باشد. که کاربر مجبور باشد برای دیدن اطلاعات داخل صفحه آن به چپ و راست Scroll کند.

نکته پایانی در صفحه اصلی

داشتن سایتی با صفحه اصلی زیبا و جذاب یکی از عوامل کلیدی ترغیب کابران به دیدن صفحات و محتوای دیگر سایت است. که می تواند در آینده آن ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کند.

اما به یاد داشته باشید که بازدیدکنندگان جدید از همان چند ثانیه اول، برای الهام گرفتن از طراحی سایت در کرج شما استفاده می کنند. در زیر قوانینی را خواهیم آورد که به شما کمک می کند. تا چند ثانیه را به خوبی بهینه سازی کنید.

نوار مسیریابی:

این مشتریان هستند، تصمیم می گیرند که آیا سایت شما، ارزش آن چند ثانیه را دارد یا خیر. پس بازدید الباقی صفحات سایت را هم برایشان آسان کنید.

در واقع نوار مسیریابی به بازدید کنندگانتان یک دید کلی از محتویات مابقی صفحات را می دهد. پس آن را واضح و تمیز طراحی کنید.

نسبت به مخاطبانتان آگاه باشید:

به یاد داشته باشید، شما در عین حالی که نسبت به کاربران قبلی خود وفا دار هستید. باید بازدیدکنندگان جدید را به کاربران تبدیل کنید و آن ها را نگه دارید. پس بسیار با دقت عمل کنید.

به روز رسانی:

سایت خود را به صورت مداوم و مرتب به روز کنید و کاربران را هم به روز نگاه دارید تا با محصولات جدید و خدمات تازه شما آشنا شوند.

بررسی:

قبل از این که سایت خود را بارگذاری کنید، آن را بررسی کنید تا مطمئن باشید. که عکس ها همان گونه که می خواهید به نمایش درآمده اند. و همینطور صفحات آن را امتحان کنید تا از درست بودن تمامی لینک ها و عکس ها اطمینان حاصل کنید و از تمیزی طراحی سایت خود مطمئن شوید. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]