فعال کردن CRON JOBS در هاست

خانه / سی پنل Cpanel / فعال کردن CRON JOBS در هاست

فعال کردن CRON JOBS در هاست

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در سی پنل Cpanel

فعال کردن CRON JOBS

فعال کردن CRON JOBS : در صورتی که نیاز به اجرای متناوب یک دستور و یا اجرا شدن فایل خاصی در هاست طراحی سایت و طراحی سایت در کرج خود دارید. می توانید از امکان Cron Jobs هاست های لینوکس و فعال نمودن CRON JOBS استفاده نمایید.

گاهی اوقات نیاز است کار خاصی در زمان خاصی و به صورت دوره‌ ای انجام شود. مثلا گرفتن بکاپ از پایگاه داده، ارسال ایمیل و خبرنامه و …. برای انجام این کار در ویندوز از Schedule Task استفاده می شود. در سیستم عامل‌ های متن باز نظیر لینوکس و یونیکس برای این منظور ابزاری بنام Cron وجود دارد. که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

Cron یک سرویس زمانبندی طراحی سایت کرج است. که وظیفه اجرای روتین‌ های خاصی را در زمان مشخص بر عهده دارد. Cron این امکان را ایجاد می کند که کار های روتین و روزمره را به صورت اتوماتیک به انجام برسانیم.

می توانید طبق آموزش زیر برای فعال کردن CRON JOBS در هاست لینوکس خود تنظیمات را اجرا نمایید.

1- ابتدا وارد cpanel شوید.

2- طبق عکس زیر وارد گزینه ی Cron Jabs شوید.

فعال کردن CRON JOBS

3- در صفحه ی جدیدی که وارد می شوید اگر روی گزینه ی Common Settingsکه در عکس زیر مشخص است وارد شوید می توانید برای اجرا شدن فایل خود زمان خاصی را مشخص کنید.

نکته مهم: می توانید زمان ها را خودتان به صورت دستی وارد کنید. و از پیش فرض سیستم استفاده نکنید.

فعال کردن کرون جابز در هاست cPanel برای اجرای دستورات، اسکریپت و انجام کارهای روتین و تکراری در زمان خاص و به صورت اتوماتیک استفاده می گردد. این زمانبندی می تواند بصورت دقیقه ای، ساعتی، روزانه و یا ماهانه باشد. در صورتی که کرون جاب شما صحیح اجرا نشد با پشتیبانی هاستینگ خود مطرح نمایید چون ممکن است با توجه به تنظیمات سرور، نسخه های php و همچنین پارتیشن های home, home1 نیاز به اجرای Command دیگری برای فایل شما باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 5]