15 نکته مهم برای طراحی سایت و مدیریت فروشگاه های آنلاین – بخش اول

خانه / آموزشی / 15 نکته مهم برای طراحی سایت و مدیریت فروشگاه های آنلاین – بخش اول

15 نکته مهم برای طراحی سایت و مدیریت فروشگاه های آنلاین – بخش اول

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین ،در شرایط اقتصادی کنونی بسیاری از افراد فکر می کنند که برای افزایش فروش باید یک فروشگاه آنلاین داشته باشند. و در هنگام مراجعه به شرکتهای طراحی سایت انتظار دارند که این شرکتها، یک دستگاه پول ساز برای آنها پیاده سازی نمایند.

شاید در برخی از موارد، این مورد درست باشد اما در بسیاری از آنها، موفقیت در کسب و کار آنلاین مستلزم زمان و تلاش است.

مشکلی که طراحان وب در زمینه طراحی سایتهای فروشگاه آنلاین دارند. اینست که بسیاری از مشتریان دید کاملا روشنی نسبت به فروشگاه خود ندارند و ممکن است توقعات غیر منطقی داشته باشند. و حتی گاهی اوقات اهمیتی به نظرات کارشناسان طراحی سایت ندهند.

در این مقاله و مقاله بعدی 15 نکته مهم برای طراحی سایتهای فروشگاهی و مدیریت این گونه سایتها ارائه می شود. که با رعایت آنها توسط شرکتهای طراحی سایت و صاحبان وب سایت می توان فروشگاه موفقی داشت.

لایوت سایتهای فروشگاه آنلاین

ظاهر یک وب سایت و سیستم ناوبری آن برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ یکسان است. در طراحی برخی از سایتهای فروشگاهی از باکس های زیادی استفاده می شود و برخی دیگر خیلی ساده هستند. تنها نکته ای که در هر دو وجود دارد اینست که تمرکز اصلی آنها بر روی محصولات می باشد.

اگر شما قصد دارید که محصولات خود را با قیمت پایین در سایت به فروش برسانید در این حالت داشتن یک طراحی سایت کرج شلوغ می تواند موثر باشد.

اما اگر شما در حال فروش محصولاتی با قیمت بالا هستید، داشتن یک سایت خلوت گزینه خوبی است.

در مورد محصولات و بازار مصرف تحقیق کنید.

در برخی مواقع انجام یک تحقیق کوچک، به شما کمک می کند که ایده های بهتری در مورد طراحی سایت فروشگاهی داشته باشید.

پس همیشه قبل از شروع کار، شرکتهای موفق آنلاین را ببنید.

توضیحات محصول

مهمترین بخش سایت های تجارت الکترونیک، محصولات و نحوه نمایش آنها می باشد. وضوح و خوانایی مطالب این صفحه و چیدمان اطلاعات آن باعث می شود. که نرخ تبدیل سایت افزایش یابد.

همچنین متن صفحه محصولات باید شامل نکات زیر باشد:

  • متن روان، خلاصه و مفیدی برای محصول انتخاب نمایید.
  • در متن از کلمات کلیدی استفاده نمایید.
  • متن را از سایتهای دیگر کپی برداری نکنید.

تمام نکاتی که گفته شد، باعث افزایش کاربر پسندی سایت و بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو می شود.

عکس محصولات

در طراحی سایتهای فروشگاه آنلاین همیشه عکس محصولات را در جای مناسبی قرار دهید. و از طرفی به صاحبان سایت توصیه می شود بهترین و با کیفیت ترین تصاویر را برای محصولات خود انتخاب و در سایت قرار دهند. زیرا یکی از استاندارهای تجارت الکترونیک برای طراحی سایتهای فروشگاهی اینست که با قرار دادن عکس های با کیفیت به مشتری قدرت انتخاب دهید.

سایت خود را به روز نگه دارید

همیشه اطلاعات و قیمت طراحی سایت در کرج را آپدیت نمایید. زیرا کاربران قبل از خرید، همیشه قیمت دیگر سایتها را مشاهده و بر اساس مقایسه آنها نسبت به خرید اقدام می نمایند.

همچنین در برخی از مواقع ممکن است شما محصولی را در انبار نداشته باشید و کاربر آن را خریداری نماید. در این حالت نیز طبق قوانین تجارت الکترونیک شما موظف به ارسال کالا هستید. پس به روز کردن سایت را فراموش نکنید تا به ضرر شما تمام نشود.

ظاهر گرافیکی جذاب و کاربری آسان

توجه به ظاهر گرافیکی یکی دیگر از نکات مهم طراحی سایت در کرج می باشد آسان بودن کار با آن و در دسترس بودن سریع امکانات برای کاربران است. رنگ‌ها و اشکالی که در طراحی سایت بکار رفته ‌می باشد، بهتر از به نحوی با موضوع و نوع خدماتی که ارائه می‌ دهید همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی کودک دارید، بهتر است از رنگ های شاد و تند در ظاهر گرافیکی سایت مورد استفاده قرار داده شود

حتی اگر محصولات با کیفیت و با قیمت مناسبی برای فروش داشته باشید، رابط کاربری ضعیف، اشتیاق خریدار را برای استفاده از سایت شما از بین می‌برد. جذابیت و متفاوت بودن در بحث بازاریابی نکته‌ای بسیار کلیدی می‌باشد، پس توجه داشته باشید فروشگاه اینترنتی آماده‌ای که قصد خرید آن را دارید این موارد را رعایت کرده باشد.

تعامل با مشتریان سایت

با مشتریان طراحی سایت در کرج در ارتباط باشید و آنها را از تمام مراحل خرید تا تحویل کالا مطلع سازید. تا با ارائه خدمات مشتری پسند آنها را به خرید مجدد وادار نمایید.

آپشن های مختلفی را برای پرداخت، در اختیار مشتریان قرار دهید.

با ارائه روشهای مختلف برای پرداخت، شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهید داشت. 

خدمات پشتیبانی فروشگاه آنلاین در طراحی سایت در کرج ، چگونه می باشد؟

خدمات پشتیبانی شفاف و راه‌های ساده برای دسترسی به آن، برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت است. همچنین تشکیل بستری برای خریداران که قادر باشند با هم تعامل داشته باشند و نظراتشان را روی آن به اشتراک بگذارند منجر به بالا رفتن اعتبار فروشگاه و ترغیب مشتریان بالقوه به خرید می‌گردد. پیشنهاد می‌شود؛ بعد از هر خرید، با ایمیل از مشتری نظرسنجی نمایید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 5]