ایجاد یک اثر هنری در دنیای وب از طریق ساخت سایت

خانه / آموزشی / ایجاد یک اثر هنری در دنیای وب از طریق ساخت سایت

ایجاد یک اثر هنری در دنیای وب از طریق ساخت سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

دنیای ساخت سایت

دنیای ساخت سایت ، دنیای مجازی وب، دنیای بسیار وسیعی است. در واقع یک گالری هنری است که هزینهء ورودی ندارد. طراحان وب سایت هم در نوع خود هنرمندانی متفاوت هستند. مثل همهء هنرمندان، تمامی طراحی های وب سایت های این طراحان به درستی کار نمی کند.

نوع دنیای ساخت سایت بعضی از وب سایت ها واقعاً آزار دهنده است. مثلاً فرض کنید برخی از نقاشان واقعاً به رنگ آبی علاقه دارند.

اگر در هر قطعهء هنری از این رنگ استفاده کنند، دیگر آثار آنها چشم ما را تحریک نخواهد کرد. در واقع تمایل و حوصلهء دیدن هنر آن هنرمند را نخواهیم داشت.

ساخت سایت نیز به همین صورت خواهد بود. به عنوان یک توسعه دهندهء وب سایت، باید اطمینان حاصل فرمایید که “هنر” شما برای هر یک از مشتریان متفاوت می باشد. همچنین باید از اشتباهات رایج که باعث منحرف شدن توجه افراد از محصولات و خدمات می شود، اجتناب نمایید.

چیز های زیادی هستند که هنگام طراحی سایت در کرج و برای اطمینان از مناسب بودن یک وب سایت کامل برای مشتری، باید به درستی، واضح و روشن مشخص باشند. حال در این مقاله به 5 مورد از مزاحم ترین تکنیک های ساخت سایت می پردازیم:

1- استفاده از رنگ هایی که برای چشم آزار دهنده هستند.

اگر مشتریان شما اصرار به استفاده از تمامی رنگهای رنگین کمان در طراحی سایت کرج خود دارند. این وظیفهء شماست که آنها را مجاب نمایید. که این کار در ساخت سایت درست نمی باشد.

رنگ هایی که بسیار روشن و یا بیش از حد تیره هستند. برای پیشبرد کار مشتریان اصلاً مناسب نمی باشند.

حتی اگر مشتری شما صاحب یک سیرک باشد. باید طراحی سایت آن به صورتی باشد که بیش از 3 رنگ در آن به کار نرود. استفادهء بیش از سه رنگ واقعاً تکنیک مناسبی در ساخت سایت نمی باشد.

2- استفاده از موسیقی های پس زمینه در ساخت سایت

هیچ چیز بدتر از این نیست که در سرتاسر کل یک وب سایت یک صدا، مداوم تکرار شود. بدتر از آن با هر کلیک در صفحات مختلف و باز شدن صفحهء جدید، آن موسیقی از ابتدا پخش شود. تکرار یک آهنگ کامل در وب سایت نیز باعث دلخوری مطلق بیننده خواهد شد.

3- اشتباهات املایی

شما با استفاده از یک کامپیوتر و با به کار گیری یک دکمهء “بررسی املایی” می توانید از محتوای وب سایت خود مطمئن شوید. هیچ چیز بدتر از اشتباه بودن دستور زبان، نشانه گذاری های نادرست و یا تلفظ نادرست در ساخت سایت نیست.

قبل از هر بارگزاری و به روز رسانی هر متنی، چندین بار تمامی متنها را چند نفره چک کنید. حتی اگر مشتری متنی برای وب سایت خودش فراهم کرده. به درست بودن آن اکتفا نکرده و آن را مجدداً بررسی نمایید.

همیشه 2تا3 بار در زمانهای مختلف به بررسی یک متن بپردازید. مشتریان شما از اینکه خطاهای قابل مشاهدهء متون وب سایت آنها را بررسی و رفع نمودید. حتماً از شما تشکر خواهند کرد.

4- اندازهء فونت

اگر در طراحی سایت در تمامی محتوای وب از حروف بزرگ استفاده شده باشد، افراد احساس خیلی بدی به آن سایت پیدا می کنند. به نظر می رسد آن وب سایت در حال فریاد زدن است.

اما به کار بردن حروف با سایز کوچک به صورتی که تمامی متن وب سایت حروف کوچک باشد. افراد احساس می کنند که شما در حال نجوا کردن هستید.

بهترین روش استفاده از سایز معمولی با نشانه گذاری به موقع در ساخت سایت می باشد. به این ترتیب با استفاده از سایز و فونت نرمال در متون وب سایت، بیننده احساس راحتی کرده و از برقراری ارتباط با سایت شما لذت خواهد برد.

5- استفاده از لینک های چشمک زن و pop up های ویندوز 

این آیتم ها در وب سایت مانند دریافت ایمیل های ناخواسته در صندوق پستی شماست. در واقع اطلاعات بیهوده را از طریقی که به نظر شما اطلاعات مهمی بیاید، به بیننده می رساند.

از استفاده از pop up های ویندوزی و لینک های چشمک زن برای جلب توجه مخاطب در طراحی سایت تان جداً خودداری نمایید. زیرا این روش فقط برای بازدیدکننده مزاحمت ایجاد می نماید.

به یاد داشته باشید که ساخت سایت تماماً در مورد این است. که طراحی وب سایت شما در چشم افراد چگونه به نظر می رسد. اطمینان حاصل فرمایید که هنر شما در ساخت سایت، مسیر انحرافی برای بازدیدکنندگان وب سایت مشتریان شما ایجاد نخواهد کرد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]