طراحی وب سایت کاربر محور

خانه / آموزشی / طراحی وب سایت کاربر محور

طراحی وب سایت کاربر محور

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی, مبانی طراحی وب سایت

وب سایت کاربر محور

وب سایت کاربر محور ، برداشت اول مشتریان از طراحی سایت و کسب و کار شما، تصویری است. که توسط صفحهء اول وب سایت شما ارائه می شود. این برداشت تاثیر بزرگی در موفقیت و یا شکست شما دارد.

صفحهء اول وب سایت شما می تواند عامل تعیین کننده در انتخاب خواننده برای جستجوی بیشتر در وب سایت شما باشد. ویا گزافه گویی بعد از یک نگاه سرسری و در نهایت بازگشت بازدیدکننده به موتور جستجو و پیدا کردن وب سایتی که بیشتر مرتبط با خواسته اش می باشد.

با این حال بسیاری از وب سایت ها به سادگی این فرصت بزرگ را برای جلب توجه خواننده از دست داده اند. این سایت ها با ضعف در اهداف خود و یا ضعف در نشان دادن تصویر مناسبی از محتوای صفحه اصلی سایت، نتوانسته اند بلافاصله به بازدیدکننده اطلاع رسانی کنند. و نشان دهند که مطالب وب سایت در چه موردی میباشد.

برای انتقال اطلاعات اولیه به مشتری بالقوه و اینکه سایت شما چه چیزی ارائه میدهد. فقط 4 ثانیه فرصت دارید. هر لحظه ای که بازدید کننده بابت کشف وب سایت شما تلف می کند. در واقع شما فرصتی برای ایجاد تصویر صحیح از صفحهء وب خود از دست می دهید.

برای ایجاد صفحهء وب موثر و محتوای قانع کننده، می توانید از چند دستورالعمل ساده زیر پیروی نمایید:

1- صفحهء اصلی سایت شما به عنوان مقدمه ای از شرکت شما می باشد. برای استقبال از بازدیدکنندگان خود باید برای آنها فرش قرمز پهن کنید! در هنگام ورود به سایت، خوانندگان باید قادر باشند بدون نیاز به کلیک و یا حرکت به اطراف، بلافاصله دریابند. که طراحی سایت در کرج شما چه چیزی ارائه می دهد.

در معرفی سایت خود و یا بالای صفحهء اصلی، باید خدمات و محصولات وب سایت به گونه ای ارائه شده باشد. که خوانندگان نیازی به داشتن دانش و آگاهی قبلی برای فهم و درک مطالب نداشته باشند. این روش ایدهء خوبی برای کمک به مشتریان آنلاین، هنگامی که محصولات و یا خدماتی خلاقانه و جدید ارائه می نمایید می باشد.

همچنین افزودن یک یا دو لینک دیگر در مورد شرکت تان در صفحهء وب، ایدهء مناسب دیگری می باشد. (البته مراقب باشید صفحهء اصلی وب خود را به یک صفحهء کاملاً تجاری تبدیل نکرده اید! زیرا مشتریان احساس کسالت خواهند کرد).

2- صفحهء اصلی شما باید دارای محتوای به روزشده باشد. اگر محتوای به روز و مناسب یک وب سایت نمایانگر نیاز مشتری باشد. حتماً آنها را جذب مطالب خود خواهد کرد.

تغییر مطالب برای ایجاد یک تصویر مناسب و مطلوب ضروری بوده. که البته این موضوع به تنظیمات و نگهداری مداوم از طراحی سایت شما بستگی دارد. این عمل باعث جذب بیشتر مخاطبان به صورت منظم می شود.

اگر صفحهء اصلی شما دارای تاریخ باشد. در این صورت آنها می خواهند از اعتبار و صحت اطلاعات و چگونگی آن اطمینان حاصل نمایند. از این بدتر، اگر مطالب بسیار قدیمی باشد به نظر میرسد. که شما کسب و کار و تجارت خود را رها نموده اید.

3- صفحهء اصلی شما باید مجموعه ای از نکات فروش منحصر به فرد (USPs) داشته باشد. USPs باید مزایای طراحی سایت در کرج شما را که در یک مکان مناسب در صفحهء اصلی قرار گرفته. برای مشتریان احتمالی شما تشریح نماید.

همچنین USPs ها به خوانندگان شما میگویند که چرا سایت شما بهتر از طراحی سایت کرج های مشابه بوده. و چرا سایت شما می تواند خدمات بهتری نسبت به بقیه ارائه نمایید.

خلاصه مطلب

به یاد داشته باشید فقط چند ثانیه با پیدا کردن اطلاعات بیشتر شما و وب سایت تان توسط بازدیدکنندگان و تحصین آنها فاصله دارید. مشتریانی که دائما‌ً در حال بازدید از کل وب سایت شما بوده. در حال بررسی چگونگی میزان بازدید از صفحهء اصلی وب شما و یادگیری و کسب تجربه از کسب و کار شما می باشند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 7 میانگین: 5]