تکامل الگوریتم های بهینه سازی سایت به سمت سئوی هوشمند

خانه / آموزشی / تکامل الگوریتم های بهینه سازی سایت به سمت سئوی هوشمند

تکامل الگوریتم های بهینه سازی سایت به سمت سئوی هوشمند

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

سئوی هوشمند

سئوی هوشمند

سئوی هوشمند ، دنیای سئو و بهینه سازی سایت با گسترش رسانه های اجتماعی، تغییرات بسیاری پیدا کرده و شبکه های اجتماعی را نیز در الگوریتم های خود لحاظ کرده است. 

آن دورانی که طراحی سایت ها مجبور بودند. تا با بهینه سازی محتوای سایت، دقت به کلید واژه ها و ساختن لینک، خود را به بالاترین رتبه های موتورهای جستجو برسانند، گذشته است.

ممکن است که فکر کنید ما با دیدی ساده به قضیه نگاه می کنیم. اما در کل، استراتژی های جدید سئو و بهینه سازی سایت، دیگر همانند سابق نیست. در واقع بسیار هوشمندتر شده است.

در این مقاله به مقایسه بین استراتژی ها و الگوریتم های جدید و قدیمی بهینه سازی سایت می پردازیم. و راهکارهای مختصری را برای همگام سازی سایت با سئوی جدید ارائه می دهیم.

On-Site SEO

با توجه به تغییرات به وجود آمده در سئو و استراتژی های بهینه سازی سایت، مسلما اهداف سئو هم دستخوش تغییر شده است. به عنوان مثال پیش از این، سئو دو معیار ترافیک و رنکینگ سایت را مورد هدف قرار داده بود.

اما این اهداف تغییر کرده و به اهداف هوشمندانه تر تبدیل شده است. اهداف جدید استراتژی های بهینه سازی سایت، تعاملات کاربران با سایت و آشکار بودن برند شما است.

در واقع صرف اینکه ترافیک سایت شما و یا رنکینگ آن در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. دیگر جزو اهداف بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به حساب نمی آید.

و در حقیقت اهداف گذشته به عنوان معیار و مؤلفه ای است که گویای تلاش شما است. به عبارت ساده تر، جایزه تلاش های شما در بهینه سازی سایت است.

افزایش ترافیک و رنکینگ سایت

افزایش ترافیک و رنکینگ طراحی سایت در کرج از مباحث سئو حذف نگشته، اما معنی کامل تری پیدا کرده. در واقع ترافیک و رنکینگ سایت به عنوان معیار سنجش اهداف جدید شما است. یعنی افزایش تعامل کاربران با سایت و مطرح کردن برند خود.

ترافیک و رنکینگ سایت، دیگر هدف نیست، معیاری برای رسیدن به اهداف جدید است.

سئوی قدیمی ایده دیگری نیز داشت. آن هم مهم بودن ترافیک ارگانیک و طبیعی از طریق موتورهای جستجو بود. اما از آنجایی که رسانه های اجتماعی نقش بیشتری را در هدایت ترافیک به اینترنت ایفا می کنند

این ایده نیز دستخوش تغییر شده و امروزه رسانه های اجتماعی نیز به عنوان معیاری اساسی در افزایش ترافیک سایت لحاظ شده است. و جزو مهمی در استراتژی های بهینه سازی سایت محسوب می گردد.

سرعت صفحه و سئوی هوشمند

سرعت صفحه به مدت زمانی اشاره دارد که طول می‌کشد تا بارگذاری یک صفحه انجام شود. صفحه‌ای که سریع بارگذاری می‌گردد در موتورهای جستجو از رتبه بالاتری برخوردار می باشد. به طور منظم عملکرد سایت خود را تحت نظر داشته باشید و از ابزارهای تحلیل سرعت سایت در طراحی سایت در کرج مثل PageSpeed Insights و Pingdom Speed Test برای بدست آوردن بینشی در مورد نحوه عملکرد سایت خود مورد استفاده قرار دهید.

رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری جهت رسیدن به اهداف جدید لحاظ گردیده اند.

سئوی قدیمی، از نظر علم و دانش تجزیه، تحلیل و تکنیکی محدودتر بود. اما استراتژی های جدید بهینه سازی سایت، دانش بازاریابی و تجزیه و تحلیل را ارج می نهد. در واقع دانش بازاریابی در سئوی جدید، تبدیل به یک مهارت کلیدی شده است.

محتوا

حال تغییراتی که در استراتژی های بهینه سازی محتوای طراحی سایت کرج اتفاق افتاده است را بررسی می کنیم. سئوی قدیمی، محتوا به منظور افزایش کلیک و بازدید از صفحه ایجاد می شد. اما محتوا باید افزایش تعاملات کاربران با سایت را هدف قرار دهد.

در واقع هدف اصلی ایجاد محتوا در سایت، افزایش تعاملات کاربر، نرخ تبدیل کاربران به مشتریان و همچنین درآمد کسب و کار از سایت می باشد.

در گذشته، محتوا فقط برای موتورهای جستجو ایجاد و بهینه سازی می شد. و نتیجه آن هم این بود که بدنه خود محتوا، تیترها، عناوین و سر تیترها به خوبی با کلمات کلیدی بهینه سازی شده بود.

اما در سئوی جدید، بهینه سازی باید برای کاربران صورت پذیرد. عناوین و تیترها باید بیشتر از گذشته جذاب باشند. و محتوا نیز باید از مصالحی استفاده کند تا تعاملات کاربران را را افزایش دهد. در سئوی جدید:

محتوا باید برای کاربران و مطلوب آنها ایجاد شود و باید جذاب، گیرا و مشوق کاربران به تعامل با سایت باشد.

سایت هایی که با استراتژی های بهینه سازی سایت قدیمی مطابقات داشتند تنها در موتورهای جستجو رقابت می کردند. در واقع رقابت هر سایت بر سر محتوا، فقط در موتورهای جستجو اتفاق می افتاد.

اما امروزه باید در محیط های وبلاگ هم صورت بپذیرد؛ برای اینکه ببینید چه کسی محتوایی ایجاد می کند. که ارتباط بیشتری با صنعت و زمینه کاری مربوطه دارد.

محتوای چه کسی از بار علمی بیشتری برخوردار است و چه کسی وبلاگ محبوب تری دارد. تمامی موارد بالا به شما کمک می کند که از طریق محتوا، برند خود را به خوبی معرفی کنید.

در استراتژی های جدید، تقاضای مردم و کاربران از اهمیت و اولویت بالاتری نسبت به تعداد آن ها برخوردار است. امروزه رسانه های اجتماعی به این مسئله بسیار کمک می کنند. وقتی شما محتوایی با کیفیت و مطابق خواسته و تقاضای مخاطبانتان ایجاد می کنید. به طور خودکار تعداد آن ها را هم می افزاید.

Off-Site SEO  سئوی هوشمند

اگر چه لینک بیلدینگ به طور کامل از بین نرفته، اما دستخوش تغییرات گردیده است. لینک بیلدینگ در گذشته مستلزم این بود که به صورت دستی وب سایت ها را به دایرکتوری ها اضافه کنید.

لینک خریداری کنید و یا در برنامه های تبادل لینک شرکت کنید. گوگل و دیگر موتورهای جستجو به این روش ها اخم کردند و برایشان ناخوشایند آمد. به همین علت لینک بیلدینگ دستخوش تغییر شد.

امروزه باید تمرکز را بر روی دریافت لینک های با ارزش از سایت ها و وبلاگ های مرتبط گذاشت.

به عبارت دیگر در استراتژی های جدید سئو، محتوا از تقدم بالایی برخوردار است. این محتوا است که می توان با بازاریابی و منتشر کردن آن در سایت های دیگر، کاربران را جذب و رنکینگ سایت را افزایش داد.

رسانه های اجتماعی

در دنیای جدید وب، رسانه های اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. و نقش بسیار مهمی را در سئو و بهینه سازی سایت ایفا می کنند. اما اگر بخواهید رسانه های اجتماعی را به خوبی در استراتژی های بهینه سازی طراحی سایت در کرج خود جای دهید باید به نکات زیر توجه کنید.

قانون: تگ ها همان کلمات کلیدی هستند.

قانون: از رسانه های اجتماعی فقط برای گسترش محتوای خود استفاده نکنید. بلکه از آن برای ایجاد ارتباط با کاربران حول محور موضوعی خاص که محتوای شما می باشد، استفاده کنید.

اهمیت این نکته امروزه کاملاً ملموس است، زیرا موتورهای جستجو نظیر گوگل، تعاملات کاربران و هواداران شما در صفحات اجتماعی شما را حس میکنند. و کاملاً نسبت به آن ها آگاه هستند.

به علاوه آن، هر چه تعداد افراد بیشتری در بحث هایی که با استفاده از محتوا به وجود می آورید شرکت کنند. تعداد افراد بیشتری به صورت بالقوه محتوای شما و همچنین حضور شما در محیط وب را می بینند و حس می کنند.

در سئوی جدید، معرفی و مطرح کردن برند شما تنها نباید از طریق مقالات و ثبت آن ها در سایت های مختلف صورت پذیرد. شما باید کاری کنید که نام برند شما به صورت فراگیر پخش شود. اینجا همان جایی است که اهمیت محتوا در سئوی جدید حس می شود.

هر چه محتوای شما بهتر باشد، مردم بیشتری آن را می پسندند و آن را به اشتراک می گذارند.

و نکته دیگر آن است که، هدف از کامنت گذاشتن انجام فرآیند بک لینک نیست. بلکه شرکت کردن در انجمن ها، بحث ها و تبادل نظر است. کامنت گذاشتن و یا اظهار نظر کردن در اصل به اشتراک گذاشتن تجربیات، کمک کردن به حل مشکلاتی است. که دیگران با آنها مواجه هستند و البته ایجاد رابطه و اعتبار شخصی است.


در رسانه های اجتماعی هر چه شما با کاربران و مردم بیشتر تعامل داشته باشید و در ارتباط باشید. نتایج بهتری در سئو و بهینه سازی سایت کسب می کنید. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]