آیا پیج رنک گوگل هنوز هم برای بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است؟

خانه / آموزشی / آیا پیج رنک گوگل هنوز هم برای بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است؟

آیا پیج رنک گوگل هنوز هم برای بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

پیج رنک

پیج رنک ، آیا پیج رنک هنوز هم یکی از پارامترهای مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو است یا می توان به سادگی آن را نادیده گرفت؟ میزان تأثیر پیج رنک بر روی نتایج جستجو چقدر است؟ چگونه پیج رنک بر روی نتایج جستجو تأثیر می گذارد؟

سؤالات بالا از جمله سؤالات متداول کارشناسان سئو، صاحبان طراحی سایت ها، وب مسترها و همه علاقمندان به این حوزه می باشد. که به یکی از مباحث داغ امروز تبدیل شده است. در این مقاله سعی شده که سوالات بحث برانگیز بالا را بررسی نماییم و به همه آنها پاسخ دهیم.

پیج رنک چیست؟

همانطور که اغلب شما می دانید، پیج رنک گوگل الگوریتمی برای امتیاز دهی به طراحی سایت در کرج ها و وبلاگ ها می باشد. رنک عددی از 0 تا 10 می باشد. که هر چه این عدد بیشتر باشد امتیاز و ارزش آن سایت نیز بیشتر است.

آیا پیج رنک هنوز برای بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت دارد؟

پیج رنک و تعداد لینکها بر روی تعداد صفحات ایندکس شده یک سایت تأثیر می گذارد. بنابراین اگر شما می خواهید که تعداد صفحات ایندکس شده را افزایش دهید. رنک شما باید افزایش یابد.

گوگل چگونه از پیج رنک برای رتبه بندی استفاده می کند؟

برای اینکه به این سؤال پاسخ دهیم باید درک کنیم که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟
تمام موتورهای جستجو تلاش می کنند. که نتایج جستجو را مرتبط و از منابع قابل اعتمادی به جستجوگران ارائه دهند.

وقتی جستجویی در یک موتور جستجو انجام، و نتایج جستجو ارائه می شود، کاربران در واقع نتیجه همکاری بخش های متفاوت آن را می بینند. موتور جستجو قبلاً پایگاه داده خود را آماده کرده است.
و اینگونه نیست که در لحظه جستجو، تمام سایتها را بگردد تا پاسخی برای پرسش کاربر بیابد. این سوال برای اکثر کاربران پیش می آید که چگونه امکان دارد گوگل در کمتر از یک ثانیه تمام طراحی سایت کرج ها را بگردد و میلیون ها صفحه در خروجی خود لیست کند؟ 

موتور های جستحو

در حقیقت موتورهای جستجو توانایی انجام چنین کاری را ندارد و همه آنها در زمان پاسخگویی به کاربران، تنها در پایگاه داده خود به جستجو می پردازند.

یک موتور جستجو به کمک بخش های متفاوت خود، از قبل اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری، تجزیه و تحلیل می کند. سپس آنها را در پایگاه داده ذخیره می نماید و به هنگام جستجوی کاربر، تنها در پایگاه داده به دنبال اطلاعات می گردد.

زمانیکه کاربر چند کلمه را در باکس جستجو وارد می کند. و با کلیک بر روی دکمه جستجو منتظر نتیجه باقی می ماند. موتور جستجو از داخل پایگاه داده خود، نتایج را استخراج می نماید.

زمانیکه تعداد لینکها توسط موتورهای جستجو برای نمایش به کاربر آماده شد. حال نوبت آن می رسد که به هر لینک یک اولویت بدهد. اما این امکان پذیر نیست که لینک ها را یکی یکی مقایسه نموده و به آنها امتیاز دهد. موتورهای جستجو از یک معیار عددی برای ارزیابی لینکها استفاده می نمایند.

در اینجاست که رنک وارد بازی می شود و نقش آن مشخص می شود. فقط توجه داشته باشید که علاوه بر آن 200 معیار دیگر نیز بررسی می شود.

نتیجه گیری: پیج رنک چقدر اهمیت دارد؟

فاکتور اصلی رنک پیج برای رتبه سایت است و یکی از 200 معیاری است. که موتورهای جستجو برای رتبه بندی استفاده می نمایند. ولی نه باید روی آن وسواس داشت و نه آن را نادیده گرفت. زیرا در همه جستجوها از پنج رنک برای رتبه بندی استفاده نمی شود. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]