7 راه هوشمندانه برای استفاده از کد QR

خانه / آموزشی / 7 راه هوشمندانه برای استفاده از کد QR

7 راه هوشمندانه برای استفاده از کد QR

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

کد QR

کد QR ، بارکدی دربردارنده‌ی چیدمانی از چهارگوش‌ها‌ی سیاه بر روی زمینه‌ی سپید می باشد. که در آن می توان نوشته، نشانی طراحی سایت و طراحی سایت در کرج، شماره تلفن، یا داده‌ی دیگری را ذخیره کرد . این کد ها را می توان با با پوينده‌ها‌ی QR، تلفن همراه دوربین دار و تلفن هوشمند باز خوانی کرد.

با توجه به تحقیقات انجام شده در اوایل سال جاری، بیش از نیمی از آمریکایی ها گوشی های هوشمند دارند (smart phone) . با توجه به  استفاده از کدQR  که آن را می توان یک جهش علمی بزرگ در سال 2011 دانست. این نوع از بازاریابی تلفن همراه در نهایت به توده های انبوهی از مصرف کننده  در سال 2012رسیده اند.

اکثر مصرف کنندگان با قیافه بامزه و خنده دار و کدهای سیاه و سفید آشنا هستند. و همه در حال حاضر یک نرم افزار اسکن آنها را در تلفن همراه خود دارند. کدهای QR یک راه عالی برای ترویج کسب و کار کوچک شماست. اما دانستن مکان قرار گرفتن آنها برای به حداکثر رساندن تماس خود، مسئله ایست که در این مقاله بیان می کنیم. در اینجا چند ایده بزرگ داریم :

1. کارت های کسب و کار شما:

کارت های کسب و کار معمولا فقط شامل مقدار کمی از اطلاعات اولیه است. اما با قرار دادن یک کد QR ، شما به مشتریان بالقوه خود اجازه میدهید. که یک رزومه از نوع فعالیت شما را همزمان و به صورت آنلاین مشاهده نمایند.

2. آگهی روزنامه:

مردم تمایل دارند که تبلیغات روزنامه به خود روزنامه پیوست شده باشد. که به راحتی بتوانند پس از مطالعه آنها را از بین برده و یا به سطل آشغال بیاندازند. قرار دادن یک کد QR در یک نسخه کپی به خوانندگان اجازه خواهد داد که بتوانند. بلافاصله آنرا اسکن کرده و پس از مدتی از ذخیره کردن آن، در فرصت مناسب مطالعه کنند.

3. آگهی های دسته بندی شده و صفحات نیاز مندی:

هزینه اکثر قریب به اتفاق تبلیغات طبقه بندی شده و صفحات نیاز مندی بر اساس تعداد کلماتی که شما استفاده میکنید سنجیده می شود. بنابراین قرار دادن یک کد QR بجای نوشته می تواند هزینه شما کاهش داده و شما و بدین وسیله شما می توانید تبلیغات خود را دفعات بیشتری چاپ نمایید .

4.  جزوه ها / منوها:

رسانه های چاپی، همواره یک راه موثر برای تبلیغات بوده است، اما مشکل این است که این امر منجر به گران شدن خواهد شد. قرار دادن یک کد QR به شما اجازه می دهد یک انفجار بزرگتر داشته باشید. همچنین اجازه می دهد تا مشتریان اطلاعات خود را ذخیره کنند تا در صورت نیاز، بعدا به آن مراجعه نمایند.

5. پنجره فروشگاه شما:

این تنها یک نقطه ی مناسب برای مشتریانی که وارد و خارج از فروشگاه شما می شوند نیست. بلکه راه بسیار مناسبی است تا زمانی که فروشگاه شما بسته است نیز مردم بتوانند به راحتی اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما بدست آورند .

6. سرگرمی یا تخفیف:

این همان جایی است که با داشتن کد QR میتواند مشتریان را سرگرم کنید ،مثلا می توانید آنها را در مناطق استراتژیک از فروشگاه خود قرار داده و مشتریان با پیدا کردن آن ها جایزه یا تخفیف دریافت کنند. همچنین می توانید آنها را در برخی از محصولات خود قرار دهید به طوری که مشتریان بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد هر آیتم دریافت کنند.  کمی اطلاعات ممکن است به اندازه کافی مشتریان را ترغیب به خریدن کند.

7. تبلیغات محیطی:

اگر شما در کار خود از تبلیغات محیطی استفاده می کنید. با اضافه کردن یک کد QR واقعا می توانید به تقویت کسب و کار خود کمک کنید. افرادی که در حال راه رفتن روی هستند. و یا رانندگانی که پشت چراغ قرمز توقف کرده اند با دیدن آن به خدمات شما علاقه مند میشوند. این روش بسیار آسانی است برای آنکه آنها به تجارت شما بپیوندند قبل از اینکه محل را ترک کنند یا تبلیغ شما را فراموش کنند. کدهای QR به شما این اجازه را می دهد. که مشتریان را جذب محصولات خود بکنید تا زمانی که شما به علایق مشتریان خود آشنا باشید.

استفاده از برنامه‌ی Google Lens برای اسکن QR Code

برای اسکن کد QR با گوشی ایفون یا اندورید می‌توانید از برنامه‌ی Google Lens که زیر مجموعه‌ی دستیار گوگل (Google Assistant) به حساب می اید خورد استفاده قرا  دهید.

برای اسکن QR code ایفون تنها کافی‌ می باشدبرنامه‌ی دستیار گوگل را اجرا نمایید، سپس روی آیکون گوگل لنز که شبیه به لنزدوربین ضربه بزنید. Google Lens را مدت چند ثانیه در مقابل QR Code قرار دهید، تا پس از اسکن کد، اطلاعات پیوست شده‌ی آن برای شما نمایش داده شود. این اطلاعات همانند روش قبلی به صورت لینکی بروی صفحه‌ی نمایش گوشی ظاهر می‌شود. شما تنها با کلیک بر روی لینک به وب‌سایت یا اطلاعات مندرج بر روی آن دست پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید در این روش هم اتصال موبایل یا تبلت شما به اینترنت ضروری است

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]