الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل Hummingbird

خانه / آموزشی / بهینه سازی سایت / الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل Hummingbird

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل Hummingbird

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در بهینه سازی سایت

الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه عمل میکند؟

الگوریتم مرغ مگس خوار جدیدا الگوریتم جدیدی توسط گوگل معرفی شد که خیلی از افراد به علت کمتر حس شدن تاثیر آن بر رتبه بندی گوگل به آن بی توجه بودند، اسم این الگوریتم مرغ مگس خوار یا  Hummingbird می باشد.

زمانیکه بدنبال موضوع مشخصی هستیم در ابتدا یک عبارت را در گوگل search میکنیم و براساس نتایجی که نمایش داده میشود. و گاهی مورد نظر ما نیست معمولا تغییراتی در عبارت جستجو شده ایجاد می کنیم. بنظر میرسد که گوگل نیز متوجه این رفتار کاربران در هنگام جستجو شده و توجه ویژه ای به آن نشان میدهد.

مرغ مگس خوار رتبه بندی شما را بصورت داینامیک تحت تاثیر خود قرار میدهد و پیش بینی رفتارهای آن به مراتب دشوارتر خواهد بود.

تغییر عنوان و توضیحات سایت در گوگل

شاید دیده باشیدکه وقتی لینک مشخصی از سایت خود را جستجو می کنید. متوجه تفاوت عنوان و توضیحات نمایش داده شده با آنچه خودتان در تگ های متا وارد کرده اید میشوید. این مسئله یکی از فعالیت های مرغ مگس خوار است.

زمانیکه عبارتی توسط کاربر در گوگل جستجو میشود و به نتیجه دلخواه خود نمیرسد، با تغییر عبارت جستجو بدنبال نتایج بهتر است، در این زمان الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird برخی لینک ها را از نتایج جستجو حذف میکند و برخی دیگر را با تغییر عنوان و توضیحات به کاربر نشان میدهد.چون امکان دارد  اطلاعات وارد شده توسط شما برای کلیک کردن کاربران مفید نباشد ولی محتویات صفحه همان هدف مورد نیاز کاربر باشد.

این پروسه نیازمند شناخت صحیح کلمات و بار معنایی هر کدام از آنها توسط مرغ مگس خوار می باشد.

نمایش توضیحات بستگی به عبارت جستجو شده توسط کاربر خواهد داشت. اگر عبارتی در توضیحات متای صفحه موجود نباشد. ولی در محتویات آن بخوبی مورد استفاده قرار گرفته شده باشد. گوگل بطور خودکار بخشی از متن که عبارت مورد نظر کاربر در آن وجود دارد را بعنوان توضیحات سایت به خصوص طراحی سایت در کرج شما نمایش می دهد. و حتی در مواردی عنوان صفحه را نیز برای جلب نظر کاربران تغییر می دهد.

در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار شانس بیشتری به شما داده که اگر در این شانس دوباره هم موفق نباشید ممکن است در دراز مدت حتی جایگاه خود را در آن عبارت از دست بدهید.

الگوریتم

ارتباط موضوعی میان توضیحات، عنوان و محتوای صفحه اهمیت بسیار بالایی دارد. با توجه به چگالی کلمات بکار رفته شده در هر صفحه گوگل می تواند به صورت تقریبی موضوع راحدس زده و در صورتی که موضوع محتوایتان با عنوان انتخاب شده برای آن همخوانی لازم را نداشته باشد. مرغ  مگس خوار به جای شما تصمیم گرفته و آن را بازنویسی می کند.

اگر سایتتان بارها در لیست نتایج به کاربران نمایش داده شود ولی تعداد کلیک روی آن متناسب با انتظار گوگل و جایگاه شما نباشد. الگوریتم مرغ مگس خوار با تغییر توضیحات و عنوان صفحه سعی بر افزایش شانس انتخاب و جلب نظر کاربران خواهد داشت.

تغییر عنوان و توضیحات توسط گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار در جهت بهبود وضعیت طراحی سایت کرج شما و کمک به جذب بازدیدکننده بیشتر و بهبود نتایج گوگل انجام می گیرد. اگر این اتفاق به دفعات برای صفحات طراحی سایت در کرج شما رخ می دهد. باید در نحوه نوشتن عنوان و توضیحات خود بازنگری صورت دهید.

نگاه مرغ مگس خوار به رفتار کاربر

یکی دیگر از فعالیت های الگوریتم مرغ مگس خوار بررسی رفتار کاربران هنگام مشاهده لیست نتایج گوگل در یک عبارت خاص می باشد. مثلا اگر سایت شما رتبه سوم نتایج گوگل در عبارت طراحی سایت باشد. ولی بیشترکاربران این نتیجه را به رتبه های اول و دوم ترجیح بدهند به مرور زمان جایگاه شما بهبود خواهد یافت.

گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار انسان ها را به روبات های خود ترجیح می دهند. وقتی افراد زیادی هنگام جستجوی یک عبارت خاص رتبه هفتم را به رتبه اول ترجیح داده اند پس باید این رتبه بندی تغییر کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]