طراحی سایت واکنش گرا

خانه / آموزشی / طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

سایت واکنش گرا

سایت واکنش گرا ،طراحی وب سایت واکنش گرا در واقع رویکرد مساعدی است. که طراح وب سایت را قادر ساخته تا بوسیله پیاده سازی وب سایت با انعطاف پذیری بالا، درمقابل تغییر دستگاه مورد استفاده کاربران واکنش نشان دهد.

طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟
قبلا برای نشان دادن یک وبسایت مثلا در موبایل، یک برنامه نویسی جدا انجام می‌ دادند. که در این طراحی، سرور بوسیله شناسه مرورگر کاربر تشخیص می داد.

که کاربردرحال حاضر سایت را با موبایل بازدید می کند. که او را به URL مخصوص موبایل سوق داده یا محتوای موبایل را در همان آدرس به او نمایش می داد.

در طراحی وبسایت واکنش گرا که به Responsive Web Design معروف است. ساختار لایه ‌های وب سایت به شکل شناور طراحی شده. و با کمک خاصیت Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه، باعث میشود. تا CSS مربوطه بار گزاری شده که باعث تغییرعرض صفحه، سایز متن در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وبسایت واکنش گرا برای واکنش نشان دادن وبسایت نسبت به تغییر سایز دستگاه های مختلف مانند تبلت، لپ تاپ و موبایل و تلویزیون های هوشمند و تغییر رزولوشن ها استفاده میشود.
دلیل اهمیت طراحی وبسایت واکنش گرا :
•    چون تمام اجزای داخل و خارج صفحه سایت، با توجه به شیوه بهینه سازی موتورهای جستجو درست در وسط صفحه قرار می گیرد. پس طراحی وبسایت واکنش گرا در واقع سئو فرندلی است.
•    این نوع طراحی کاربر پسند است. زیرا کاربر مطالب مورد استفاده اش را میتواند با دستگاههای مختلف در سایزهای مختلف چک کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]