ریدایرکت و موارد کاربردی آن

خانه / آموزشی / ریدایرکت و موارد کاربردی آن

ریدایرکت و موارد کاربردی آن

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

معنای ریدارکت یا همان  Redirect ،راهنمایی به مکان جدید است. یعنی بازدید کننده به مکان جدید منتقل میشود. به عبارتی هر زمان شخص یا نرم افزاری به آدرسی وارد شود که ما نخواهیم، آن بازدیدکننده را به آدرس جدید منتقل کند. مدیران سایتمخصوصا در ارتباط با رعایت اصول سئو همیشه با ریدایرکت آدرس صفحات مختلف وب سایت سرو کار دارند.

یکی از کاربدهای ریدایرکت آن زمانی است که آدرس کل صفحات وب سایت و یا برخی از آنها تغییر یافته و خزنده های موتورهای جستجوگر و کاربران سایت به آدرس های قدیمی وارد می شوند و ما می خواهیم آن ها را به آدرس های جدید هدایت کنیم. کاربرد بعدی استفاده از دستورات ریدایرکتوقتیست که برای یک صفحه از سایت، چندین آدرس متفاوت وجود داشته باشد و به دلیل مشکل محتوای چندگانه یا Duplicate Content در سئو ، مجبوریم آدرس های اضافی را بر روی آدرس اصلی ریدایرکت کنیم.

ریدایرکت صفحات را می توان به دو حالت کلی طبقه بندی کرد که یکی از آنها تغییر یافتن تمام صفحات سایت به آدرس های جدید است.مانند زمانی که سایت به دامنه جدیدی منتقل شده یا ساختار پیوند یکتای تمام لینک های سایت را تغییر دادیم. در این مواقع با استفاده از یک دستور کلی، تمام صفحات سایت را به آدرس های جدید منتقل می کنیم. حالت دیگرزمانیست که تنها یک یا برخی از آدرس های صفحات سایت تغییر یافته اند که در این حالت باید برای هر آدرس، یک دستور ریدایرکت جدا تعریف شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]