اهمیت تبلیغات در اینترنت

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / اهمیت تبلیغات در اینترنت

اهمیت تبلیغات در اینترنت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

اهمیت تبلیغات اینترنت

اهمیت تبلیغات اینترنت ، مراجعین وب هدفمند هستند. و به تبلیغاتی که به هدف آنها مربوط نشود، توجهی نمی کنند. برای موفقیت، آگهی ها باید با اهداف و آنچه در ذهن کاربران است، هماهنگ باشد.

دلایل مختلفی برای عدم موفقیت تبلیغات روی وب وجود دارد. اما این موضوع زمانی قابل توجه است که آگهی به موضوع مورد علاقه کاربر مرتبط باشد. و باز هم شکست بخورد. چرا این اتفاق می افتد؟
برای شروع باید علل موفقیت تبلیغات متنی در موتورهای جستجو را بررسی کنیم.

هر کاربری به دنبال یک هدف است. ممکن است دنبال اطلاعاتی درباره دوربینهای دیجیتال باشد. یا بخواهد کتابی خریداری کند. در هر صورت، توجه کاربر کاملا به مسائلی معطوف است که به نحوی او را به هدف خود می رساند.
هنگامی که کاربر عنوانی برای جستجو وارد می کند. موتور جستجو آگهی هایی را که مستقیما مربوط به موضوع جستجو باشد، برمی گرداند. بنابراین کاربران آنها را مشاهده و دنبال می کنند.

حتی این گونه آگهی ها موثرتر از نتایج دیگر جستجو هستند زیرا نشان دهنده اعتبار تبلیغ کننده و علاقه او به جذب مشتریان است.

تبلیغات در اینترنت به دلیل اهمیت بسیار زیادی که در جذب مشتریان و افزایش فروش دارد، به عنوان یکی از مهمترین راه‌های تبلیغاتی در دنیای امروز مطرح است. با توجه به رشد روزافزون تعداد کاربران اینترنت و طراحی سایت های گوناگون در جهان، تبلیغات در اینترنت به عنوان یکی از مهمترین راه‌های تبلیغاتی در دسترس قرار گرفته است.

اهمیت تبلیغات در اینترنت به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد، بسیار بیشتر از سایر روش‌های تبلیغاتی مثل تراکت، بنر و…. است. برخی از مزایای تبلیغات در اینترنت عبارتند از:

. هدفمندی بالا: با توجه به این که تعداد کاربران اینترنت روز به روز در حال افزایش است، تبلیغات در اینترنت به دلیل قابلیت هدفمندی بسیار بالایی که دارد، می‌تواند باعث جذب مشتریان متناسب با نیازها و سلایق شما شود.

هزینه کمتر: تبلیغات در اینترنت به دلیل هزینه کمتری که دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا با هزینه کمتری به تعداد بیشتری از مخاطبانتان دسترسی داشته باشید.

امکان انتشار سریع: با توجه به این که تبلیغات در اینترنت به سرعت بسیار بالایی انتشار می‌یابند، می‌تواند به شما کمک کند تا به طور سریع‌تر به بازار خود دسترسی داشته باشید.

با توجه به این موارد، می‌توان گفت که تبلیغات در اینترنت به دلیل اهمیت بسیار زیادی که در جذب مشتریان و افزایش فروش دارد، به عنوان یکی از مهمترین راه‌های تبلیغاتی در دنیای امروز مطرح است.

● نشانه گرفتن اهداف کاربر

متوجه شدیم که رمز موفقیت تبلیغات مطابق بودن آن با اهداف کاربر است. برای رسیدن به این مقصود، آگهی های متنی روش موثری است. تبلیغات گرافیکی نگاه بیننده را به خود جذب می کند.

اما تبلیغات هدفمند تضمینی برای جلب توجه و ذهن بیننده است. بنابراین باید مسائل جانبی و نمایشی نامربوط را کنار بگذارید و بسیار صریح موضوع فروش خود را به اطلاع بیننده برسانید.

البته به همراه یکی لینک به صفحه ای که اطلاعات جزئی درباره محصولات در آن قرار دارد. انتظار انتقال تمام اطلاعات از طریق یک آگهی بسیار غیر منطقی است و کسانی که سعی دارند مطالب زیادی را به زور در یک تبلیغ کوچک بگنجانند، منافع ابرمتنها را از دست می دهند.

آگهی هایی که در مواقع مختلف ناگهان ظاهر می شوند یا تبلیغ در طراحی سایت های خبری و دیگر سایت ها بسیار وسوسه کننده است اما با این کارها موفق نمی شوید زیرا در راستای هدف بیننده پیش نمی روید.

کاربران اکنون می خواهند خبری را مطالعه کنند یا مشغول هر کار دیگری هستند که به خاطر آن به طراحی سایت در کرج آمده اند و تبلیغات در این زمان حتی اگر کشش زیادی داشته باشند، مورد توجه واقع نمی شوند.

و هنگامی که کار آنها به اتمام می رسد و آماده دریافت تبلیغات هستند، آن آگهی ها دیگر وجود ندارند.

● مزایای ثبات

بسیاری مواقع پیش آمده است که مشغول انجام کاری روی طراحی سایت در کرج هستیم و متوجه آگهی جالبی می شویم. این اتفاق معمولا در زمانهای مرده ای که منتظر باز شدن صفحه جدیدی هستیم پیش می آید.

یک پیغام روانی در ذهن ما ایجاد می شود که برگردیم و آن را ببینیم. اما حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است؟ در برگشت آگهی دیگری در آن محل قرار دارد و این مغایر با یکی از اصول اولیه طراحی مناسب است : ثبات.

مکینتاش در سال ۱۹۸۴، به طراحان توصیه کرد که اطلاعات را به طور ناگهانی از کاربران نگیرند. این مسئله مصداقهای متفاوتی دارد، ذهن کاربران در صورت مواجه شدند با ظاهر متفاوت یک صفحه مغشوش خواهد شد.

مثلا زمانی که در حال خواندن روزنامه هستید، صفحه ها را برمی گردانید و داستان را دنبال می کنید و ناگهان چشمتان به آگهی جذابی می افتد به احتمال زیاد به خواندن خبر ادامه می دهید.

طراحی وبسایت

اما پیامی در ذهنتان حک می شود که بعدا برگردید و آنرا ببینید. در برگشت هنوز هم آگهی در محل قبلی وجود دارد. وب سایت ها هم باید به همین ترتیب عمل کنند. نباید میان کار مردم مزاحم آنها شد.

باید به نحوی به آنها امکان داد تا بعدا به آن مراجعه کنند. حتی اگر از آن صفحه خارج شده باشند. مثلا می توان در محل مخصوص تبلیغات دکمه ای قرار داد که ده آگهی آخر را نمایش دهد.

ما پیش گویی می کنیم که با این کار موفقیت آگهی ها افزایش می یابد. این راهکار شبیه روشی است که در صفحات اصلی طراحی سایت کرج استفاده می شود. و آرشیوی از رویدادهای اخیر سایت در آن تشکیل می شود.

متاسفانه اکثر وب سایت های کنونی راه اشتباهی را برای تبلیغات طی می کنند. و هر روز حجم آنها را بیشتر و آزاردهنده تر می کنند. حرکت در خلاف جهت اصلا راه عاقلانه ای نیست. اهمیت تبلیغات اینترنت.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 5]