اصول طراحی سایت کاربر پسند

خانه / آموزش وردپرس / اصول طراحی سایت کاربر پسند

اصول طراحی سایت کاربر پسند

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزش وردپرس

اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت ، در دنیای امروزه با گسترش فناوری و اهمیت فعالیت در فضای مجازی، اصول طراحی سایت یکی از مهم ترین عناصر موفقیت برای یک شرکت و یا یک کسب و کار است.

به خصوص اگر کسب و کاری قصد فروش محصولات خود از طریق فضای اینترنت را داشته باشد. در این صورت، اهمیت کاربر پسند بودن طراحی سایت شما، چند برابر می شود. در این مقاله به 4 نکته ساده اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا سایتی طراحی کنید که کاربر پسند باشد. 

1. مسیر یابی و رابط کاربری آسان

رابط کاربری یکی از اساسی ترین بحث ها در طراحی سایت در کرج است. اگر سایت شما، رابط کاربری آسان داشته باشد. کاربران وقت بیشتری را در سایت شما سپری می کنند. و از بازدید از سایت شما تجربه خوشحال کننده ای خواهند داشت.

همچنین سعی کنید که مسیریابی سایت را به بهترین و آسان ترین شکل ممکن طراحی کنید. با استفاده از کلمات قابل فهم و ساده و متداول مثل “خانه، درباره ما، تماس با ما و . . . ” و ایجاد نوار مسیریابی آسان به کاربران این امکان را بدهید.

تا بتوانند به راحتی از طریق نوار مسیریابی به صفحات مختلف سایت شما بروند و از اطلاعات مورد نیازشان استفاده کنند.

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، وجود قسمت جستجو در سایت است. کاربران تمایل دارند تا محتواهای قدیمی را پیدا کنند و یا دنبال موضوع خاصی بگردند.

با قرار دادن نوار جستجو در سایت شما به آن ها این امکان را می دهید تا بتوانند به راحتی و به سرعت چیزی که می خواهند را پیدا کنند.

همچنین در طراحی سایت خود منوها و نوار مسیریابی را سازمان دهی شده نگاه دارید. اگر می خواهید از لایه ها و دسته بندی های متفاوت و جدا از هم استفاده کنید. آن ها را به خوبی سازماندهی کنید تا کاربران بتوانند به راحتی آن ها را پیدا کنند.

2. زمان بارگذاری سایت

رضایت کاربران سایت، ارتباط مستقیمی با زمان بارگذاری آن دارد. هر چه مدت زمان بارگذاری سایت کم تر باشد، رضایت کاربران بیشتر خواهد بود. و به جای خروج از سایت به علت طولانی بودن زمان بارگذاری، به گشت و گذار داخل سایت ادامه خواهند داد.

در سایت خود از قرار دادن عکس ها، ویدئوها، فایل های فلش و سایر فایل های پر حجم خودداری کنید. و یا آنها را به حداقل برسانید. با فشرده کردن فایل ها، زمان بارگذاری سایت را کاهش دهید.

پس توجه داشته باشید که در طراحی سایت کرج خود، سرعت را حتما لحاظ کنید. زیرا یکی از مهم ترین معیار ها است.

3. خوانا بودن

متن های سایت باید طوری باشد که کاربران و بازدیدکنندگان بتوانند بدون زحمت، سریع و راحت آن را بخوانند و درک کنند. از فونت های استاندارد و مناسب استفاده کنید تا کاربرانتان از بازدید سایت شما خشنود باشند. و باز هم به سایت شما باز گردند.

این نکته به خصوص برای سایت هایی که از مقاله های بلند استفاده می کنند. می بایست بیشتر لحاظ شود. ترکیب رنگ، نوع فونت و فاصله گذاری از فاکتورهای مهمی است که باید رعایت شود.

فونتی زیبا که به آسانی قابل خواندن باشد انتخاب کنید. از ترکیب رنگ مناسب استفاده کنید. و فاصله گذاری های متن را به صورت مناسب لحاظ کنید تا متن، منظم و سازمان دهی شده در سایت قرار گیرد.

4. استفاده آسان

نکته مهم دیگری که در طراحی سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. این است که سایت خود را در دستگاه های مختلف و همچنین مرورگرهای مختلف امتحان کنید. امروزه تعداد زیادی از افراد از طریق تبلت ها و موبایل ها به مرور اینترنت می پردازند.

پس سعی کنید طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف به خوبی کار کند. این کار به کاربران کمک می کند. تا تجربه بهتری از بازدید سایت شما داشته باشند و بازدیدکنندگان سایت را نیز افزایش خواهد داد.

هر چه سایت شما با تکنولوژی های به روز، همگام باشد. تعداد کاربرانی که از بازدید از سایت شما راضی هستند، بیشتر خواهد بود.

5.ارائه اطلاعات عمیق در وب سایت

یک بازدیدکننده زمانی به سایت شما می‌آید، که بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را که برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد محصول یا خدمات شما می خواهد به دست آورد. اگر بازدیدکننده مجبور باشد این اطلاعات را جستجو نماید، امکان دارد تصور نماید که شما چیزی را پنهان می‌کنید پس نا امید می‌شود و به طراحی سایت در کرج رقیب می‌رود. هرچه اطلاعاتتان در مورد آنچه که ارائه می‌دهید عمیق تر و در دسترس تر باشد، بهتر است.

به عنوان مثال راهنمای خرید وبسایت Medical Guardian مشاهده کنید. آن‌ها اگاه هستند که فردی که به دنبال دستگاه نظارت پزشکی می باشد احتمالاً نگرانی‌هایی در مورد اثربخشی دستگاه دارد آن‌ها راهنمای خرید عمیقی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند که به هر سؤالی که مصرف کننده امکان دارد داشته باشد، از جمله هزینه سیستم هشدار پزشکی، پشتیبانی، گواهینامه‌های مرکز نظارت و حتی نحوه نصب، پاسخ می‌دهد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]