اینفوگرافیک در طراحی سایت

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / اینفوگرافیک در طراحی سایت

اینفوگرافیک در طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

اینفوگرافیک در طراحی وبسایت

اینفوگرافیک در طراحی وبسایت یک تصویر است که میتواند معنای چندین واژه را دربر داشته باشد. و اینفوگرافیک که به صورت تصویر و شماتیک است می تواند مطلب را ارائه دهد. در واقع یک تصویر گرافیکی است که بیانگر موضوع خاصی است.

اینفوگرافیک برای ارتباط با مخاطبان راهی ساده تر می باشد. اینفو گرافیک دو جز دارد که یکی کلمه info و به معنی اطلاعات و کلمه دیگر graphic و به معنی تصویر و عکس می باشد. در نتیجه معنای کلی این کلمه اطلاعاتی در قالب گرافیک است.

زمانی که از اینفوگرافیک استفاده می کنید. زمان کمتری را برای توضیح یک موضوع صرف میکنید و مخاطبان هم نیاز به صرف کردن زمان زیاد برای خواندن کل مطلب نداشته و با یک نگاه اجمالی به مفهوم کلی موضوع دست پیدا میکنند.به دلیل سادگی که اینفوگرافیک در ارتباط دارد برای جذب مخاطبان راهکار بسیار مناسبی است. اینفو گرافیک با تصویر می تواند در ذهن مخاطبان نقش ببند اینگونه که با دیدن یک طرح اطلاعات زیادی را به مخاطبان انتقال می دهد.

دسته بندی اینفوگرافیک:

1:اینفو گرافیک به صورت ایستا یا ثابت

2:اینفو گرافیک به صورت اینفوموشن

3:اینفو گرافیک سه بعدی

اهداف اینفوگرافیک:

  1. انتشار اطلاعات به صورت بصری و راحت
  2. کمک به ایده های پیچیده و زیبا

ویژگی های مهم اینفوگرافیک

1-اینفو گرافیک را عموما در جاهایی استفاده می کنیم که اطلاعات زیادی داریم و میخواهیم مفهوم کلی موضوع را به مخاطبین انتقال دهیم

به این صورت که در یک تصویر جملات و کلمات کلیدی را قرار می دهیم.

2- یک روش آسان است برای انتقال اطلاعات

3- سرعت بالای انتقال اطلاعات به مخاطبان

4- جذابیت بالای گرافیک برای مخاطبان

5- مخاطب با مطالعه آن خسته نمی شود

6- انتقال اطلاعات در زمان کوتاه

در طراحی سایت در کرج نیز خیلی خوب است که از اینفو گرافیک استفاده کنید. و در کل میتوان گفت اینفو گرافیک در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. اینفو گرافیک در واقع ابزاری است برای جذب مخاطبین بیشتر و در کل جذب ترافیک بیشتر طراحی سایت کرج شما و حتی میتوان تاریخچه شرکت را در قالب یک اینفو گرافیک ارائه داد. استفاده از آن در شبکه های اجتماعی هم تاکید می شود. چرا که مخاطبین از دیدن یک اینفوگرافیک بیشتر لذت میبرند تا یک نوشته بسیار بلند و خسته کننده.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]