TTFB چیست ؟

خانه / آموزش وردپرس / TTFB چیست ؟

TTFB چیست ؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزش وردپرس

واقعا TTFB چیست ؟

TTFB چیست؟ Time to First Byte یا First Byte Time در برخی مواقع برای محاسبه سرعت وب سرور به اولین Request یادرخواست انجام می شود. و سیستم های عمومی تست وب آن ها را گزارش می کند. هرقدر این مقدار کمتر باشد سرعت پاسخگویی وب سرور بهتر است.

زمانیکه یک مرورگر درخواست یک صفحه را از وب سرور می کند، مرورگر اقدام به ارسال درخواست از سوی خود می کند. و مقادیری مانند Acceptable Formats، نوع درخواست و … را در header درخواست جای می دهد تا پاسخ درخواست را به صورت صحیح دریافت کند. سرور نیز پس از آن اقدام به پاسخ با یک وضعیت مشخص می کند. این عملیات به صورت پشت هم انجام می گیرد تا اطلاعات یا CONTENT صفحه به صورت کامل که شامل فایل ها، متن ها، استایل ها و … می شود از سوی مرورگر دریافت شود.

وب سرویس های مختلف

همانند NGINX , Litespeed , Apache , … در شرایط مختلف پاسخ های کاملا متفاوتی به سیستم های تست First Byte Time می دهند.خصوصیت DDOS Protection , Cache Mode , … بدین صورت عمل میکند. که لحظه ای که درخواست به وب سرور ارسال می شود سریعا یک کد OK را بدون وقفه بازمیگرداند. که قرار نیست تمامی مطالب و اطلاعات سریعا پس از دریافت درخواست از سوی کاربر به مرورگر ارسال شود. این عملیات بسیار مفید است و خیلی ساده می باشد که هر چه FBT کوچکتر باشد وضعیت طراحی سایت بهتر است.

اگراز سیستم WebPageTest درخواست کنید که وب سایتی با این خصوصیت را بررسی نماید حتما شوکه خواهید شد زیرا در مقدار زمان کمی کد FTB را دریافت می کنید اما آیا این نشان از این نیست که اطلاعات دیگر که مورد استفاده کاربر است و نشان دهنده وب سایت اوست دریافت شده است. پس هر چه First Byte Time کوچکتر باشد نمایانگر این نیست که سرعت طراحی سایت در کرج شما بسیار خوب است و وب سایت شما برای Search Engine بهینه شده است.

نکته مقابل این مورد نیز وجود دارد بدین صورت که وب سرویس هایی که از خصوصیت GZIP استفاده می کنند. چون ایجاد بسته فشرده سازی شده زمانبر است عملا مقدار First Byte Time کمی از حالت قبلی بالاتر است و این نکته قوت سایت و وب سرویس شما را بیان میکند.ب

نکته مهم: مقدار First Byte Time شاخص خوبی برای اندازه گیری کیفیت طراحی سایت کرج شما نیست و در واقع ارتبط بین چندین سیستم مختلف است که می تواند توان پاسخگویی و سرعت وب سرویس شما را مورد بررسی قرار دهد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]