بازاریابی آنلاین در یك كلام؛جلب رضایت مشتری

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / بازاریابی آنلاین در یك كلام؛جلب رضایت مشتری

بازاریابی آنلاین در یك كلام؛جلب رضایت مشتری

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین، بازاریاب آنلاین در طراحی سایت بايد بازاری را انتخاب كند كه بتواند نیازهای آن را به بهترین شكل تامین نماید. از سوی دیگر، بازاریاب میتواند كالاهایی را تولید و به این بازار عرضه كند كه موجب افزایش ارزش مورد نظر مشتری گردد. كه فروش شركت بالا میرود.

هدف بازاریاب این است كه جذابیتها و نیازهای بازارهای خاص را درك و بازاری را انتخاب كند كه بتواند نیازهای آن را به بهترین شكل تامین نماید.

از سوی دیگر، بازاریاب آنلاین میتواند محصولات و كالاهایی را تولید و به این بازار عرضه كند. كه موجب افزایش ارزش مورد نظر مشتری گردد و او را ارضا كند، كه در نتیجه فروش شركت بالا میرود و سود به دست میآید.

بسیاری از مردم چنین می اندیشند كه بازاریابی آنلاین تنها به معنی فروش و تبلیغ است. اگر بدانیم كه فروش و تبلیغ، فقط بخش نمایان (علامت بزرگ) بازاریابی آنلاین است جای شگفتی نیست.

امروزه نباید بازاریابی آنلاین را به مفهوم قدیمی آن یعنی فروش – معرفی محصول و فروش – در نظر آورد. بلكه باید به مفهوم نوین آن یعنی برآوردن نیازهای مشتری، توجه كرد. اگر بازاریاب بتواند نیازهای مشتری را درك كند.

در بازاریابی آنلاین، جلب رضایت مشتری یکی از مهمترین عوامل برای موفقیت است. برای جلب رضایت مشتری در بازاریابی آنلاین، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

  1. ارائه اطلاعات دقیق و کامل در مورد محصولات و خدمات: مشتریان با داشتن اطلاعات دقیق و کامل، بهترین تصمیم را برای خرید محصولات و خدمات خود می‌گیرند.
  2. ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه: تخفیفات و پیشنهادات ویژه می‌توانند مشتریان را جذب کنند و باعث افزایش فروش شوند.
  3. ارائه بهترین خدمات پس از فروش: ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان، شامل پاسخ به سوالات و مشکلات آنها، می‌تواند باعث رضایت بیشتر مشتریان شود.
  4. ارائه اطلاعات دقیق در مورد شیوه‌های پرداخت و ارسال: ارائه اطلاعات دقیق در مورد شیوه‌های پرداخت و ارسال، در افزایش اعتماد مشتریان به فروشگاه شما موثر است.
  5. استفاده از بازخورد مشتریان: بازخورد مشتریان در مورد محصولات و خدمات، به شما کمک می‌کند تا ایرادات و نواقص را برطرف کنید و باعث افزایش رضایت مشتریان شوید.
  6. ارائه محتوای با کیفیت: ارائه محتوای با کیفیت در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی، به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را جذب کنید و باعث افزایش اعتماد مشتریان فعلی شوید.
استفاده از این راه‌ها به شما کمک می‌کند تا رضایت مشتری را در بازاریابی آنلاین جلب کنید و به موفقیت در فروش و توسعه کسب و کار خود برسید.

روش های بازاریابی

یکی از روش‌های مهم بازریابی آنلاین، استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا طراحی سایت است. با توجه به تعداد بالای کاربران فعال در این شبکه‌ها، بازاریابان می‌توانند از این فضا برای جذب مشتری و افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنند. این روش باعث افزایش شناخت برند و ارتباط مستقیم با مشتریان نیز می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های بازریابی آنلاین، استفاده از تبلیغات پرداخت به کلیک (PPC) است. در این روش، بازاریابان برای نمایش تبلیغات خود در صفحات موتورهای جستجو و شبکه‌های تبلیغاتی پول پرداخت می‌کنند. این روش باعث جذب کاربران به طراحی سایت در کرج و افزایش ترافیک آن می‌شود.

با توجه به رقابت بالای بازار آنلاین، تحلیل داده‌ها و بهبود روش‌های بازریابی ضروری است. با استفاده از ابزارهای تحلیل داده، بازاریابان می‌توانند عملکرد تبلیغات و بازدید سایت را بررسی کنند و روش‌های بهبود آن‌ها را پیدا کنند. به همین دلیل، تحلیل داده‌ها یکی از مهمترین قسمت‌های بازریابی آنلاین است.

قیمت گذاری محصولات

محصولاتی را تولید و به بازار مصرف ارایه نماید كه از بالاترین ارزش برخوردار باشند. و قیمت گذاری، توزیع، ترویج و تبلیغ را به روشی كارساز انجام دهد، به طور حتم محصولات به راحتی به فروش خواهند رفت.

بنابراین فروش و تبلیغ، تنها بخشی هستند از معجون بازاریابی آنلاین . معجون به معنی مجموعه ای از ابزار و وسایل بازاریابی آنلاین كه با هم بر روی بازار اثر میگذارند.

بنابراین میتوان بازاریابی آنلاین در طراحی سایت در کرج را نوعی فرایند اجتماعی و مدیریتی دانست كه به وسیله آن افراد و گروه ها فارغ از مرزبندیهای رایج جغرافیایی و نژادی میتوانند از راه تولید و مبادله محصولات و ارزشها با دیگران، نیازها و خواسته های خویش را مرتفع سازند.

اما سرانجام، مفهوم بازار ما را به مفهوم بازاریابی آنلاین باز میگرداند. بازاریابی آنلاین به معنی اداره كردن بازارها برای پدید آوردن داد و ستد به منظور ارضای نیازها و خواستهای انسان است.

بنابراین یك بار دیگر به تعریف بازاریابی آنلاین توجه میكنیم: آن فرایندی است كه فرد و گروه از طریق تولید كالا و خدمت و داد و ستد محصول (آنچه از نظر مشتری دارای ارزش است) نیازها و خواستهای خود را تامین میكند.

فرایند داد و ستد نیاز به كار دارد:

فروشنده باید در جستجوی خریدار برآید. نیازهای او را شناسایی كند. كالا و خدمات مناسبی را طرح ریزی و قیمت آنها را تعیین نماید. آنها را ترویج و تبلیغ كرده در انبار بگذارد و تحویل دهد.

فعالیتهای اصلی بازاریابی آنلاین عبارتند از : تحقیق، تولید محصول، برقرار كردن ارتباط،توزیع، قیمت گذاری و ارایه خدمات. اگر چه معمولا ما چنین می اندیشیم كه بازاریابی آنلاین به وسیله فروشندگان انجام میشود.

ولی خریداران هم فعالیت های بازاریابی آنلاین در طراحی سایت کرج را انجام میدهند. هنگامی كه مصرف كننده ای در صدد یافتن كالایی برمی آید. كه با قیمت مورد نظر به آن نیازمند است <بازاریابی آنلاین> میكند.

هنگامی كه مسئولان خرید شركت در جستجوی فروشندگانی برمی آیند و در مورد شرایط مورد نظر با آنها چانه میزنند <بازاریابی> می كنند.

●شناخت نیاز مشتری، ركن بازاریابی آنلاین مدرن

خواستهای مردم تقریبا نامحدود، اما منابع محدود است. خواست، گونه ای از نیاز است كه در اثر فرهنگ و شخصیت فردی متاثر از فضای فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی حاكم بر محیط زندگی افراد شكل میگیرد.

بنابراین آنها با توجه به مقدار پولی كه دارند محصولاتی را انتخاب میكنند. كه دارای بیشترین ارزش باشد و به بهترین شكل ممكن نیازهای آنها را برآورده سازد. اگر خواست، با پشتوانه قدرت خرید همراه باشد به صورت “تقاضا” درمی آید.

مصرف كنندگان محصول را به عنوان مجموعهای از امتیازات میپندارند. و محصولاتی را انتخاب میكنند كه در ازای پولی كه میدهند بهترین باشد.

بنابراین سیستم چاپ دیجیتال به معنی سیستمی با قیمت تمام شده كمتر و برای تیراژهای محدود و حداكثر ۳ رقمی در زمانی كوتاه است. دستگاه چاپ ۴ و ۵ و … رنگ افست سیستمی با كیفیت تر و گرانقیمت برای كارهای با تیراژ بالاست.

بیشترین مزایا

افراد با توجه به میزان امكانات و خواسته های خود محصولاتی را درخواست می كنند. كه بیشترین مزایا را به آنها برساند و بر میزان رضایت مندی آنان بیفزاید.

بازاریابان برجسته همواره درصدد شناسایی نیازها، خواسته ها و تقاضای مشتریان خود میباشند. آنها در مورد مصرف كننده تحقیق میكنند. گروهها را مورد توجه قرار میدهند.

شكایتهای مشتریان را تجزیه و تحلیل و بررسی مینمایند. تضمین های لازم را میدهند و در باره هر نوع خدمات، داده هایی را جمع آوری میكنند. آنها آموزش میبینند تا همواره گوش به زنگ نیازهای برآورده نشده مشتریان باشند.

اگر شركتی بتواند به نیازها و خواستهای مشتریان پی ببرد در واقع برای طرح ریزی استراتژی های بازاریابی آنلاین آنلبه یافته های مهمی دست خواهد یافت.

به عنوان مثال، بانكها در آمریكا به خوبی میدانند كه هر آمریكایی در ماه ۲۴ چك صادر میكند. و شركتهای تولید كننده دارو از این امر آگاهی دارند. كه در سال ۵۲ میلیون قرص آسپرین و ۳۰ میلیون قرص خواب آور در آمریكا مصرف میشود.

مثال

هر آمریكایی هر سال ۱۵۶ ساندویچ همبرگر، ۹۵ ساندویچ سوسیس، ۲۸۳ تخم مرغ، ۵ پوند ماست، ۵ پوند نشاسته، ۲پوند ارده، ۲۶ بسته ذرت بو داده و … مصرف میكند. شركت تولید كننده جارو برقی (هوور) دستگاه زمان سنج به این جاروها نصب كرد.

تا ببیند مردم به چه اندازه از آنها استفاده میكنند و به این نتیجه رسید كه در هر هفته ۳۵ دقیقه از این دستگاه استفاده میشود. هر دستگاهی در سال ۴ كیلو گرد و خاك جمعآوری میكند و هر دستگاهی در سال از ۶ كیسه استفاده میكند.

در واقع تقریبا آنچه ما مصرف میكنیم به صورت دقیق تحت كنترل تولید كنندگان است.
بنابراین بیشتر شركتهایی كه در زمینه بازاریابی آنلاین فعالیت میكنند پاسخهایی را درباره نوع، مكان، زمان و چگونگی تقاضاهای مشتریان میدانند.

اطلاعات جزیی به تدریج انباشته میشود و برای طرح ریزی استراتژی های بازاریابی مطالب مهمی در اختیار دست اندركاران قرار میگیرد.بازاریابان برای اینكه بر تقاضای مشتریان اثر بگذارند.

باید درباره یك پرسش دیگر هم پاسخ مناسبی بدست آورند و آن این است: پس از آگاهی از چه، كجا و چگونه بودن تقاضا آنها باید در مورد علت ها (چه چیز باعث میشود كه ما خواهان چیزهایی شویم كه میخریم؟) هم بدانند. و این سخت ترین پرسشی است كه باید به آن جواب داد.

●مشكل <نزدیك بینی در بازار>

اشتباه بسیاری از ارایه دهندگان كالا یا خدمات (محصول) این است. كه بیشتر توجه خود را معطوف به فیزیك محصولاتی كه به مردم ارایه میدهند می نمایند. و به منافع و مزایای ناشی از آن محصولات توجه نمی نمایند.

چنین به نظرمی سد كه آنها خود را فروشنده محصول میدانند و نه برآورنده نیازهای مصرف كننده. تولید كنندهای كه پوسترهای تبلیغاتی مواد غذایی یا كتاب و… چاپ و تولید میكند.

چنین می اندیشد كه مشتری پوستر یا كتاب و یا هر آنچه او سفارش میدهد نیاز دارد. ولی واقعیت این است كه او میخواهد نوعی مواد غذایی یا كتابی در زمینه مشخص را به مردم معرفی و ارایه كند و چنین نیازی دارد.

می توان گفت كه این دسته از ارایه دهندگان محصول و فروشندگان به مشكل <نزدیك بینی در بازاریابی آنلاین> دچار شده اند. آنان چنان خود را شیفته محصولات خود میسازند. كه تنها به خواسته های كنونی مصرف كننده توجه میكنند. و نیازهای اصلی او را نمیبینند.

این دسته از فروشندگان متوجه نیستند. كه محصول فیزیكی چیزی جز وسیله یا ابزاری برای حل مساله مصرف كننده نیست. اگر محصول جدید یا با كیفیت بهتری عرضه شود كه مشتری با قیمت كمتری بتواند با آن نیازش را برطرف سازد.

این دسته از فروشندگان به دردسر خواهند افتاد. و مشتریانی كه چنین نیازی داشته باشند خواستار این محصول جدید خواهند بود.

●ارزش، معیار انتخاب

در بازار داد و ستد، غالبا مشتری با مجموعهای از محصولات یا خدمات ارایه شده مواجه میشود. كه میتوانند عامل ارضای نیازهای معینی از او باشند.

در اینجا این سوال مطرح میشود كه او چگونه باید در میان این حجم محصولات یكی را انتخاب كند؟ پاسخ این كه برداشتی كه وی از ارزش محصولات و خدمات عرضه شده خواهد داشت، معیار انتخاب نهایی و خرید او خواهد بود.

ارزش برای مصرف كننده یعنی تفاوت میان ارزش حاصل از داشتن و به مصرف رسانیدن یك محصول و هزینه هایی كه لازم است. او در راه كسب آن بپردازد. هنگامی كه مشتری در مقام تصمیم قرار میگیرد.

كه آیا از خدمات فلان آژانس خدمات چاپ یا شركت تبلیغاتی و … استفاده نماید. یا خیر، میزان پول، تلاش و هزینه های روانی را كه باید در این راه به مصرف برساند تا به ارزشهای خاصی كه به تصور خود به آنها دست مییابد. با هم مقایسه میكند.

گذشته از این، او ارزش كار كردن با این شركت را با شركتهای دیگری كه در همین زمینه كار میكنند. مقایسه میكند و آنگاه سازمانی را انتخاب میكند. كه ارزش و اعتبار بیشتری به او ببخشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 5]