کدام سایت پرمخاطب است؟

خانه / آموزشی / کدام سایت پرمخاطب است؟

کدام سایت پرمخاطب است؟

در طراحی سایت های تجارت الکترونیکی به اطلاعات پایه ای در زمینه طراحی سایت و کمی تجربه و تمرین احتیاج است. طراحی این سایت ها اصول اولیه ای دارند که اگر آنها را رعایت نکنید، متاسفانه هیچ وقت نخواهید توانست سایت خود را از نظر امکانات و کارایی به حدی برسانید که بازدیدکنندگان را راضی کنید.برای ایجاد فروش بیش تر از طریق وب سایت روی نکات زیر تمرکز کنید.
۱- زمان LOAD ، اندازه صفحات و سیستم هدایت بازدیدکننده در سایت: صفحاتی که به کندی ظاهر می شوند، صفحات بسیار بزرگ یا بسیار کوچک و دشواری حرکت در سایت، هر کدام به تنهایی کافی هستند تا بازدیدکننده را خسته و ناامید کنند. بازدیدکننده هرگز نباید منتظر ظاهر شدن صفحات بماند، هرگز نباید برای خواندن اطلاعات مورد نظرش صفحه را بالا و پایین کند و هرگز نباید برای اطلاعاتی در مورد خرید اجناس مورد نظرش، با دشواری تمام سایت را جست وجو کند.سایت های دارای صفحات مرتب، سریع و هدف مند به طور معمول در امر فروش نیز موفق تر هستند.

۲- استفاده کمتر از عوامل گرافیکی: اگرچه عوامل گرافیکی فریبنده و جذاب به نظر می رسند، اما به طور معمول برای فروش موثر نیستند. حتی در صورت استفاده زیاد ممکن است نتیجه برعکس ایجاد کند. زیرا باعث خواهند شد که سرعت Load شدن وب سایت بسیار پایین بیاید و در ضمن ممکن است ذهن بینندگان سایت را از هدف اصلی سایت که فروش است، دور کنند. اگر لازم است که از عوامل گرافیکی استفاده کنید باید تصاویر مناسب برای سایت انتخاب کنید و اندازه آنها را تا حد ممکن کوچک کنید. بیش تر تصاویر گرافیکی را می توان حدود ۲۰ درصد کوچک کرد بدون آن که لطمه ای به کیفیت و تاثیر تصویر وارد شود.
۳- شکستن سایت به جدول های (table) کوچکتر: به جای قرار دادن کل صفحه در یک جدول بزرگ، آن را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید. با این کار هنگام ورود بازدیدکننده بخش های مختلف صفحه شما به تدریج ظاهر می شوند و بازدیدکننده مجبور نمی شود مدت زمان زیادی به صفحه سفید خیره شود تا صفحه شما بالا بیاید. این نکته از مواردی است که به طور معمول فراموش می شود.
۴- استفاده از نقشه سایت: نقشه سایت نه تنها باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جست وجو می شوند، بلکه در واقع راهنمای بازدیدکنندگان سایت به شمار می آید و از سردرگمی آنها در سایت های بزرگ مانند سایت های تجارت الکترونیک جلوگیری می کند. نقشه سایت همان گونه که از نام آن مشخص است باید نشان دهنده مسیرهایی باشد که بازدیدکنندگان می توانند در سایت شما طی کنند. موتورهای جست وجو نیز از روی همین نقشه، سایت شما را پیمایش می کنند. بنابراین نقشه سایت یکی از عوامل ضروری سایت های تجارت الکترونیک محسوب می شوند.
۵- محتویات غنی: محتویاتی که شامل کلمات کلیدی، هدف مند و با رعایت اصول نوشته شده باشند. باعث افزایش رتبه در موتورهای جست وجو می شوند. همچنین بازدیدکننده را علاقه مند خواهند کرد که از شما خرید کند. همان طور که شیوه نوشتاری غلط باعث راندن مشتریان خواهد شد و وجود نداشتن کلمات کلیدی رتبه شما را در موتورهای جست وجو پایین خواهد آورد. شیوه نوشتار اولین راه تاثیرگذاری بر روی بازدیدکننده ای است که تازه به سایت شما مراجعه کرده است، بنابراین توجه دقیق و کافی به محتویات سایت به طور معمول موجب فروش بیشتر خواهد شد.
۶- عنوان (title) صفحات: صفحاتی که دارای عنوان های غنی از کلمات کلیدی هستند.ترافیک زیادی خواهند داشت و ترافیک بیشتر به معنی فروش بیشتر است. این عنوان ها رتبه شما را در موتورهای جست وجو بهبود می بخشند. برای صفحات داخلی خود نیز کلمات کلیدی مناسبی در نظر بگیرید. سایت های تجارت الکترونیک به طور معمول سایت های بزرگی هستند. کلمات کلیدی صفحات داخلی و ارتباط این صفحات با هم برای موتورهای جست وجو بسیار مهم هستند. برای تصاویر محصولات خود حتما از تگ alt استفاده کنید. عدم وجود این تگ امتیاز منفی بزرگی در رتبه شما ایجاد خواهد کرد.
۷- استفاده آسان برای کاربر: پایگاه های تجارت الکترونیک و رویه های فروش که استفاده از آنها دشوار است، مهم ترین عامل صرف نظر مشتری از خرید هستند. پایگاه و رویه فروش برای استفاده کاربر باید آسان و به اندازه ای مطمئن باشد که اطلاعات مربوط به فروش و مبالغ پرداختی هرگز از دست نرود.
۸- امنیت سایت: سایت فروش باید امن باشد و به بازدیدکننده اطمینان بدهد که اطلاعات شخصی که او به سایت می دهد در مکان مطمئنی قرار می گیرد و به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و یا فروخته نخواهد شد. این موضوع برای خریداران online بسیار اهمیت دارد، بنابراین هرگونه تضمین و اطمینان از امنیت سایت باعث بهبود فروش خواهد شد.
۹- صفحه تشکر از خریدار:بلافاصله بعد از دریافت سفارش مشتری، در صفحه مخصوصی از او تشکر کنید. این حسن ادب شما تاثیر مثبتی روی بازدیدکننده خواهد داشت و تضمین خواهد کرد که این فرد تبدیل به مشتری همیشگی شما شود و برای خریدهای بعدی به سایت شما مراجعه کند.یک سایت تجارت الکترونیک به طور قطع با سایت های شخصی و یا سایت سازمان هایی که قصد فروش از طریق سایت را ندارند، تفاوت دارد. تمرکز روی طراحی و سیستم هدایت و دیگر جنبه های سایت، همه باید به نحوی باشد که هدف اصلی سایت را که همان فروش است، برآورد.