بهبود بهینه سازی و سئوی شبکه های اجتماعی

خانه / آموزشی / بهبود بهینه سازی و سئوی شبکه های اجتماعی

بهبود بهینه سازی و سئوی شبکه های اجتماعی

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

سئوی شبکه اجتماعی

سئوی شبکه اجتماعی ،در گذشته رسانه های اجتماعی و سئو، دو اصل جداگانه محسوب می شدند. اما امروزه سئوی شبکه اجتماعی به یکدیگر وابسته شده و از اجزاء لاینفک می باشند.

شبکه های اجتماعی امروزه تأثیر قابل توجهی در نتایج جستجو دارند. شبکه های اجتماعی ترافیک طراحی سایت را افزایش می دهند. و هرچه ترافیک بیشتر باشد، تأثیر بیشتری بر روی رنکینگ جستجوی وب سایت خواهد داشت.

اما عنوان اصلی این مقاله به جنبه دیگری از رابطه داینامیک بین سئو و شبکه های اجتماعی توجه دارد. در حقیقت امروزه افراد بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی کسب و کار های مختلف را مورد جستجو قرار می دهند. در این مقاله درباره چگونگی بهینه سازی شبکه های اجتماعی و حضور کسب و کار ها در فضای آنلاین در بستر رسانه های اجتماعی صحبت خواهیم کرد.

راهکارهای بهینه سازی و سئو شبکه های اجتماعی

در یک شبکه اجتماعی، برند خود را بسازید.

میلیون ها کاربر روزانه هنگامی که در شبکه های اجتماعی خود مشغول فعالیت های گوناگون هستند. نام برند های مختلف را هم مورد جستجو قرار می دهند. اگر نامی از برند شما در این نتایج نباشد، قاعدتاً نام برند رقیب شما در این نتایج ظاهر خواهد شد. پس صفحه ای برای برند خود در شبکه های اجتماعی بسازید. در زیر تعدادی از شبکه های اجتماعی را نام می بریم:

  • FACEBOOK
  • TWITTER
  • GOOGLE PLUS
  • LINKEDIN

در صفحه اصلی وب سایت خود، آیکون شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید.

علاوه بر این که شما با داشتن حساب کاربری در رسانه های اجتماعی نظر همگان را جلب کرده و به چشم می آیید. الگو ریتم های جستجو هم دوست دارند در وب سایت شما که معتبرترین نماینده برند شما محسوب می شود. لینک مستقیمی به صفحه برند شما در شبکه های اجتماعی را ببینند.

پس لینک رسانه های اجتماعی مورد استفاده خود را در صفحه اصلی و همچنین در زیر منوی تمام صفحات طراحی سایت در کرج خود قرار دهید.

از پلاگین های به اشتراک گذاری اجتماعی در وب سایت خود مورد استفاده قرار دهید

به کاربران وب سایت خود این فرصت را بدهید تا کامنت بگذارند، like کنند، به اشتراک بگذارند. پلاس (+) کنند و با استفاده از پلاگین های رسانه های اجتماعی شما را در تمام صفحات وب سایت دنبال کنند.

هرچه تعاملات کاربران و عموم مردم با برند شما در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد. شانس ظاهر شدن برند شما در جستجوی شبکه های اجتماعی بیشتر خواهد بود.

در هر پستی از برند خود نام ببرید.

اجازه دهید تا جستجوی شبکه های اجتماعی مشاهده کنید. که هر پستی با هر عنوانی که می گذارید(مربوط به زمینه کاری شما)، به نام برند شما متصل است.

این کار سبب می شود دیگران هم به برند شما متصل شده و آن را بشناسند و تعاملات بیشتری با کاربران جدید داشته باشید.

Like ها، share ها، و followed های پست های خود را افزایش دهید.

این مسئله بدون اشاره کردن در این مقاله بسیار پر اهمیت می باشد. اما هنوز بسیاری از کسب و کار ها احساس می کنند که ایجاد یک حساب کاربری در رسانه های اجتماعی به تنهایی کافی می باشد. اگر قصد دارید در زمینه کاری خود، در جستجوی شبکه های اجتماعی به خوبی ظاهر شوید و پاداش و جوایز مالی را از آن خود نمایید.

باید در رقابت بین like ها، follows ها و share ها از همه سبقت بگیرید و جلو دار باشید. این امر به بازاریابی رسانه های اجتماعی هوشمند نیاز دارد که این امر هر چند ممکن است پر هزینه باشد. اما سرمایه گذاری ارزشمند و سود آوری است و قادر است به بهینه سازی شبکه های اجتماعی شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو به صورت مستقیم

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو (The Impact Of Social Media Networks On SEO) سایت قادر می باشد مستقیم یا غیر مستقیم باشد. در ادامه چند مورد از این تاثیرات را که به صورت مستقیم بر روی سئو طراحی سایت در کرج مشخص می‌شوند، بیان شرح میدهیم

  • افزایش تعداد بازدید از بک لینک‌ها
  • توجه به برند و لایک شدن توسط کاربران
  • معرفی برند شما توسط کاربران به یکدیگر

هیچ ربط مشخصی بین فعالیت در لینکدین و رتبه وب‌سایت‌ها و طراحی سایت ها وجود ندارد

با بررسی کردن تاثیر سیگنال‌های لینکدین در رتبه‌بندی 10 وب‌سایت اول نتایج جستجو پی میبریم که هیچ ارتباط خطی میان فعالیت در این شبکه اجتماعی و رتبه سایت‌ها وجود ندارد و تقریبا نتایج حاصل از آن نامنظم می باشد. هرچند به طور مقطعی در رتبه‌های 6 تا 8 یک ارتباط خطی دیده می شود اما در کل در مجموع 10 رتبه نخست، نتیجۀ خاصی از نمودار میله‌ای زیر نمی‌توان حاصل کرد و تنها می‌توان گفت که رتبه‌های اول نتایج به‌طور میانگین از سیگنال‌های بیشتری در لینکدین برخوردارند.

نتیجه

پوشش دهی پایه های اساسی و بهینه سازی و سئو شبکه های اجتماعی نه تنها به رنکینگ طراحی سایت کرج شما در نتایج جستجو در داخل هر شبکه اجتماعی کمک می کند. بلکه بر سئوی کلی و رنکینگ گوگل هم تأثیر می گذارد. هر چه در جستجوی شبکه های اجتماعی عملکرد بهتری داشته باشید، در دراز مدت، در جستجوی گوگل هم عملکرد بهتری خواهید داشت.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]