طراحی وبسایت کاربر پسند

خانه / آموزشی / طراحی وبسایت کاربر پسند

طراحی وبسایت کاربر پسند

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

طراحی وب سایت امروزه با افزایش اطلاعات و تکنولوژی و اهمیت فعالیت در فضای مجازی، از عوامل بسیار مهم موفقیت برای یک شرکت و یا  کسب و کار است. به خصوص اگر کار اصلی شرکت یا سازمان مربوطه فروش محصولات خود از طریق اینترنت باشد. در این صورت، اهمیت کاربر پسند بودن طراحی سایت ، چند برابر می شود.

در زیر به نکاتی در این زمینه اشاره شده است :

1. رابط کاربری آسان و مسیر یابی
رابط کاربری یکی از مهم ترین بحث های طراحی سایت است. اگر وبسایت شما، رابط کاربری روان و آسان داشته باشد، کاربران وقت بیشتری را در سایت شما بوده و از بازدید  سایتتان لذت برده و احساس خوشحال کننده ای خواهند داشت.
مسیریابی سایت را باید به بهترین و آسان ترین شکل ممکن طراحی و پیاده سازی کنید. از کلمات آسان و قابل فهم و ساده مثل “خانه، درباره ما، تماس با ما و . . . ” بهره بگیرید زیرا  نوار مسیریابی آسان به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند به آسانی از طریق نوار مسیریابی به صفحات مختلف سایت شما رفته و از اطلاعات مورد نیاز استفاده کنند.
همچنین در طراحی وب سایت خود نوار مسیریابی و منو ها را بصورت سازمان دهی شده نگاه دارید. اگر قصد استفاده  از لایه ها و دسته بندی های مختلف و جدا از هم را دارید ، این وظیفه را به خوبی سازماندهی کنید تا کاربر بتواند  به راحتی آن ها را پیدا کند .

2. زمان لازم برای بارگذاری وبسایت
رضایتمندی کاربران سایت، ارتباط مستقیم با زمان بارگذاری سایت دارد. هر چه این زمان برای سایت کم تر باشد، رضایت کاربران بیشترو زیادتر خواهد بود و به جای اینکه از سایت به علت طولانی بودن زمان بارگذاری خارج شوند  به گشت و گذار داخل سایت ادامه خواهند داد و از آن لذت خواهند برد .
در سایت خود از قرار دادن عکس ها و  فایل های پر حجم فلش و سایر فایل های پر حجم جدا خودداری کنید و یا تعداد آنها را به حداقل برسانید. زمان بارگذاری سایت را با فشرده کردن فایل هایتان کم کنید .
3. خوانا بودن مطالب سایت
متن هاو مطالبی که در سایت می گذارید باید به گونه ای بوده که کاربران و بازدیدکنندگان بتوانند بدون زحمت، سریع و راحت آنها را خوانده و درک کنند و به راحتی از آنها استفاده کنند . از فونت مناسب استفاده کنید تا کاربران از بازدید کردن از سایت شما راضی باشند .
نوع فونت و  ترکیب رنگ و فاصله گذاری از فاکتورهای بسیار مهمی است که باید حتما رعایت شود. فونتی را که به آسانی قابل خواندن است انتخاب کنید .

4. استفاده آسان
نکته دیگری که در طراحی وبسایت بسیار حائز اهمیت و کلیدی می باشد، این است که سایتتان  را در دستگاه های مختلف و مرورگرهای متفاوت امتحان کنید. زیرا امروزه استفاده از تبلت ها رواج یافته و  تعداد زیادی از افراد از طریق تبلت ها و موبایل ها به مرور اینترنت می پردازند. پس طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف به خوبی کار کند. این کار بازدیدکنندگان سایت را  افزایش می دهد .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]