رنگ مناسب طراحی سایت

خانه / آموزشی / رنگ مناسب طراحی سایت

رنگ مناسب طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

گاهی به ترکیبی از رنگها میرسیم  که حسی نو دارند! در حقیقت هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی تازه و جدید می گیرد. رنگ بندی وبسایت بخش بااهمیتی از طراحی گرافیک وب سایت است.اما برای انتخاب بهترین رنگهای چکار کنیم؟
ابزارها و سایتهای متنوعی برای راهنمایی در انتخاب ترکیب رنگی خوب وجود دارد؛ مثلا نرم افزار Adobe Kuler که نرم افزاری است برای همین کار. روش دیگراستفاده از وبسایت ColorLovers.com است. این وب سایت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است که میتوان در تشخیص بهترین رنگها از آن کمک گرفت تا ترکیبهای زیبای بیشتری را دید و برای طراحی وب سایت خود استفاده کرد.راه حل دیگری که وجود دارد دیدن وبسایت های حرفه ای است وبالابردن قدرت آنالیز رنگ برای خودتان است. برای پیداکردن این مهارت میتوانید به وبسایتهای  Template Monster یا Theme Forrest بروید و موضوعی که در نظرتان است را سرچ کنید تا رنگ بندیهای معقول و رایج در آن موضوع را ببینید.

رنگ‌ها می توانند احساسات را برانگیخته کنند : رنگ‌ها می‌توانند مردم را تحریک کنند و میتوانند به بینندگان سایت احساس آرامش دهند و آنها را خوشحال کنند . مثلا سایت هایی که برای تولید نوشیدنی هستند از رنگ های گرم استفاده می کنند تا باعث شوند شما به فکر نوشیدن بیوفتید .

استفاده از رنگ در یک وب سایت
چیدمان رنگ‌ها در یک وب‌سایت، چیزی فراتر و بیشتر از چینش رنگ‌های مورد علاقه در کنار هم و تبدیل کردن آنها به طرح است یعنی باید از رنگ ها به گونه ای استفاده کرد که پاسخگوی نیاز مشتریان باشد . پس باید مخاطبین خود را به خوبی بشناسید و از آنها این درک را داشته باشید که چه رنگ‌هایی می‌تواند  روی آنها تأثیرگذارتر باشد، بدین ترتیب  شما نیمی از راه را طی کرده‌اید زیرا اصلا اینطور نیست که با استفاده کردن  از یک رنگ بتوانید هر بازدید کننده‌ای را مخاطب ثابت وب‌سایت  خود کنید، پس بهترین روش این است که مشخص کنید کدام رنگ می‌تواند  شما را به هدفتان نزدیک کند .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]