طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین

خانه / آموزشی / بازاریابی اینترنتی / طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین

طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین

یکی دیگر از پیشرفت های اینترنت به معنی شبکه شدن فضای داخل کامپیوترها و همینطور به اشتراک گذاری اطلاعات در فضای اینترنت به عنوان سایت، طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین است. با پیدایش بانکداری الکترونیک و پس از آن تجارت الکترونیک، تعداد کثیری از خرید و فروش ها در فضای اینترنت و با استفاده از انواع فروشگاه آنلاین قابل انجام می شود. محصولات فروشگاه ها در صفحات سایت ها و در دسته بندی های متنوع به همراه مشخصات فنی، مقایسه با دیگر محصولات، کاربری ها و نظرات کاربران به نمایش گذاشته می شود. مشتریان پس از انتخاب و کلیک بر روی محصول، آن  را در سبد (مجازی) خود قرار داده و مراحل پرداخت و خرید را طی می نمایند.

این تجارت در اواخر قرن بیستم میلادی آغاز شده و به سرعت در حال رشد است.

تا آنجا که هم اکنون و با گذشت کمتر از بیست و پنج سال از شروع این نوع پدیده، طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین در سراسر جهان فراگیر شد. تنوع کالاها و خدمات و شیوه های ارایه آن ها به مشتریان زمینه ساز به وجود آمدن فروشگاه های آنلاین شد.

طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین به دو گروه تقسیم می شوند:

 

نوع اول در این گروه بندی از انواع فروشگاه آنلاین که عرضه کننده محصولات دیجیتال و دانلودی مانند نرم افزارهای برنامه نویسی، اپلیکیشن های موبایل و فایل های کامپیوتری هستند. همچنین سایت های بازی آنلاین و تفریحی ، دانلود، فروش شارژ، فروش فایل و فیلم و موزیک جز گروه دسته اول از انواع فروشگاه آنلاین به شمار می روند.

گروه دیگر در طراحی سایت فروشگاه آنلاین، فروشگاه های آنلاین هستند که محصولات فیزیکی را به مشتریان عرضه می نمایند. در این نوع فروشگاه های آنلاین محصولاتی مانند پوشاک، لوازم خانگی، ابزارآلات و مواردی از این قبیل به فروش می رسد.

در موضوعات بعدی درباره فاکتورهای مهم در طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین مانند انواع روش های پرداخت در فروشگاه آنلاین، اهمیت طراحی گرافیک در فروشگاه آنلاین و چیدمان در فروشگاه آنلاین توضیحاتی را خواهید خواند.

 

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 9 میانگین: 5]