نکات انکار ناپذیر در طراحی سایت

خانه / آموزشی / نکات انکار ناپذیر در طراحی سایت

نکات انکار ناپذیر در طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

نکات طراحی وبسایت

نکات طراحی وبسایت ، هنگام طراحی سایت، باید از قدرت تفکر و تخیل خود به خوبی استفاده کنید. طراحی سایتی که بین اجزای مختلف آن، از جمله متن و گرافیک و … تعادل بر قرار شده باشد. برای کاربران جذاب خواهد بود و توجه آن ها را جلب می کند. و آن ها را در سایت نگه می دارد. 
در طراحی سایت خود، نکات ساده اما ضروری زیر را رعایت کنید تا نتیجه خوبی را دریافت کنید:

طراحی وبسایت

  • طراحی سایت خود را در قالب 800 * 600 پیکسل طراحی کنید. تا محتوای سایت شما برای همه واضح و آشکار باشد. اگر چه امروزه نمایشگر های بزرگتر رونق گرفته، اما تعداد بسیار زیادی از افراد دستگاهای کوچک، مثل لپ تاپ، تبلت و تلفن ها هوشمند استفاده می کنند.
  • از فونت های مناسب و با اندازه مناسب استفاده کنید. معمولاً اندازه فونت ها نباید از 10 کوچکتر باشد. اما بیشتر به نوع فونت مورد استفاده شما بستگی دارد. همچنین از فونت های استاندارد کامپیوتر و کد های HTML نویسی استفاده کنید.
  • ساده بودن طراحی سایت را حفظ کنید. و هرگز با طراحی پیچیده رابط کاربری، ذهن کاربران خود را بیش از حد در گیر و مشغول نکنید.
  • طراحی سایت مهم است، اما فقط به جلوه های ظاهری و زیبایی خلاصه نمی شود. بلکه باید عملکرد مطلوبی نیز داشته باشد.

نکات گرافیکی طراحی سایت

امروزه تعداد بسیار زیادی از کاربران با استفاده از موبایل ها و دستگاه های هوشمندی که قابلیت مرور اینترنت را دارند. سایت ها را بازدید می کنند. پس:

طراحی سایت در کرج خود را طوری انجام دهید. که از طریق دستگاه های موبایل قابل رویت و استفاده باشد. در طراحی سایت کرج ، در نظر گرفتن نکات گرافیکی و بصری سایت بسیار حائز اهمیت است. 

یکی از قسمت های مهمی که در فرآیند طراحی سایت باید به درستی درنظر گرفته شود. شکلی مناسب، آسان و قابل فهم داشته باشد، نوار مسیر یابی سایت می باشد. که کاربران را از صفحه ای به صفحات دیگر منتقل می کند. نکات زیر به شما کمک می کند تا نوار مسیریابی سایت را به درستی طراحی کنید:

  • در هنگام طراحی سایت، عناصری که می توان بر روی آن ها کلیک کرد را از عناصری که این قابلیت را ندارند، متمایز کنید. از گرافیک یکسان برای این عناصر استفاده نکنید.
  • همیشه نوار مسیریابی سایت را در یک نفطه ثابت قرار دهید و جایش را در صفحات دیگر عوض نکنید.

کنترل میزان ترافیک وب سایت

روشهای متفاوتی برای بررسی ترافیک وب سایتها وجود دارد که به برخی از آنها درباره اصول طراحی سایت در کرج اشاره میکنیم. اگر سایتتان ورد پرسی می باشد میتوان از طریق آن به ترافیک هر صفحه دست پیدا کرد همچنین از طریق ابزارهایی مانند Google analytics به بررسی و تحلیل بازدید ها و حتی بازدید کنندگان پرداخت به این طریق که زمانی که در سایت ثبت نام میکنید، یک قطعه کد اختصاصی در اختیارتان قرار میدهد تا در سایت خود قرار دهید.

به این طریق طراحی سایت در کرج شما را تحت نظر داشته و پایش میکند. از طریق سایت  Alexa، الکسا هم میتوان به رتبه بندی کشوری و جهانی و همچنین سرعت سایت و چیزهای دیگر دست یافت. همینطور میتوانید با استفاده از برخی از افزونه ها نیز به ترافیک سایت وغیره دسترسی داشت. که با توجه به میزان بودجه یا به طور رایگان میتوان آنها را تهیه کرد.

و در آخر بایستی گفت که تنها کلید موفقیت در طراحی سایت، سادگی است. زیبایی در عین سادگی تنها کلید و الگویی است که می تواند شما را در این مسیر با موفقیت به نقطه پایان برساند. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]