ریدایرکت و موارد کاربردی آن

خانه / آموزشی / ریدایرکت و موارد کاربردی آن

ریدایرکت و موارد کاربردی آن

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

ریدایرکت

معنای ریدارکت یا همان  Redirect ،راهنمایی به مکان جدید است. یعنی بازدید کننده به مکان جدیدی منتقل می شود. به عبارتی هر زمان شخص یا نرم افزاری به آدرسی وارد شود که ما نخواهیم، آن بازدید کننده را به آدرس جدید منتقل می کند. مدیران سایت مخصوصا در ارتباط با رعایت اصول سئو در کرج همیشه با ریدایرکت آدرس صفحات مختلف طراحی سایت در کرج سرو کار دارند.

کاربرد های ریدایرکت

یکی از کاربرد های ریدایرکت آن زمانی است که آدرس کل صفحات طراحی سایت و یا برخی از آنها تغییر یافته و خزنده های موتور های جستجوگر و کاربران سایت به آدرس های قدیمی وارد می شوند. و ما می خواهیم آن ها را به آدرس های جدید هدایت کنیم.

در طرفی دیگر کاربرد بعدی استفاده از دستورات ریدایرکت وقتی می باشد که برای یک صفحه از طراحی سایت در کرج، چندین آدرس متفاوت وجود داشته باشد. و به دلیل مشکل محتوای چندگانه یا Duplicate Content در سئو سایت، مجبوریم آدرس های اضافی را بر روی آدرس اصلی ریدایرکت کنیم.

به این معنا ایت که ریدایرکت صفحات را می توان به دو حالت کلی طبقه بندی و تقسیم کرد. که یکی از آن ها تغییر یافتن تمام صفحات سایت به آدرس های جدید می باشد. مانند زمانی که سایت ها به دامنه جدیدی منتقل شده است. و یا ساختار پیوند یکتای تمام لینک های طراحی سایت کرج را تغییر دادیم. در این مواقع با استفاده از یک دستور کلی، تمام صفحات سایت را به آدرس های جدید منتقل نیز می کنیم. همچنین حالت دیگر در زمانی می باشد که تنها یک یا برخی از آدرس های صفحات سایت تغییر یافته اند که در این حالت باید برای هر آدرس، یک دستور Redirect جدا نیز تعریف می شود.

و در این صورت وقتی به دیگر صفحه هایی که آدرس اشتباه دارند ریدایرکت به لینک اصلی می شوند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]