gtmetrix چیست؟

خانه / آموزشی / gtmetrix چیست؟

gtmetrix چیست؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

gtmetrix

gtmetrix یا جی تی متریکس یک طراحی سایت کارآمد جهت تست و آنالیز سرعت بارگذاری وب سایت است که به بررسی لودینگ پارامترهای سایت و سرعت بارگذاریسایت تاثیرگذار هستند، می پردازد.

نتیجه را در دو طبقه بندی page speed که نشان دهنده سرعت بارگذاری صفحات سایت و yslow که نشان دهنده کارایی و عملکرد طراحی سایت در کرج و سرور است نمایش می دهد.

افزایش بارگذاری سرعت صفحات سایت gtmetrix page speed

مشخص نمودن عرض و ارتفاع برای تمامی تصاویر سبب سرعت بخشیدن اجرای صفحات می شود ، زیرا در این حالت نیازی به تغیر اندازه تصاویر توسط مرورگر نخواهد بود.

Optimize imagess بهینه سازی تصاویر

برای کاهش ترافیک اطلاعات از فشرده سازی و حالت دهی مناسب تصویر بر روی شبکه وب می گردد.
Defer parsing of JavaScript ( به تعویق انداختن اجراء جاوا اسکریپت ) : در هنگام بارگذاری یک صفحه ، مرورگرها بایستی محتوای تمامی تگ های چاوا اسکریپت را تجزیه و اجرا کنند، که این فرآیند سبب افزایش زمان بارگذاری سایت میشود.

Inline small CSS استفاده نکردن از csss داخلی

بهتر است تمام کدهای css در یک فایل style فراخوان شود.
Optimize the order of styles and scripts  : فشرده سازی کد css مسبب کاهش ارسال و دریافت اطلاعات بر روی شبکه و افزایش سرعت بارگذاری و اجرا صفحات وب
Leverage browser caching : مشخص نمودن یک تاریخ انقضا و یا مشخص نمودن حداکثر طول عمر در بخش هدرهای HTTP ، برای صفحات استاتیک باعث می گردد که مرورگرها از منابعی که قبلاً بارگذاری نموده اند استفاده کنند و دوباره آنها را از روی دیسک و یا حافظه سرور بازخوانی نکنند. که استفاده از این روش سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب می شود

Minify CSS کوچک سازی CSS

فشرده سازی کد css باعث کاهش ارسال و دریافت اطلاعات بر روی شبکه و افزایش سرعت بارگذاری و اجرا صفحات وب میشود.
پاکسازی کوری از منابع ثابت یا Remove query strings from static resources  : بیشتر پروکسی ها ، منابعی که علامت ” ؟ ” در Url آنها  باشد را کش نمی کنند ، حتی اگر یک دستور Cache-Control : Public header تعریف شده باشد . برای فعال سازی کش پروکسی برای این منابع ، query string ها را از داخل منابع استاتیک حذف کنید و بجای آن پارامترها را به نام فایل آنها ، علامت گذاری کنید.

Minify HTML کوچک سازی HTML

فشرده سازی کد HTML شامل فشرده سازی تمامی کدهای Inline مربوط به جاوا اسکریپت و CSS می گردد که می تواند باعث کاهش حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی بر روی شبکه و افزایش سرعت بارگذاری و اجرا صفحات وب می گردد.

Minify JavaScriptt کوچک سازی جاوا اسکریپت

فشرده سازی کد جاوا اسکریپت می تواند باعث کاهش حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی بر روی شبکه و افزایش سرعت بارگذاری و اجرا صفحات وب میشود.

فعال کردن فشرده سازی gzip در سرور
Avoid a character set in the meta tag عدم بکارگیری character sett ها در متاتگ

استفاده از character set ها در یک Meta tag سبب مختل شدن فرآیند دانلود محتوا در مرورگر IE8 میشود. برای بهبود فرآیند دانلود موازی و همزمان منابع بهتر است که character set ها به بخش محتوایی HTTP در Response Header منتقل شوند .
Enable Keep-Alive ( فعال سازی قابلیت Keep-Alive ) : با فعال سازی قابلیت HTTP Keep-Alive و یا HTTP Persistent Connections، به خط ارتباطی TCP این اجازه داده می شود که برای ارسال و دریافت اطلاعات ، درخواست های چندکاناله HTTP را انجام دهد و بنابراین تاخیر در اجرای فرامین کاربر را کاهش دهد .

انتقال بلوک های CSS داخلی و عناصر < Link> از قسمت body کد HTML به بخش Head ، سبب افزایش کارایی اجرای صفحات وب خواهد شد.

بکارگیری دستور css@import در یک style sheet بیرونی می تواند باعث بوجود آمدن تاخیرهای اضافی در هنگام بارگذاری صفحات یک وب سایت گردد .
Avoid bad requests: پاکسازی صفحات از لینک های شکسته و یا درخواست هایی که سبب ایجاد خطاهای ۴۰۴/۴۱۰ می شوند .

کارایی و عملکرد gtmetrix Yslow چیست؟

Use a Content Delivery Network – CDN  : بطور استراتژیک برای فعال سازی قابلیت کش (Cashe ) شدن CSS و جاوا اسکریپت توسط مرورگر آنها را از فایل های بیرونی بارگذاری نمائید نه بصورت lnline.

کاهش تعداد درخواست (Request)های HTTP باتلفیق نمودن فایل ها و بلوک بندی css ها امکانپذیر است .

از یک Expire header برای کنترل نحوه Cache شدن طراحی سایت در کرج خود در مرورگرهای کاربران استفاده کنید.
Make AJAX cacheable کش نمودن AJAX

با فعال نمودن قابلیت cache (کش) شدن درخواست های AJAX می توان از بروز تاخیر در بارگذاری صفحات جلوگیری کرد.
کاهش دهنده کوکی ها یا Use cookie-free domains : بمنظور کوچک سازی اندازه سرآیند(header)های HTTP ، اندازه کوکی ها را تا حد امکان کوچک نگه دارید.
Reduce DNS lookups کاهش تعداد DNS lookupp

DNSlookup ها سبب افزوده شدن یک تاخیر به درخواست های اولیه ارسالی بسوی یک میزبان می شود.ارسال درخواست به سمت تعداد زیادی از میزبان های مختلف سبب کاهش کارایی یک طراحی سایت کرج می شود.

Reduce the number of DOM elements کاهش تعداد عناصر DOM

وجود یک صفحه وب پیچیده به معنای وجود بایت های بیشتر برای بارگذاری است. و همچنین می تواند به معنای دسترسی کندتر DOM در جاوا اسکریپت باشد.
Avoid AlphaImageLoader filter عدم استفاده از فیلتر AlphaImageLoader

فیلتر AlphaImageloader که در اینرنت اکسپلورد تعبیه شده است سبب افزایش زمان بارگذاری صفحات می گردد.
Make favicon small and cacheable  : Favicon را در ابعاد کوچک تولید کرده و آن را بگونه ای پیکربندی کنید که قابل کش (cache) شدن باشد .
Avoid CSS expressions عدم استفاده از عبارات CSS

استفاده از عبارات CSS روشی قدرتمند اما خطرناک برای تنظیم خواص CSS ها بصورت داینامیک است .
Configure entity tags – ETags ( پیکربندی E Tag ها ) : راه اندازی چندین سرور با استفاده از تنظیمات E Tag می تواند باعث بروز خطاهایی چون 304 شود.
Put JavaScript at bottomm جایگذاری جاوا اسکریپت در انتهای کد

افزونه gtmetrix for WordPress راه حل مناسبی برای بررسی سرعت بارگذاری در لحظه به لحظه ی صفحه ی وردپرس میباشد. تا اینگونه راحتتر بتوانید بر روی وردپرس خود نظارت بیشتری داشته باشید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]