ابزارهای کاربردی بازاریابی اینترنتی (بخش اول)

خانه / آموزشی / ابزارهای کاربردی بازاریابی اینترنتی (بخش اول)

ابزارهای کاربردی بازاریابی اینترنتی (بخش اول)

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. و به منظور ترویج و ترفیع خدمات و محصولات در بستر آنلاین مورد استفاده می باشند.

بسیاری از کسب و کارها، شرکت ها و برندها به منظور ترویج خدمات، تبلیغ محصولات، برند سازی مجدد در فضای مجازی و همچنین حضور پر رنگ تر در این فضا، در حال روی آوردن به محیط های آنلاین هستند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی غالباً بر روی پلتفرم های محبوب همانند Facebook، twitter، YouTube اجرا و اداره می شوند.

اکانت های متعدد در رسانه های اجتماعی مختلف گیج کننده خواهد بود. و بررسی و پاسخ کامنت ها و سؤال ها را با مشکل مواجه خواهد کرد.
در آن صورت شما نیاز به ابزاری مؤثر برای انجام این امور دارید. خوشبختانه صدها ابزار مختلف در زمینه بازاریابی رسانه های اجتماعی در دسترس می باشد.
برای دانستن آن که از کدام ابزار در جهت بهبود دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. در زیر لیستی از ابزار های بازاریابی اینترنتی که به طور خاص برای عملکردهای مهم و ضروری مثل ارائه دادن پست های زمان بندی شده، پست های تحلیلی و فیلتر کردن محتوا ساخته شده، آمده است.

مدیریت اکانت

Buffer: با این ابزار شما می توانید از یک پنل و داشبورد به تمام اکانت های Facebook، Twitter، LinkedIn، خود دسترسی داشته باشید. و آنها را مدیریت کنید. حتی این امکان برای شما فراهم است. که پست های خود را در 3 بستر، شبکه های اجتماعی برنامه ریزی کنید. در این صورت در بروز رسانی پست هایتان، یکپارچگی برقرار خواهد شد.

Commun.it: این ابزار به شما کمک می کند که اکانت Twitter خود را مدیریت کنید. با این ابزار قادر خواهید بود سؤال های کاربران را پاسخ دهید. فعالترین Follower های خود را پیگیری کرده و به بررسی پیام هایی که در آنها نامی از شما برده شده بپردازید.

HotSuite: این ابزار بسیار ساده با قابلیت استفاده آسان، یک پنل مستقیم به اکانت های شبکه های اجتماعی مثل Facebook، Twitter می باشد. که می توانید با استفاده از آن به طور همزمان آنها را مدیریت کنید.

ابزارهای مربوط به محتوا

 بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی دیگر از ابزار های دیجیتال مارکتینگ می باشد به این صورت که یک شما یک محتوا مناسب با نیاز مخاطب هدفتان می نویسید و زمانی که مخاطب هدفتون آن محتوا را در گوگل سرچ می کند وارد سایت شما در طراحی سایت کرج می شود و قادر است با کالا و خدماتتون آشنا گردد.

Scoop.it: این ابزار به شما کمک می کند تا محتوای یک طراحی سایت (مثل مقاله ها، عکس ها و . . .) را برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، ذخیره کنید. بعد از نصب کردن scoop.it شما به راحتی قادر خواهید بود.

که محتوای URL هر طراحی سایت کرج را دخیره سازی نمایید. شما حتی قادر خواهید بود. که این ابزار را با HootSuite ادغام کرده و به صورت ترکیبی از آنها استفاده کنید.

Storify: ابزاری شبیه Scoop.it است که شما قادر خواهید بود. با استفاده از آن مقاله های آنلاین را برای پست کردن در وقت دیگر ذخیره کنید.

هر زمان که در اینترنت به دنبال محتوای جدیدی بگردید، این ابزار به شما اجازه می دهد. که موارد یافت شده را با توجه به عنوان و تاپیک آن، سازمان دهی کنید.

Google Reader: این ابزار یک خواننده RSS است که به طور مرتب محتواهای جدیدی که بر روی طراحی سایت در کرج های خبری و بلاگ های مورد علاقه شما قرار می گیرد.

را چک می کند. همچنین این امکان را برای شما فراهم می آورد. تا با انتخاب کردن تنظیمات مختلف، هرطور که مایل هستید از این محتوا ها آگاهی یابید.

Topsy: اگر شما می خواهید از عناوین و گرایشات جدید مربوط به صنعت خود، محصولات مرتبط و رقبا آگاه شوید. Topsy یک ابزار بسیار مفید برای این کار است. با آگاهی دادن در رابطه با آخرین اخبار و اتفاقاتی که بر روی برند شما تأثیر می گذارد. کمک می کند که همیشه به روز باشید.

در این مقاله ما به بررسی مدیریت اکانت ها و ابزارهای مربوط به محتوا در شبکه های اجتماعی پرداختیم. و در مقاله بعدی اطلاعاتی در رابطه با ابزار های تحلیلی شبکه های اجتماعی در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]