افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

خانه / آموزش وردپرس / افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزش وردپرس

افزودن فیلد دلخواه

افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس با WordPress Comments Fields

بخش نظرات در وردپرس در ساختار پیش‌فرض خود به گونه‌ای است که در آن کاربران می‌توانید ۴۴ فیلد مربوط به نام، ایمیل، آدرس طراحی سایت و در نهایت متن دیدگاه خود را وارد کرده و نسبت به ارسال نظر در رابطه با محتوای درج شده به بحث و تبادل نظر بپردازند.
اما بسته به نیاز شما و موضوع طراحی سایت در کرج ممکن است تا بخواهید فیلدهای دیگری را در آن وارد کنید که اطلاعاتی همچون آی‌دی شبکه‌های اجتماعی، جنسیت کاربر و…  را نیز در آن دریافت کنید.
در این مقاله ا افزونه‌ای معرفی میشود که با استفاده از آن قادر هستیدفیلد دلخواه را در وردپرس فراهم کنید.

افزونه ی ‎ WordPress Comments Fields تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴۴ را ازآن خود کرده است.

نصب و راه اندازی افزونه

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Comments Fields افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کرده تا به صفحه افزونه برای تعریف فیلدها مانند تصویر زیر هدایت شوید.

همانطور که می بینید به زبان Comments Fields رفته است. و با استفاده از خاصیت Drag & Drop نوع فیلد مورد نظر را از ستون سمت چپ انتخاب کرده و به سمت راست که با عنوان File meta settings است رها کنید.
پس از آن فیلدهای هر بخش را پر کرده و در آن نام فیلد، توضیحات فیلد، پیغام خطای فیلد، آی‌دی کلاس فیلد، ضروری بودن یا غیر ضروری بودن پر کردن فیلد و… را وارد کرده و آن ها را ذخیره کنید.
با استفاده از گزینه width نیز می‌توانید اندازه کادر هر فیلد را در چهار نوع ۳، ۴، ۶ و ۱۲ ستون انتخاب کرده تا در کنار هم و یا زیر هم با اندازه‌های مختص خود نمایش داده شوند.

فیلد دلخواه

اگر کلاس خاصی را مد نظر دارید نام کلاسی که برای فیلد را وارد کرده‌اید را کپی کنید. و یک کلاس برای آن در فایل استایل قالب تعریف کنید تا مطابق ظاهری که قصد دارید نمایش داده شود. برای نمونه شاید بخواهید تا از آیکون‌های مرتبط با فیلد درون آن استفاده کنید.

اگر اکنون یکی از مطالب خود را باز کنید می بینید که فیلدهای مربوط به فرم مورد نظر افزوده شده‌اند. و بازدیدکنندگان می‌توانند آنها را تکمیل کنند.
اطلاعات این فیلد در دیتابیس طراحی سایت کرج ذخیره شده در بخش دیدگاه‌ها می‌توانید مانند تصویر زیر محتوای ارسالی هر فیلد را ببینید.

در نهایت پس از تایید نظرات نیز، فیلدهای مورد نظر برای سایر بازدیدکنندگان قابل مشاهده خواهد بود.

با استفاده از افزونه WordPress Comments Fields می‌توان هر نوع فیلدی را در متن نظرات تعریف کرد و امکان افزودن فیلد دلخواه دروردپرس را داد. تا اینگونه بازدیدکنندگان طراحی سایت در کرج بتوانند به راحتی علاوه بر فیلدهای ایمیل، نام، آدرس طراحی سایت در کرج و متن نظر. فیلدهای دیگر را به صورت چندین نوع مختلف متنی، انتخابی، چندانتخابی وغیره تکمیل کرده و در سایت ارسال کنند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]