SEO چیست ؟

خانه / آموزشی / SEO چیست ؟

SEO چیست ؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

SEO چیست ؟

SEO چیست ؟ سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. بهینه‌سازی موتورهای جستجو، فرایند بهینه کردن وب‌ سایت شما برای رتبه‌بندی بهتر در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یا یاهو می‌باشد.

این روش شامل استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی است که برای بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو، اعمال می‌شود.

به طور کلی سئو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از انجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که طراحی سایت کرج شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

شاید بتوان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه ی SEO را شنیده اند.
اما SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

بهینه ‌سازی موتورهای جستجو به عنوان یک استراتژی بازاریابی در دنیای دیجیتال بسیار مهم است و به کسب و کارها کمک می‌کند تا در جستجوی کاربران دیده شوند و به آنها خدمات و محصولات خود را ارائه دهند.

علم بهینه سازی

موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب طراحی سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند.

عواملی که در بهبود رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجو تاثیر دارند شامل عناصری مانند کلمات کلیدی، ساختار و محتوای وب‌سایت، صفحه سرعت بارگیری، و لینک‌های ورودی به وب‌سایت می‌شوند.

موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی میکنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمیکنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد.

یکی از کارهایی که متخصصان بیهنه سازی موتورهای جستجو انجام میدهند. پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها می توانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند. به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند.
هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت در کرج تجاریتان انتخاب میکنید.

شما باید از این طراح درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید. و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

● چرا SEO مهم است؟

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند:
▪ برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت میکند.
▪ ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند.
▪ ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده میکنند.
▪ طبق آخرین تحقیقات بیش از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام میگیرد.
▪ ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز میشود.
▪ ۳.۵ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعیت این این است. که فقط کسرهای از یک درصد به صفحه اول می رسند

● چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند.
هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است. که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند.
اگر شرکت شما نظر به ساخت یک طراحی سایت در تهران جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید. که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید.
به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

چیز هایی که با سئو اشتباه گرفته میشوند؟

شخصایی که با SEO آشنا نیستند گاهی اوقات،‌ آن را به عنوان یک جانشین رایگان برای بازاریابی و تبلیغات در نظر می‌گیرند.

اما باید بدانیم که توجه به اصول سئو اگر به شیوه‌ای علمی و دقیق و تخصصی صورت گیرد اتفاقاً راهکاری زمان‌بر، دشوار و گران‌قیمت می باشد.

کسب و کاری که قصد دارد در موتورهای جستجو از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد، باید نکات بسیاری را رعایت نماید که موارد زیر، تنها بخش کوچکی از آنها می باشد:

تولید دائمی محتوای اصیل و بدون کپی کاری

به روز کردن محتوای قدیمی بر اساس اطلاعات و نیازهای جدید

ایجاد حس رضایت در خوانندگان و کاربران

قانع کردن بازدیدکنندگان به اینکه مدت بیشتری را در سایت شما بگذرانند

همه‌ی این کارها، دارای هزینه می باشند و همیشه و هر روز بخشی از وقت و منابع شما را به خود اختصاص خواهند داد.

● ابزارهای SEO چیست؟

در اینجا میخواهیم درباره ابزارهای SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو صحبت کنیم و تعدادی از آنها را معرفی کنیم.
▪ Keyword Suggestion پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی: همانطور که در بالا گفتیم کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما میتوانید با استفاده از Keyword Suggestion کلمات کلیدی بهتر و جذاب تری را انتخاب کنید.

▪ Google Rank Checkerچک کننده ی امتیاز شما در گوگل: موتور جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز میدهید. هر چه امتیاز سایت شما در گوگل بالاتر باشد ارزش سایت شما بالاتر است. معمولا چک کردن این امتیاز آسان نیست اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط باTools SEO کار شما را آسان کرده و شما میتوانید. به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.

▪ Link Popularity محبوبیت لینک: محبوییت لینک به شما نشان میدهید. که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی شما را جستجو میکنند. چه تعداد نتیجه ظاهر میشود و جدیدن از این ابزار برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.
▪ Search Engine Position وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو: این ابزار هم تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش میدهد.
در کل Web Site Optimization Tools یا ابزارهای بهینه سازی وب سایت که انواع مختلف و متنوعی دارند.
به تازگی موتور جستجویی در ایران به نام دهیو! با آدرس www.dahio.com راه اندازی شده است. که علاوه بر خدمات جستجو برای اولین بار در ایران خدماتی کامل در رابطه Search Engine Optimization ارائه میدهد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]