بازاریابی اینترنتی – چگونگی تبلیغات در فیس بوک

خانه / آموزشی / بازاریابی اینترنتی – چگونگی تبلیغات در فیس بوک

بازاریابی اینترنتی – چگونگی تبلیغات در فیس بوک

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

تبلیغات در فیس بوک

تبلیغات در فیس بوک ، وجود تعداد فزایندهء کسب و کارهای اینترنتی در حال اجرا و کمپین های تجاری در فیس بوک، نشان دهندهء واقعیت این امر است. که فیس بوک یک فضای بسیار محبوب با تعداد زیادی کاربر و بازدیدکننده می باشد.

هدف قرار دادن کاربران اینترنت در فیس بوک واقعاً کار بسیار ساده ای می باشد. با این حال به منظور موفقیت در این کار، بسیار پر اهمیت است. که بدانید انجام تبلیغات در فیس بوک اساساً با دیگر تبلیغات اینترنتی و همچنین بازاریابی اینترنتی در موتور جستجو متفاوت می باشد.

این تفاوت همان چیزی است که انجام تبلیغات در بزرگترین طراحی سایت شبکه های اجتماعی را کمی دشوار و رقابتی می نماید. همانطور که احتمالاً می دانید، هنگامی که فردی در یکی از موتورهای جستجوی برتر مانند گوگل و یاهو جستجو می کند.

با استفاده از کلمات کلیدی خاص، آگهی های تبلیغاتی مرتبط نیز نمایان خواهد شد. کاربر می تواند بر روی این تبلیغات کلیک کرده (البته اگر جذابیتی داشته باشد.) و به سایت دیگری منتقل می شود. این همان چیزی است که کاربر انتظار رخ دادن آن را دارد.

اما زمانی که افراد از فیس بوک استفاده می کنند. در اصل برای معاشرت به آنجا می روند. که به عکسهای افراد نگاهی بیاندازند، وضعیت به روزرسانی آنها را بررسی کنند و یا دوستان یکدیگر و دیگر مسائل را ببینند.
در پایین انواع مختلف تبلیغات در فیسبوک را در طراحی سایت در کرج نام میبریم.

  • تبلیغ عکس Image ads
  • تبلیغات ویدئویی Video ads
  • تبلغات ویدئویی بنری Video poll ads
  • تبلیغ گردشی Carousel ads
  • تبلیغات نمایشی به صورت اسلاید Slideshow ads
  • تبلیغ کلکسیونی Collection ads
  • تبلیغات (تجربه سریع) Instant Experience ads

کاربران فیس بوک

به طور کلی برای ماندن و چرخیدن در فیس بوک برنامه ریزی کرده اند. و اصلاً تمایلی ندارند که با کلیک بر روی تبلیغات از فیس بوک خارج شده و یا دور شوند.

برای نشان دادن اینکه چگونه می توانید در بخش بازاریابی اینترنتی در فیس بوک موثر عمل کنید. اجازه دهید بگویم شما در حال تلاش برای دستیابی یک مکمل هستید.

که بتواند به شما در حفظ و نگهداری تجارت تان کمک کند. با تبلیغات اینترنتی در فیس بوک می توانید سنین مختلف، جنسیت و مکانهای مختلفی که می خواهید دیده شوید را مورد هدف قرار دهید.

به عنوان مثال اگر می خواهید که تبلیغات شما توسط مردان 24 ساله در آمریکا دیده شود. که علاقمند به ژیمناستیک، تناسب اندام، بدنسازی و … هستند. تبلیغات شما در فیس بوک توسط این گروه از کاربران فیس بوک دیده می شود.

یک تبلیغ ایده آل در فیس یوک شامل تصاویر، عبارات جذاب و یا بیانیه هایی است که توجه گروه مورد هدف در کاربران فیس بوک را جلب می نماید.

نکات مهم

این مسئله بسیار مهم است که تبلیغ شما به روز و تازه باشد. زیرا تبلیغات کهنه شده و به طرز چشم گیری از نظرها دور می ماند. به یاد داشته باشید. که هدف اصلی شما همان گروه همیشگی از افراد هستند. و اگر هر روز همان آگهی همیشگی به نمایش درآید. جذابیت تبلیغ شما به طرز وحشتناکی کاهش می یابد.

شما مطمئناً می توانید در دراز مدت همان خدمات و یا کالاهای همیشگی را به فروش برسانید. اما تبلیغات فیس بوکی خود را به طور منظم برای دریافت کلیک تغییر داده و به روز نمایید. 

با توجه به این واقعیت که کاربران فیس بوک تمایلی به ترک صفحهء فیس بوک را ندارند، باید بدانید که کاربران را به کجا هدایت کنید. انتقال کاربران به طور مستقیم به طراحی سایت در کرج اصلی، بهترین گزینه نمی باشد.

اکثر کاربران در فیس بوک بعد از کلیک بر روی تبلیغات و باز شدن صفحهء جدید به سادگی صفحهء باز شده را می بندند. زیرا نمی خواهند از فیس بوک دور شده و یا خارج شوند.

طرفداران وبسایت

این امر باعث می شود روشی را انتخاب کنیم که بازاریابی اینترنتی فیس بوک به خوبی کار کند. و کاربران را به صفحهء طرفداران وب سایت مورد نظر هدایت کرده و آنها را به گزینهء “خریداری کن” نزدیکتر می کند.

با کلیک کردن بر روی این دکمه، کاربر از فیس بوک خارج شده. و البته بدیهی است که این نکتهء بسیار خوبی است. زیرا که هر شخصی که بر روی “خریداری کن” کلیک کند به منزلهء این است که علاقمند به خرید می باشد.

در نتیجه تبلیغات در فیس بوک به شدت متفاوت از تبلیغات در گوگل می باشد. افراد برای دسترسی به اطلاعات در گوگل حضور پیدا می کنند. از سوی دیگر کاربران فیس بوک به قصد رفتن به دیگر طراحی سایت کرج ها به فیس بوک نمی روند. 

و در نهایت تبلیغات شما در فیس بوک باید بسیار جذاب باشد. به طوری که کاربران برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما تمایل به کلیک پیدا کنند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]